knossos2

14ος άθλος στα χνάρια του Μίνωα αγώνας υπεραπόστασης 70 χλμ. & ποδηλατοδρομία 140χλμ. 4 Δεκεμβρίου 2016 (δηλώσετε έγκαιρα την συμμετοχή σας)

%cf%87%ce%ac%cf%81%cf%84%ce%b7%cf%82

14ος άθλος στα χνάρια του Μίνωα

 
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016
O Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης διοργανώνει την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016 τον 14ο Μινωικό άθλο 70χλμ. Στην διαδρομή Φαιστός Κνωσός που ενώνει τα δύο Μινωικά παλάτια. Παράλληλα θα γίνει ποδηλατοδρομία 140 χλμ.στην διαδρομή Κνωσός -Φαιστός Κνωσός (δίχως ανταγωνιστικό χαρακτήρα)
Μία ιστορική διαδρομή που μας φέρνει χιλιάδες χρόνια πίσω , τόσα χιλιόμετρα έτρεχαν μόνο οι αθλητές ημεροδρόμοι μεταφέροντας σημαντικές ειδήσεις και γεγονότα ημεροδρόμοι στην Κνωσό ήταν οι Εργοτέλης και Σωτάδης πού στέφθηκαν Ολυμπιονίκες.
O Αγώνας τελείται υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μαζικού Αθλητισμού & Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ) και υποστηρίζεται από τους Δήμους: Φαιστού-Γόρτυνας-Ηρακλείου.
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2016
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ:
07:30 Τελετουργικό με την αφή φλόγας στην αρχαιολογικό χώρο της Φαιστού
08:00 Εκκίνηση Μινωικού άθλου 70 χλμ. από τον Αρχαιολογικό χώρο της Φαιστού.
ΟΡΙΟ ΜΙΝΩΙΚΟΥ ΑΘΛΟΥ: 9 ώρες με όριο αποκλεισμού στον μαραθώνιο 6 ώρες
ΠΑΣΤΑ ΠΑΡΤΙ:την παραμονή του αγώνα Σάββατο 3 /12 και ώρα 18:00 θα γίνει σε μαγαζί στο κέντρο της πόλης του Ηρακλείου με δωρεάν συμμετοχή μόνο για τους αθλητές του Μινωικού άθλου εκτός Ηρακλείου.
ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ στα 70 χλμ 25 ευρώ .. για απλή συμμετοχή (τμήμα της διαδρομής)10 ευρώ
ΕΚΠΩΣΗ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ & ΔΙΑΜΟΝΗΑΘΛΗΤΩΝ-ΣΥΝΟΔΩΝ : Υπάρχει έκπτωση 40% στην μετακίνηση των αθλητών και συνοδών που θα ταξιδέψουν από τον Πειραιά στο Ηράκλειο για να λάβουν μέρος στον αγώνα με πλοία της ΑΝΕΚ-BLUE STARS.
Επίσης έκπτωση στην διαμονή στα ξενοδοχεία Κρόνος & Ειρήνη.
ΕΠΑΘΛΑ: Στους τρεις πρώτους νικητές και νικήτριες θα δοθεί κύπελλο μετάλλιο και σε όλους τους τερματίσαντες αθλητές και ποδηλάτες αναμνηστικό μετάλλιο.
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ ΓΙΑ ΦΑΙΣΤΟ: Η αναχώρηση των αθλητών για την Φαιστό θα γίνει το πρωί της Κυριακής και ώρα 06:00 δωρεάν με λεωφορείο του Δήμου Γόρτυνας από την περιοχή Χανιόπορτα έξω από το εθνικό στάδιο Ελευθερίας.
ΩΡΑ ΑΠΟΝΟΜΩΝ 13:30 : στο παλάτι της Κνωσού.
ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΑΓΩΝΑ 70 χλμ:
Σταθμοί ανεφοδιασμού για τον Μινωικό άθλο 70 χλμ: στο 7οχλμ. Μοίρες- 16ο Αρχαιολογικός Χώρος Γόρτυνας- 21χλμ. (που είναι και το πρώτο τσεκ αθλητών) -26χλμ στην διακλάδωση προς Μούλια-32 χλμ Αγία Βαρβάρα- Διακλάδωση προς Αγ. Θωμά-42χλμ(τσεκ μαραθωνίου) περιοχή Σίβας-50 χλμ διασταύρωση προς Δαφνές -54 χλμ διασταύρωση προς Αθάνατους-Γιόφυρος- Χανιόπορτα (εθνικό στάδιο Ηρακλείου)- Όαση- Μπεντεβή.

Δεν επιτρέπεται συμμετοχή αθλητών που δεν έχουν συμπληρώσει το 18ο έτος.
Η συμμετοχή σε μινωικό άθλο και ποδηλατοδρομία είναι ελεύθερη αρκεί οι συμμετέχοντες στον Μινωικό άθλο να έχουν συμμετοχή τουλάχιστον σε μαραθώνιο δρόμο η σε αγώνα υπεραπόστασης & οι ποδηλάτες σε αντίστοιχο αγώνα χιλιομέτρων.
Όλοι οι συμμετέχοντες απαιτείται να έχουν περάσει από πρόσφατο ιατρικό τεστ το οποίο αποδείχνεται με την δήλωση συμμετοχής τους.
Οι αθλητές συμμετέχουν με δική τους ευθύνη.
Όσοι αθλητές του Μινωικού άθλου έχουν συνοδό η επιθυμούν να έχουν συνοδό από την οργανωτική μας επιτροπή σε όλη την διαδρομή πρέπει να το δηλώσουν έγκαιρα στην οργανωτική επιτροπή.
70-%cf%87%ce%bb%ce%bc-1

ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΙΑ 140 χλμ. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

ΩΡΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ: 06:45 στην Κνωσό (αρχαιότητες)
ΩΡΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ: 07:00 έξω από τον αρχαιολογικό χώρο της Κνωσού.
ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ: δεν υπάρχει
ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΙΑ: Για τους ποδηλάτες απαραίτητη προϋπόθεση για την συμμετοχή αρχικά να έχουν κλείσει το 18ο έτος ηλικιακά
το ποδήλατο να έχει περάσει από πρόσφατο τεχνικό έλεγχο, να φέρουν μαζί τους αναπληρωματική σαμπρέλα και τρόμπα, αντιανεμικό και απαραίτητα κράνος,
επίσης γίνεται δωρεάν τεχνικός Έλεγχος  από το κατάστημα Μηνάς στην Θέρισο τηλ: 6937832924.
ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: 12 ευρώ
ΔΙΑΔΡΟΜΗ 140ΧΛΜ: Εκκίνηση από Κνωσό- Λεωφόροι_Κνωσού- Δημοκρατίας-Δικαιοσύνης-Καλοκαιρινού-62 Μαρτύρων Ηρακλείου-Μοιρών Αρχαιολογικός χώρος Φαιστού-επιστροφή- περιφερειακή οδός -Μοιρών- Ηρακλείου -στην έξοδο από Αγ.Βαρβάρα προς Ηράκλειο στρίβουμε δεξιά προς Αγ.Θωμά -Αυγενική-Βενεράτο- Δαφνές- βγαίνουμε στον περιφερειακό Μοιρών -Ηρακλείου- Γιόφυρος -62 Μαρτύρων -Χανιόπορτα-Πλαστήρα-Όαση- Λ.Κνωσού-τερματισμός Κνωσός.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Η συγκοινωνία των οχημάτων δεν θα διακοπεί και οι ποδηλάτες θα πρέπει να τηρούν για την δική τους ασφάλεια τον κώδικα οδικής συμπεριφοράς, επίσης στο κομμάτι από Γιόφυρο και μέχρι την Κνωσό πρέπει να είσαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί..Ποδηλάτης που δε θα τηρεί τα παραπάνω θα αποκλείεται από την οργανωτική επιτροπή από την διοργάνωση.
ΣΤΑΘΜΟΙ ΑΝΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ 140 χλμ. Από την Κνωσό θα υπάρχει αυτοκίνητο συνοδείας που θα έχει νερό -ισοτονική-γλυκά-σταφίδες. Επίσης στην Φαιστό θα υπάρχει σταθμός ανεφοδιασμού με νερό -πάρες-χυμούς- αναψυκτικά-ισοτονικα- και φαγώσιμα . Στην επιστροφή από Φαιστό και συγκεκριμένα στις Μοίρες- Αρχαιολογικός Χώρος Γόρτυνας- στην Αλμυρή 26χλμ στην διακλάδωση προς Μούλια-Αγία Βαρβάρα- Διακλάδωση προς Αγ. Θωμά- περιοχή -Βενεράτο-Δαφνές -διασταύρωση προς Αθάνατους-Γιόφυρος- Χανιόπορτα (εθνικό στάδιο Ηρακλείου)- Όαση- Μπεντεβή.
ΕΠΑΘΛΑ ΔΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ: Με την παραλαβή του αριθμού του αγώνα ο κάθε ποδηλάτης θα παραλαμβάνει το δίπλωμα συμμετοχής του και αναμνηστική τεχνική μπλούζα, ενώ στον τερματισμό του θα λαμβάνει και το μετάλλιο για την συμμετοχή του.

οι ποδηλάτες συμμετέχουν με δική τους ευθύνη.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: Μπορείτε να δηλώνετε ηλεκτρονικά στο site cretamarathon.gr όπου υπάρχει φόρμα συμμετοχής η στο fax 2810263426

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΡΙΘΜΩΝ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΩΝ
Η παραλαβή των αναμνηστικών και των αριθμών συμμετοχής θα δοθούν από Τετάρτη – Παρασκευή 30/11- 2/12 και ώρες 09:00 ως 14:00 και Σάββατο 3-12 από 10:00 ώς 14:00 στην Πύλη Ιησού οδοί Έβανς και Πλαστήρα γωνία στην περιοχή Όαση τηλ. 2810344774.
ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΟΣΟΥ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: Για αθλητές ποδηλάτες εκτός Ηρακλείου υπάρχει τραπεζικός αριθμός στην τράπεζα Πειραιώς με αριθμό 6370-010836-496 και IVAN GR74 0171 3700 0063 7001 0836 496 παρακαλείσθε όπως αναφέρετε σε ποιόν αγώνα θα λάβετε μέρος και να αναγράφετε και το ονοματεπώνυμο σας.

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ:
Καμπαξής Σπυρίδων (υπεύθυνος διοργάνωσης) γραφείου 2810344774 & κινητό 6972016000. s.kampaxis@hotmail.com
Πολλάκης Ευάγγελος (υπεύθυνος ανεφοδιασμού) 6973329534
Χατζημηνάς Κωνσταντίνος (υπεύθυνος ποδηλατοδρομίας) 6937100080
%ce%b1%cf%86%ce%af%cf%83%ce%b1-%ce%bc%ce%b9%ce%bd%cf%89%ce%b9%ce%ba%ce%bf%cf%8d-%ce%ac%ce%b8%ce%bb%ce%bf%cf%85

7ος Βουρεξάκειος δρόμος (αποτελέσματα)

%ce%b5%ce%ba%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%83%ce%b7-1
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 7ος Βουρεξακειος δρόμος που διοργάνωσαν από κοινού O Πολιτιστικός – Επιμορφωτικός Σύλλογος Ροδιάς και ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης Ο Δήμος Μαλεβυζίου την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2016 και είχε τρέξιμο , ποδηλατοβόλτας και πεζοπορίας. O Αγώνας ετελέσθη υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μαζικού Αθλητισμού & Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ)
Πλήθος αθλητών έλαβαν μέρος στα 4,5 χλμ και στα 700μ. ενώ στην ποδηλατοβόλτα συμμετείχαν 10 ποδηλάτες.Νικητής στα 4,5 χλμ ηταν ο Καμπιτάκης Μηλτιάδης και στις γυναίκες η Σταυρακάκη Εύη.
Μετα τις απονομές των αθλητών που έγιναν στην πλατεία Ρογδιάς οι διοργανωτές παρέθεσαν μπουφέ δωρεάν σε όλο τον κόσμο προσφορά των γυναικών της Ρογδιάς, ενώ όλοι οι συμμετέχοντες πήραν αναμνηστικό μπλουζάκι.
Οι διοργανωτές ευχαριστούν όλους τους χορηγούς τους εθελοντές και όλους όσους έλαβαν μέρος αθλητές πεζοπόρους και ποδηλάτες.

1Ος ΓΕΝΙΚΗΣ 1Η ΓΕΝΙΚΗΣ
ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-39
1ος ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1Η ΡΟΔΙΤΗ ΤΑΣΟΥΛΑ
2ος ΣΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΣ 2Η ΜΑΡΚΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ
3ος AΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49
1ος ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
2Ος ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
3Ος ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ
1ος ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ 1Η ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ
2ος ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2η ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ
3ος ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 3η ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

700 ΜΕΤΡΑ ΠΑΙΔΙΩΝ
1ος ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1η ΣΙΔΕΡΗ ΜΑΡΙΑ
2ος ΦΟΒΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2Η ΔΑΜΙΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
3ος GINI ERTIL 3Η ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

Αποτελέσματα 4,5 χλμ
α/α Ονοματεπώνυμο Σύλλογος χρόνος
01 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ 15΄29
02 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 16΄45
03 ΦΕΡΑΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ ΡΟΓΔΙΑ 17΄50
04 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΓΔΙΑ 17΄54
05 ΣΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 17΄58
06 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜ « 18΄03
07 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ ΣΜΚ 18΄39
08 ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ ΣΔΥΗ 18΄44
09 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΣΔΥΗ 19΄08
10 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 19΄15
11 ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΖΑΡΟΣ 19΄55
12 ΠΟΛΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΜΚ 20΄49
13 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜΚ 21΄18
14 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΣΜΚ 21΄21
15 ΜΟΥΝΤΡΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΜΚ 21΄36
16 ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚ 21΄42
17 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΗ ΣΜΚ 22΄13
18 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΚ 22΄25
19 ΤΣΑΦΑΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΔΥΗ 22΄27
20 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 23΄00
21 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦ. ΟΥΚ 23΄29
22 ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ ΣΜΚ 23΄58
23 ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΜΚ 24΄44
24 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΣΜΚ 25΄08
25 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΡΟΓΔΙΑ 25΄30
26 ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ « 25΄30
27 ΣΥΡΠΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 27΄38
28 ΞΕΝΟΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ 27΄38
29 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΚ 28΄38
30 ΔΟΞΑΣΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΡΟΓΔΙΑ 29΄43
31 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 30΄07
32 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 31΄34
33 ΒΑΡΣΑΜΑΣ ΧΡΟΝΗΣ ΡΟΓΔΙΑ 35΄07
34 ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 35΄33
35 ΣΑΡΡΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ « 35΄33
36 ΡΟΔΙΤΗ ΤΑΣΟΥΡΑ ΡΟΓΔΙΑ 37΄49
37 ΚΑΛΕΜΑΚΗ ΣΑΝΤΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 43΄50
38 ΜΑΡΚΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ « 43΄50
39 ΠΑΝΤΕΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΓΔΙΑ 45΄18
40 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΓΩΝΙΕΣ 45΄18
41 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡ ΟΥΚ 46΄19

%ce%b5%ce%ba%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%83%ce%b7-2
700m
o-1%ce%bf%cf%82-%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b7%cf%84%ce%b7%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%bc%cf%80%ce%b9%cf%84%ce%b1%ce%ba%ce%b7%cf%82-%ce%bc%ce%b9%ce%bb%cf%84%ce%bf%cf%82
o-%ce%ba%ce%b1%ce%bc%cf%80%ce%b1%ce%be%ce%b7%cf%82-%cf%80%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b5%ce%bb%ce%b7%cf%82
4
3
στον τερματισμο των 17 χλμ.
%ce%b1%ce%b8%ce%bb%ce%b7%cf%84%ce%b5%cf%82-1

1α ΕΛΥΡΙΑ 2016 Σούγια Χανίων αποτελέσματα

1α ΕΛΥΡΙΑ 2016 Σούγια Χανίων αποτελέσματα
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 1ος ημιορεινός αγώνας 15χλμ & λαικός δρομος 2χλμ στην Σούγια Χανιών που διοργάνωσαν ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης ο Δήμος Σελίνου και οι τοπικές Κοινότητες Σούγιας-Τεμενίων-Ροδοβανίου με την συνδρομή της Αντιπεριφέρειας Χανίων και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικου Μαζικου Αθλητισμου-Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ) Μία διοργάνωση που ξεκίνησε για να γίνει θεσμός και να διεξάγεται κάθε χρόνο με σκοπό την διάδοση του αθλητικού ιδεώδες και της ιστορίας αφού στην περιοχή είναι 5 Μινωικές πόλεις η Υρτακίνα-η Ελυρος- η Συια (σημερινή Σούγια)- η Ποικιλασός και η Λυσσός από τα ποιο σπουδαία Ασκληπιεία στην Μινωική εποχή.
Στα αξιοσημείωτα ήταν ο δυνατός αέρας που δεν μας επέτρεψε να δώσσουμε την εκκίνηση από τον αρχαιολογικό χώρο της Υρτακίνας και η διαδρομή ηταν κατά 2 χλμ.λιγότερη από 17, 15 χλμ.. Στον αγώνα έτρεξε και τερμάτισε ο Αντιδήμαρχος του Δήμου Σελίνου κος Φιοτοδημητράκης Νίκος.
Είκοσι πέντε αθλητές και αθλήτριες ξεκίνησαν τον αγώνα των 15 χλμ. Που διύνησαν την διαδρομή-Τεμένια-Ροδοβάνι- Έλυρος-Μονή-Σούγια.Και 20 κατάφεραν να τερματίσουν. Νικητής του αγώνα ήταν ο αθλητής κωστάκης Αντώνης από τον ΣΔΥ Χανίων που τερμάτισε μαζί με τον αθλητή Βιολάκη Στράτο από την ΕΛΜΕ Χανίων με χρόνο 1 ώρα 05΄2’’ Ενώ στις γυναίκες νικήτρια ήταν Κovarikova Ztenka με χρόνο 1 ώρα 17’49.. Ενώ παράλληλα με τον αγώνα αυτό έγινε και αγώνας 2 χλμ.στην παραλία της Σούγιας για παιδιά και αθλητές ΑΜΕΑ.
Ακολούθησαν οι απονομές των επάθλων στους νικητές και όλοι οι αθλητές έλαβαν αναμνηστικά μετάλλια δίπλωμα και αναμνηστική μπλούζα ενώ στο τέλος απόλαυσαν τον πλούσιο μπουφέ και την συναυλία από το συγκρότημα των ΕΡΑΝ>
Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την βοήθεια τους την Ελληνική Αστυνομία, το ΕΚΑΒ την ιατρό του αγώνα και όλους τους εθελοντές που βοήθησαν στον αγώνα.
Επίσης τους χορηγούς που χάρη σε αυτούς έγινε η σπουδαία αυτή διοργάνωση όπως: την Περιφερειακή Ενότητα Χανίων- τον Δήμο Καντάνου-Σελίνου- SPA TOYRS- ΚΤΕΛ Χανίων- Αναψυκτικά Τεμένια-Κρεοπωλειο 108- τους Πολιτιστικούς Συλλόγους Σεληνιωτών ¨ελυρος και Σούγιας τον Σύλλογο καταστημάτων Σούγιας και το Ελαιουργείο Βιτταράκη Γιάννη.
ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΑ ΠΛΗΡΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ:
15.000 μέτρα
1ος ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΣΔΥΧ 1 ώρα 05΄02 1η Kovapi kova Παλαιόχωρα 1 ώρα 22΄42
2ος ΒΙΟΛΑΚΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΛΜΕ ΧΑΝ. 1 ώρα 05΄03 2η Capolin Eanley Αγγλία 1 ώρα 36΄47
3ος ΝΙΚΟΛΕΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Παλαιόχ 1 ώρα 07΄33 3η ΠΕΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤ 1 ώρα 42΄44

2χλμ.
1ος ΠΑΧΙΑΔΑΚΗΣ ΠΑΡΙΣ 1η ΖΙΓΡΙΤΑ ΣΟΚΟΥ
2ος ΜΑΝΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2η ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ
3ος ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 3η ΠΕΡΒΟΛΑΡΑΚΗ ΡΩΞΑΝΗ

Δρόμος 15.000 αποτελέσματα
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

01 ΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗ ΣΔΥΧ 1΄ωρα 05΄02
02 ΒΙΟΛΑΚΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΛΜΕ ΧΑΝΙΩΝ 1΄ωρα 05’03
03 ΝΙΚΟΛΕΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΔΥΧ 1΄ωρα 07΄33
04 ΝΑΟΥΜ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΔΥΧ 1΄ωρα 14΄12
05 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ ΣΜΚ 1΄ωρα 16΄33
06 ΠΟΛΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 1΄ωρα 17΄49
07 ΚΛΗΡΟΝΟΜΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 1΄ωρα 17’49
08 KOVARIKOVA ZTENKA ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 1΄ωρα 22΄42
09 ΔΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 1΄ωρα 23΄58
10 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΔΥΧ 1΄ωρα 31΄48
11 ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΜΚ 1΄ωρα 31΄53
12 ΚΕΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΜΚ 1΄ωρα 32΄41
13 IZARLEY NINCE ΑΓΓΛΙΑ 1΄ωρα 36’47
14 CAROLIN EANLEY ΑΓΓΛΙΑ 1΄ωρα 36΄47
15 ΦΙΟΤΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΓ.ΕΙΡΗΝΗ 1΄ωρα 41΄52
16 ΤΣΙΧΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΜΑΡΤΙΜ 1΄ωρα 41΄52
17 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 1΄ωρα 42΄43
18 ΠΕΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΟΤΙΝΟΣ 1΄ωρα 42΄44
19 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΚ 1΄ωρα 57’50
20 ΦΑΝΟΥΡΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 1΄ωρα 57’50
21 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 2 ώρες 12΄28

εκκινηση 17 χλμ 2
νικητες 17χλμ
πονομη νικητριων 17χλμ
απονομη κοριτσιων 1.000μ.
απονομη αγοριων 1.000μ.
στον τερματισμο των 17 χλμ.
διαδρομη 17 χλμ
τερματισμος δρομου 2χλμ
μελη της οργανωτικη επιτροπης Πατερακης-Καμπαξης-Κουγιατζης
αθλητες 2χλμ.

ΔΙΑΘΛΟ ΚΑΣΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΔΙΑΘΛΟ ΚΑΣΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
a2df5e_411b5895007a40e595acbbb14e779aaf.jpg

Έγινε με επιτυχία ο αγώνας διάθλου που διοργάνωσαν από κοινού ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης – Από την Κάσο ομάδα Εθελοντών με επικεφαλής τον Βασίλη Διαμαντίδη,Ο Δήμος Κάσου και η Ελληνική Ομοσπονδία Μαζικού Λαικού Αθλητισμού -Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ) το Σάββατο 2 Ιουλίου 2016 . με κολύμβηση 1.100 μέτρα και τρέξιμο 7χλμ, ενώ έγινε και αγώνας δρόμου 1.000μ για παιδιά από την Κάσο Στο τέλος των αγώνων ακολούθησε μπουφές και συναυλία με το συγκρότημα ΕΡΑΝ και τοπικούς καλλιτέχνες της Κάσου. Στα αξιοσημείωτα της διοργάνωσης ήταν ο δυνατός αέρας που επικρατούσε δεν επέτρεψε την διεξαγωγή του διάπλου από το νησί Αρμάθια στην Κάσο όπως είχαμε προαναφέρει στην διοργάνωση και εναλλακτικά για την ασφάλεια των αθλητών έγινε κολυμβητικό κομμάτι 1,100 μ. μέσα στο λιμάνι όπου κολύμπησαν 3 αθλητές και μία αθλήτρια. Η αναβολή του διάπλου ήταν η αφορμή της μη καθόδου στο νησί πολλών κολυμβητών που ήθελαν να λάβουν μέρος και η οργανωτική επιτροπή αποφάσισε τον επόμενο αν θα γίνει να γίνει σε άλλη χρονική περίοδο που να μην επικρατούν μελτέμια. Μπορεί η συμμετοχή των αθλητών εκτός Κάσο να μην ήταν η ανάλογη, αλλά στους αγώνες τρεξίματος έτρεξαν σχεδόν όλα τα παιδιά από το νησί,
Τα αποτελέσματα των αγωνισμάτων ήταν ως κάτωθι:
ΔΙΑΘΛΟΝ Κολύμβηση 1.100 μέτρα και τρέξιμο 7.100 μέτρα
1ος ΣΑΡΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Αθηναϊκή Ομάδα Τριάθλου) 1 ώρα 00΄07 2ος ΕΥΓΕΝΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Αθήνα ) 1 ώρα 12’20 3ος ΜΠΟΥΛΟΥΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ (ΣΜΚ) 1 ώρα 20’50
1η Γυναικών
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΚΡΕΚΑ (Αθήνα) 1 ώρα 13΄50

ΔΡΟΜΟΣ 7.100 μ. (διαδρομή-Λιμάνι-Αγ.Μαρίνα-Αρβανιτοχώρι -Φρυ)
1ος ΛΑΧΝΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΣΜΚ) 35΄45 2ος ΣΑΚΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΚΑΡΠΑΘΟΣ) 38΄21 3ος ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΚΑΣΟΣ) 42΄47
1ος αθλητής κατηγορίας Παίδων
ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΤΗΛΟΣ) 42΄48
1η γυναικών
ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ (ΣΜΚ) 48΄44
Δρόμος 1.000 μέτρων στην διαδρομή Εμπορειός-Φρυ
1ος ΚΑΛΑΦΑΤΑΣ ΓΩΡΓΙΟΣ 1η ΚΑΛΑΦΑΤΑ ΜΑΡΙΑ 2ος ΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 2η ΜΑΤΙΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 3ος ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3η ΚΟΝΤΟΝΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ
Ενώ βραβεύτηκαν το μικρότερο αγόρι ο ΠΕΡΣΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ και το κορίτσι ΓΚΟΥΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
Η Ομοσπονδία Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού& Υπεραπόστασης μέσο του εκπροσώπου της κ Καμπαξής Σπυρίδων Θέλουμε να ευχαριστήσουμε αρχικά την Εθελοντική ομάδα νέων της νήσου Κάσου και ειδικά τον κ. Διαμαντίδη Βασίλειο (πού ήταν η ψυχή της διοργάνωσης) την ομάδα νέων που δημιούργησε εντελώς αφιλοκερδώς την καταπληκτική ιστοσελίδα που προβάλλει τον αγώνα και το νησί της Κάσου, Τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Κρήτης και τέλος τον Δήμο Κάσου την Δήμαρχο κα Μ.Σορώτου και την αντ/ρχο κα Μ.Μαλανδρή ως συνδιοργανωτές της σπουδαίας αυτής διοργάνωσης που προάγουν την ιδέα του καθαρού αθλητισμού και της συμμετοχής .
Επίσης οι διοργανωτές ευχαριστούν τους χορηγούς : ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε. (νερό Ζαρός), την Κρητική εταιρεία εμφιάλωσης κρασιού ΑΛΕΞΑΚΗΣ, την Κρητική Εταιρεία ξηρών καρπών ΧΩΡΑΙΤΗΣ τους πολιτιστικούς Συλλόγους της νήσου Κάσου Αγ.Μαρίνας και Αρβανιτοχωρίου και όλους τους εθελοντές που βοήθησαν κατά την διεξαγωγή του αγώνα.
εκκινηση 1000μεκκινηση 7χλμμικροτερος 7χλμ7χλμo νικητης του διάθλου ΣΑΡΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ μετά την κολύμβηση7χλμ 4ος3ος διαθλου3ος 7χλμ2ος2ος 7χλμ1ος νικητης 7χλμ1 η διαθλουεκκινηση 1000μ 2απονομη νικητων διαθλουαπονομη 1ης γυναικας 7χλμ

11ος Δρόμος Θυσίας Αγ.Βαρβάρας (όλα τα αποτελέσματα)

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 11ος δρόμος θυσίας Αγ.Βαρβάρας που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ.Βαρβάρας Ηρακλείου Κρήτης με την συνδρομή του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης του Δήμου Γόρτυνας, της περιφέρειας Κρήτης, αγώνας που τελέσθη υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικού Μαζικού Αθλητισμού-Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ).
Τελέσθησαν τα αγωνίσματα των 16,000χλμ 5 χλμ. και 1000 μέτρων που ξεπέρασαν τις 200 συμμετοχές με αθλητές και πεζοπόρους από΄όλη την Κρήτη.
Τιμήθηκαν από τους διοργανωτές ο παραολυμπιονίκης Καπελάκης Γιώργος και ο Τιτομιχελάκης Δημήτρης ο τελευταίος επιζών από την περιοχή στην Μάχη Κρήτης.
Στο τέλος των αγώνων οι διοργανωτές παρέθεσαν γεύμα σε όλους τους συμμετέχοντες και συνοδούς,
Οι διοργανωτές ευχαριστούν όλους τους συμμετεχοντες, την Ελληνική αστυνομία, το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου , τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, την Ελληνική Ομοσπονδία Λαικού Μαζικού Αθλητισμού-Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ) και όλους τους χορηγούς του αγώνα.

εκκίνηση 1000μ. 2
href=»http://www.cretamarathon.gr/wp-content/uploads/2016/06/εκκίνηση-16χλμ.jpg»>εκκίνηση 16χλμεκκίνηση 1000μεκκίνηση 5χλμαπονομή ανδρών 16000μαπονομή γυναικών 16000μαπονομή ανδρών 1000μ. αγοριών Γυμνασίωντιμή στον Παραιλυμπιονίκη Καπελάκη Γιώργου. και Τιτομιχελάκη Δημήτρηαπό την παράθεση γεύματοςads/2016/06/απονομή-ανδρών-5000μ.jpg»>απονομή ανδρών 5000μαπονομή γυναικών 5000μαπονομή ανδρών 1000μ. κοριτσιών Δημοτικώναπονομή ανδρών 1000μ. Κοριτσιών Γυμνασίων

Παρακάτω τα αποτελέσματα των κατηγοριών

16.000χλμ

1ος Σηφάκης Μανώλης (Αφορδακός Τιμ) 1 ώρα 08΄51 1η Μπάναχ Όλγα Πολωνία 1 ώρα 29΄34
2ος Φιλιππάκης Μανώλης ΣΜΚ 1 ώρα 11΄02 2η Καλαιτζή Ελισάβετ ΣΜΚ 1 ώρα 38΄32
3ος Παναγιωτάκης Γιάννης ΟΥΚ 1 ώρα 16΄43 3η Πευκιανάκη Ειρήνη ΣΜΚ 1 ώρα 38΄34

5.000 μ

1ος Παπαγιαννάκης Γιώργος ΣΜΚ 22΄26 1η Σταυράκη Εύη 30΄55
2ος Τζουλάκης Μύρων 22΄36 2η Σηφάκη Μάγδα 33΄49
3ος Παπαδογιαννάκης Δημήτρης 24΄02 3ηΣκουρβουλιαννάκη Μαρία 36΄01

1.000μ Δημοτικών

1ος Κοκολάκης Κωνσταντίνος 1η Τζουλάκη Άννα
2ος Σούρα Άρης 2η Τιτάκη Ζωή
3ος Τιτάκης Μαρίνος 3η Λατολάρι Μαρία

1.000μ Γυμνασίων

1ος Καλαιτζάκης Αντώνιος 1η Δραμουντάνη Μαρία
2ος Χασουράκης Μιχαήλ 2η Τιτάκη Ευαγγελία
3ος Θαλλασινάκης Αντώνιος 3η Ανωγειανάκη Άννα

ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΑΘΛΗΤΗ σειρα τερματισμου
107 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΗ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:30:55 1
134 ΣΗΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:33:47 2
135 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:36:00 3
142 ΣΩΡΑ ΑΝΤΕΛΙΝΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:36:56 4
141 ΤΣΑΛΙΚΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:37:05 5
136 ΒΑΤΣΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:37:18 6
130 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:38:43 7
113 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:59:02 8

ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΑΘΛΗΤΗ σειρα τερματισμου
127 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:22:24 1
131 ΤΖΟΥΛΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ Άνδρες 5000 μέτρων 0:22:36 2
105 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:24:00 3
123 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:24:31 4
133 ΡΟΓΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:25:03 5
140 ΝΙΚΗΦΩΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ Άνδρες 5000 μέτρων 0:25:41 6
109 ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:25:56 7
115 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:27:24 8
106 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Άνδρες 5000 μέτρων 0:27:45 9
137 ΑΠΟΔΟΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:28:56 10
132 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:29:12 11
112 ΠΙΠΕΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:29:53 12
104 ΒΑΡΕΛΑΚΗΣ ΡΟΥΣΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:16 13
122 ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:29 14
101 ΤΣΑΦΑΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:34 15
118 ΝΤΑΝΙΕΛ ΓΚΙΩΚΑ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:38 16
120 ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:54 17
116 ΜΟΥΝΤΡΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:31:34 18
119 ΚΑΡΑΒΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:33:49 19
129 ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:34:25 20
111 ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:35:57 21
108 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:36:04 22
138 ΚΑΡΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:38:45 23
121 ΡΕΜΠΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:39:28 24
117 ΛΑΦΝΟΥΝ ΑΛΕΞΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:39:39 25
102 ΤΣΙΤΣΙΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:39:41 26
103 ΠΑΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:39:46 27
114 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:40:34 28
126 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:41:00 29
128 ΜΟΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:41:03 30
100 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:56:42 31

ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΑΘΛΗΤΗ σειρα τερματισμου
327 ΜΠΑΝΑΧ ΟΛΓΑ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:29:34 1
591 ΚΑΛΑΙΤΖΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:38:32 2
580 ΠΕΥΚΙΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:38:34 3
585 ΒΙΤΣΑ ΔΗΜΗΤΡΑ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:41:16 4
575 ΠΑΠΑΔΟΒΑΣΙΛΑΚΗ ΕΥΗ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:43:45 5
323 ΜΑΝΙΩΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:50:15 6
576 ΨΑΡΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ Γυναίκες 16000 μέτρων 2:12:32 7
581 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ Γυναίκες 16000 μέτρων 2:13:48 8
ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΑΘΛΗΤΗ σειρα τερματισμου

310 ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:08:51 1
574 ΦΙΛΛΙΠΑΚΗΣ ΕΜΜ Άνδρες 16000 μέτρων 1:11:07 2
330 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:16:57 3
579 ΚΕΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΙΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:20:12 4
325 ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:21:15 5
588 ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:21:40 6
583 ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:25:23 7
593 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:25:38 8
306 ΠΕΔΙΑΔΙΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Άνδρες 16000 μέτρων 1:28:18 9
321 ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:28:35 10
598 ΔΙΑΡΜΙΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:29:17 11
308 ΚΑΡΟΥΙ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:31:39 12
309 ΚΑΝΤΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Άνδρες 16000 μέτρων 1:31:41 13
590 ΚΑΝΤΕΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:31:42 14
322 ΠΩΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:33:51 15
324 ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΤΙΤΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:34:22 16
311 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΝΘΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:34:25 17
302 ΡΟΓΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:36:48 18
329 ΚΑΤΣΟΠΡΙΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:37:22 19
446 ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:37:58 20
312 ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:38:08 21
592 ΠΕΤΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:38:35 22
587 ΤΖΑΒΑΡΑΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:39:14 23
596 ΒΕΛΕΒΑΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:39:40 24
584 ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:39:41 25
595 ΤΣΕΡΕΒΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:40:01 26
600 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:40:08 27
578 ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:41:03 28
318 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:42:42 29
314 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:43:04 30
320 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:00 31
328 ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:16 32
586 ΝΕΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:31 33
319 ΜΑΜΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:36 34
300 ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:54 35
597 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:45:43 36
582 ΚΑΖΑΜΙΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:46:26 37
577 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:48:04 38
594 ΜΑΚΑΤΣΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:49:26 39
315 ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:49:28 40
326 ΜΑΝΙΩΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:50:21 41
589 ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:55:09 42
313 ΣΚΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:57:36 43
316 ΧΑΣΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:57:38 44
573 ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΚΩΝΝΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:58:20 45
307 ΣΗΦΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 2:02:33 46
317 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΑΧΙΛΕΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 2:05:47 47
599 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑ Άνδρες 16000 μέτρων 2:10:14 48