έγινε η κοπή της πίτας και οι βραβεύσεις των αθλητών μας που διακρίθηκαν το 2016


Έγινε με επιτυχία η κοπή της πίτας του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης στην αίθουσα Ανδρόγειω του Δήμου Ηρακλείου
Πλήθος αθλητών από την Ακαδημία στίβου μας και αθλητές μαραθωνοδρόμοι έδωσαν το παρόν.
Την εκδήλωση μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Αρχιεπίσκοπος Κρήτης κκ Ειρηναίος και οι αντιδήμαρχοι του Δήμου Ηρακλείου κκ Gian Andrea Paolo Garancini και Πέτρος Ινιωτάκης.
Στην εκδήλωση μας έδωσαν χρώμα οι μουσικοί και μέλη του Συλλόγου μας κ.κ. Κακουδάκης Βαγγέλης-Χαλκιαδάκης Γιώργος-Κάπλατζης Νικόλαος -Ηλιάκης Νικόλαος-Μηνάς &Γιώργος Μπαλτζάκης-Κώστας Τζανάκης
Βραβεύθηκαν παιδιά από την ακαδημια μας και οι αθλητές μαραθωνοδρόμοι και υπεραποστάσεων του Συλλόγου μαςκαι οι μεγάλοι χορηγοί μας όπως: Διαγνωστικό κέντρο Ασκληπιός Κρήτης -ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε.- Οπτικό Κέντρο Μαρκάκης.
Τέλος ευχαριστούμε από καρδιάς τον Δήμο Ηρακλείου για την παραχώρηση της αίθουσας Ανδρόγειω και βιβλία για τις απονομές, τις Μινωικές Γραμμές,την ΑΝΕΚ BLUESTAR,Κρητικό Φούρνο, Ένωση Ηρακλείου,ΒΟΤΟΜΟΣ, Freshsnack, την βιοτεχνία Κρουσαν Μαυροφρύδη,τον φούρνο Αντώνη Βενέρη, την Ένωση Ηρακλείου,τα αρτοποιήματα Ειρήνης Μαθιουδάκη (Αθήνα),το κατάστημα Τοπάζι,Ασφάλειες Νίκος Πολυχρονάκης τα καταστήματα Ομηρόλη , το βιβλιοπωλείο Ανθολόγιο , το βιβλιοπωλείο της Αρχιεπισκοπής και το κατάστημα ποδηλάτων το Πετάλι..
οι βραβεύσεις των αθλητών μας έγιναν ως κάτωθι:
1. Καμπαξής Παντελής νικητής για 9η φορά στον Μινωικό Άθλο 70χλμ Φαιστός-Κνωσός και συμμετοχή στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στην Πορτογαλία στα 80χλμ.
2. Μαρκάκου Στέλλα 1η Ελλινίδα αθλήτρια των υπεραποστάσεων έτρεξε Αθήνα -Σπάρτη-Αθήνα 500 χλμ.σε 101 ώρες . Στον Μαραθώνιο Αθηνών ήταν στην 11η θέση στις γυναίκες στο πανελλήνιο πρωτάθλημα μαραθωνίου με χρόνο 3 ώρες 17
3. Κατσαράκης Ευστάθιος έτρεξε στα 500 Χλμ.στον Φιδιππίδιο δρόμο
4. Μαρκάκη Ελένη 2η στα 70 χλμ.Φαιστός Κνωσός
5. Κατσίλας Νίκος Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 3ώρες 22
6. Πεδιαδιτάκης Μανώλης Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 3 ώρες 36΄50
7. Βέρνερ Άξελ Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 3 ώρες 37΄05
8. Κουτσουπιάς Δημήτρης Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 3 ώρες 38 21
9. Φιλιππάκης Μανώλης Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 3ώρες 49΄32
10. Feddersen Helena Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 3ώρες 49΄45
11. Διαρμισάκης Μανώλης Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 3ώρες 56΄46
12. Στυλιαννάκης Μιχαήλ Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 4 ώρες 01΄’31 και 11ος στον Μινωικό Άθλο 70 χλμ με χρόνο8 ώρες 58 ΄57
13. Καλουρής Αντώνιος Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 4 ώρες 11΄
14. Αποστολάκης Δημήτριος Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 4 ώρες 32 ’40
15. Μαυρακάκης Ανδρέας Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 4 ώρες 36΄’00
16. Νακατσιάδης Γιάννης Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 4 ώρες 37΄’43
17. Ταβλαδωράκης Χαρίλαος Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 4 ώρες 40΄’22
18. Δασκαλάκης Μανώλης Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 5 ώρες 05΄’33
19. Σταυριανούδη Άννα Μαραθώνιος Χανίων με χρόνο 5 ώρες 06΄’01
20. Αποστολακάκης Αβρααμ Μαραθώνιος Χανίων
21. Αντωνακάκης Κώστας Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 5 ώρες 17΄’08
22. Φανουργάκης Γρηγόριος Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 5 ώρες 20΄’02
23. Σταυρουλάκης Αντώνιος Μαραθώνιος Αθηνών με χρόνο 5 ώρες 56΄’10
24. Μιχελάκης Γεώργιος Μαραθώνιος Αθηνών
25. Πλουμή Αργυρώ με χρόνο Μαραθώνιος Αθηνών 6 ώρες 02΄01
26. Τσομπανίδης Βασίλειος στα 10χλμ. Με χρόνο 54΄34
27. Σταυρουλάκη Ελένη στα 5 χλμ με χρόνο 30΄14
28. Θανοπούλου Νέλη Ακαδημία στίβου 2η στην Κρήτη μήκος και συμμετοχή στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ
29. Μαυραντωνάκη Ευαγγελία 4η στην Κρήτη και 8αδα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ
30. Αρναουτοπούλου Θάλεια 6η στην Κρήτη στο μήκος ΠΚΑ’
31. Βιολάκης Κωνσταντίνος 5ος στα 400Π/Κ
32. Σταμπούλος θάνος 5ος Π/Κ (με τους 3 παρακάτω ήταν 3οι στην Κρήτη στου ΠΠ/Α 4χ400)
33. Τσαγκαράκης Μανώλης 7ος στα 200μ Π/Κ
34. Παπαδάκης Ιάσονας 7ος στα 300μ ΠΠΑ
35. Ασακιανάκη Αθηνά 2η 60 μ.
36. Χριστοπούλου Κων/να 3η στην σφύρα σε αγώνες νεων αθλητών
37. Πλερωνάκη Ανδριάννα 6η στα 60μ.
38. Ψαλιδάκη Νίκη 5η στην σφαίρα
39. Τσικαλάκη Αικατερίνη 6η στην σφαίρα
40. Στραταντωνάκη Εμμανουέλλα 4η με την σκυταλοδρομία4χ60 ΠΚ/Β 4η θέση στην κρήτη (με Τσικαλάκη Αικατερίνη-Πλερωνάκη Ανδριάννα-Ασκιανάκη Αθηνά)
41. Δερμμιτζάκη Ίρις 1η στο μπαλάκι σε αγώνες νέων αθλητών

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *