12ος Δρόμος Θυσίας πεσόντων Αγ.Βαρβάρας (αποτελέσματα)


Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 12ος δρόμος πεσόντων Αγ.Βαρβάρας που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ. Βαρβάρας με συνδιοργάνωση του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, την τοπική Κοινότητα Αγ.Βαρβάρας, και τον Δήμο Γόρτυνας, ο αγώνας τελέσθη υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικού Μαζικού Αθλητισμού -Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ).
Παρά τις κακές καιρικές συνθήκες αθλητές από όλη την Κρήτη έδωσαν παρόν στην διοργάνωση.
Νικητής για μιαν ακόμα φορά στους άνδρες στα 17 χλμ ήταν ο Μανώλης Σηφάκης με χρόνο 1 ώρα 03΄35 ενώ στις γυναίκες η σύζυγός του Σκουρβουλιαννάκη Μαρία με χρόνο 1 ώρα 46΄46. Στα 5χλμ νικητής ήταν ο Παπαγιαννάκης Γιώργος του ΣΜΚ με χρόνο 22΄04 και στις γυναίκες η Σταυρακάκη Εύη του ΣΜΚ με χρόνο 30΄04.
Μετά το τέλος των αγωνισμάτων ο πολιτιστικός Σύλλογος παρέθεσε γεύμα σε όλους τους παραυρισκόμενους.
Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την συμαντική συνδρομή τους στον αγώνα την ομάδα βοήθειας Φίλιος Ζεύς , την Ελληνική Αστυνομία όλους τους εθελοντές και χορηγούς και τέλος τους αθλητές που τίμησαν με την παρουσία τους την διοργάνωση.
17.000
ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1ωρα 03΄35 1ηΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΝΑΚΗ Μ. 1Ω 46΄46
ΣΥΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1 ώρα 05΄50 2η ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΥΗ 1ώρα 58΄44
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ1 ώρα 12’50 3η ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ 2 ώρες11’01

5000Μ.
1Ος ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 22’04 1η ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΔΟΞΙΑν 30΄00
2ΟςΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜ. 23΄00 2η ΚΑΣΣΑΠΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ 32΄30
3ΟςΡΟΓΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 23΄36 3η ΡΟΥΜΠΑΚΗ ΑΝΝΑ 36’20

1000μ. ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ
1ος ΣΩΡΑΣ ΑΡΗΣ 1η ΚΟΚΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
2ος ΔΡΑΚΟΥΜΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 2η ΤΣΑΦΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
3ος ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 3η ΤΙΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

1.000μ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

1ος ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 1η ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗ ΒΙΒΗ
2ος ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2η ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ
3ος ΜΑΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3η ΤΙΤΑΚΗ ΖΩΗ

1.000 μ. ΛΥΚΕΙΩΝ
ΤΙΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΚΑΣΣΩΤΑΚΗ
ΣΥΤΛΛΙΑΝΑΚΗ

Αποτελέσματα δρόμου 17 χλμ
α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ
01 ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Afordakos tim 1 ΩΡΑ 03’35
02 ΣΥΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΦΑΚΑ 1 ΩΡΑ 05΄50
03 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 1 ΩΡΑ 12΄50
04 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 15’30
05 ΚΡΕΤΣΑ ΤΖΟΥΛΙΑΝΟ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 20΄27
06 ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 22΄50
07 ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 1 ΩΡΑ 23΄17
08 ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 1 ΩΡΑ 24’50
09 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 1 ΩΡΑ 28’15
10 ΒΕΛΙΒΑΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 1 ΩΡΑ 32΄30
11 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΝΘΟΣ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 1ΩΡΑ 32΄35
12 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 32΄40
13 ΚΑΤΣΟΠΡΙΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1 ΩΡΑ 34’25
14 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 40΄00
15 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 40΄12
16 ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 40΄33
17 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΥΚ 1 ΩΡΑ 43’10
18 ΒΕΡΓΙΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1 ΩΡΑ 43’40
19 ΖΑΓΚΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΔΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1 ΩΡΑ 45΄10
20 ΣΗΦΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ 1 ΩΡΑ 45΄20
21 ΣΚΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ 1 ΩΡΑ 45’32
22 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 46’35
23 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ 1 ΩΡΑ 46’46
24 ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΥΗ ΣΔΥ ΧΑΝΙΩΝ 1 ΩΡΑ 58΄44
25 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΥΚ 2 ΩΡΕΣ 04’33
26 ΧΝΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1 ΩΡΕΣ 04 36
27 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 2 ΩΡΕΣ 11΄01









Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *