2ο Μινωικό Μονοπάτι Μύθων 1/3/2015 (Αποτελέσματα)

2ο Μινωικό Μονοπάτι Μύθων 1/3/2015 (Αποτελέσματα)
Αγώνας 26,3 χλμ

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

a/a ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΗΛΙΚΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ 46 41 2:24:48 ΣΜΚ
2 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 26 48 2:25:52 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
3 ΚΑΛΟΦΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 1 44 2:29:51 THE NORTH FACE
4 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 95 46 2:31:38 ΣΜΚ
5 ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 15 36 2:32:52 ΑΝΕΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ – Οικ. Χριστοδούλου
6 ΣΥΛΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ 97 32 2:33:10 ALLTERRAINRUNNERS
7 ΓΚΑΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 34 28 2:44:42 IRON TEAM
8 ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 64 38 2:49:44 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
9 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 102 55 2:50:24 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
10 ΜΑΝΕΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 90 31 2:50:25 ΣΔΥΗ
11 ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ 98 41 2:56:10 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
12 ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 79 43 2:57:22 ΟΥΚ
13 ΚΑΠΟΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 93 35 2:58:41 Ν.Α.Ο.Σ Κωπηλασια
14 ΓΕΡΑΚΑΚΗΣ ΑΚΥΛΑΣ 94 19 2:58:41 Ν.Α.Ο.Σ Κωπηλασία
15 ΒΑΛΣΑΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 96 20 2:59:29 Ν.Α.Ο.Σ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
16 ΝΙΚΟΛΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 12 37 2:59:39 ΣΔΥΧ
17 ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 69 40 2:59:56 KASIMIS TRAINING – ΑΛΟΥΤΕΚ ΑΕ
18 ΤΑΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 35 30 3:01:45 Kasimis Training
19 ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 82 42 3:11:26 ΣΔΥΗ
20 ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 58 49 3:13:50 ΣΜΚ
21 ΣΙΝΑΝΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 29 40 3:17:22 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
22 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 7 54 3:20:31 ΣΜΚ
23 ΣΑΡΙΚΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 106 58 3:21:11 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
24 ΔΙΛΙΝΤΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 54 56 3:22:23 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ
25 ΛΑΧΝΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 45 44 3:24:46 ΟΥΚ
26 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 84 25 3:25:19 ΟΥΚ
27 ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 91 54 3:26:21 ΣΔΥΡ
28 ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 73 60 3:26:21 ΟΥΚ
29 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 86 40 3:26:33 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
30 ΠΗΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 72 40 3:26:44 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
31 ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 44 40 3:27:32 ΣΜΚ
32 ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 16 23 3:27:53 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
33 ΜΑΡΤΙΝΟΒΙΤΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 32 37 3:28:07 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
34 ΜΑΡΤΙΝΟΒΙΤΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ 33 38 3:28:07 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
35 DRING-DOULGERAKI JOANNA 25 -75 3:28:43 ΣΔΥΡ
36 ΤΣΑΠΟΥΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 65 50 3:29:11 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
37 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 89 28 3:32:22 ΣΔΥΧ
38 ΤΑΜΙΩΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ 99 39 3:34:57 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
39 ΙΣΤΙΚΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 63 34 3:35:42 ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ TRT
40 ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 36 39 3:37:04 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
41 ΑΝΤΩΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 103 53 3:39:59 ΑΝΕΒΟΛΕΜΑ
42 ΜΑΝΟΥΣΗΣ ΧΑΡΗΣ 13 34 3:43:47 PILABOX
43 ΣΤΑΠΟΥΝΤΖΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 80 32 3:44:41 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤH
44 ΑΒΡΑΜΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 57 49 3:44:41 ΟΥΚ
45 ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 9 35 3:48:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
46 ΜΥΛΩΝΑΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 92 33 3:48:38 ΣΔΥΗ
47 ΜΠΑΤΣΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 67 48 3:56:08 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
48 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 28 49 3:56:32 ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ TRT
49 ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 85 50 3:56:57 HYDRAS RUNNERS-VERANDA.
50 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 19 23 3:57:26 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
51 BETI FLORA 60 49 3:57:39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤH
52 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 6 36 3:59:29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
53 ΚΑΡΑΝΙΚΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 61 18 4:00:02 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤH
54 ΦΑΛΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 37 36 4:00:20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
55 ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 81 39 4:03:05 RUNNER MAGAZINE
56 ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 20 30 4:05:18 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
57 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 55 55 4:05:45 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
58 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 52 30 4:06:45 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
59 ΣΑΜΠΡΟΒΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ 17 32 4:12:22 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
60 ΚΕΝΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 62 34 4:12:22 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
61 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 47 37 4:12:48 AFORDAKOS TEAM
62 ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 43 47 4:16:13 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
63 ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 83 31 4:16:13 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
64 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ 59 58 4:16:22 ΟΥΚ
65 ΖΙΩΓΟΥ ΜΑΡΙΑ 104 19 4:18:12 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤH
66 ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2 41 4:24:01 ΣΔΥΧ
67 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΜΥΡΤΩ 40 18 4:33:46 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤH
68 WELCH MARTIN NEIL 70 40 4:42:43 Chania Personal Training – Kotinos Running Team
69 ΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 105 49 4:42:43 ΟΥΚ
70 ΨΑΡΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 68 28 4:49:53 ΟΥΚ
71 ΣΕΛΙΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 23 46 4:50:06 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
72 ΝΑΚΑΤΣΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 74 48 4:50:06 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
73 ΒΑΣΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 14 55 4:52:18 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
74 ΒΑΡΑΝΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ 77 54 4:57:35 ΑΝΕΒΟΛΕΜΑ
75 ΧΡΟΝΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ 31 39 DNF AerialArt.gr
76 ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 100 29 DNF ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18-39 ΑΝΔΡΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΧΡΟΝΟΣ
ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 15 2:32:52
ΣΥΛΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ 97 2:33:10
ΓΚΑΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 34 2:44:42

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΧΡΟΝΟΣ
DRING-DOULGERAKI JOANNA 25 3:28:43
ΣΤΑΠΟΥΝΤΖΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 80 3:44:41
BETI FLORA 60 3:57:39

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49 ΑΝΔΡΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΧΡΟΝΟΣ
ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ 46 2:24:48
ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 26 2:25:52
ΚΑΛΟΦΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 1 2:29:51

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50-59 ΑΝΔΡΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΧΡΟΝΟΣ
ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 102 2:50:24
ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 7 3:20:31
ΣΑΡΙΚΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 106 3:21:11

Αγώνας 12.5 χλμ

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

a/a ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΗΛΙΚΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
1 ΜΙΧΕΛΑΚΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1030 34 1:12:58 ΟΦΗ
2 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1071 40 1:17:00 ΟΥΚ
3 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1078 32 1:17:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
4 ΑΦΟΡΔΑΚΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ 1059 38 1:19:00 ΣΔΥΗ
5 ΚΑΝΛΗΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ 1038 34 1:20:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
6 ΜΟΥΝΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1064 32 1:20:57 ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ TRT
7 ΝΕΡΑΝΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1041 35 1:20:57 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
8 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1082 40 1:22:10 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΚΤΗΤΗΣ
9 ΑΡΑΠΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1099 26 1:26:07 ΑΝΕΜΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
10 ΚΛΗΡΟΝΟΜΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1042 56 1:29:11 ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ TRT
11 ΣΓΟΥΡΟΜΑΛΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1077 24 1:32:03 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
12 ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ 1063 40 1:32:49 ΛΥΒΙΚΟΣ
13 ΛΕΜΟΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1006 33 1:35:05 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
14 TOPA KATARZYNA 1060 30 1:35:39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
15 ΚΟΡΝΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1028 45 1:35:50 ΛΙΒΥΚΟΣ
16 ΠΕΔΙΑΔΙΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1011 27 1:36:01 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
17 FEDDERSEN HELENA 1012 29 1:36:50 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
18 ΤΣΑΚΜΑΚΑΣ ΚΙΜΩΝ 1050 28 1:38:01 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
19 ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1051 29 1:38:01 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
20 ΠΑΠΑΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1002 45 1:39:01 ΑΟΑΝ
21 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΓΩΓΩ 1070 28 1:40:57 ΣΔΥΗ
22 ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1097 43 1:40:58 ΣΔΥΡ
23 ΣΕΒΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1100 24 1:41:28 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
24 ΣΗΦΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1076 37 1:41:57
25 ΖΑΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1003 39 1:42:55 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
26 ΜΙΜΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΘΗΣ 1049 25 1:44:11 ΔΡΟΜΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
27 ΜΠΑΛΑΔΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1090 25 1:45:16 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
28 ΠΑΧΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1048 23 1:45:49 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
29 ΜΕΝΕΓΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1047 27 1:46:39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
30 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1091 25 1:46:59 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
31 ΜΕΛΕΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1067 40 1:47:26 Cafe VOLCANO
32 ΚΑΤΡΑΝΤΖΗ ΕΥΘΥΜΙΑ 1024 38 1:48:26 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
33 ΠΑΠΙΑΜΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1013 42 1:50:41 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
34 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΝΙΚΟΣ 1019 36 1:50:41 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
35 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1079 39 1:50:41 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
36 ΤΣΙΑΛΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1056 53 1:53:18 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
37 ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1027 40 1:53:19 ΚΟΤΙΝΟS RUNNING TEAM – ΣΔΥΧ
38 ΚΥΡΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1016 70 1:53:19 ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΛΙΜΕΝΙΚΩΝ
39 ΚΟΡΑΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1058 41 1:53:42 WIND RUNNING TEAM
40 ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1057 38 1:54:45 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
41 ΛΙΑΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1043 54 1:55:32 ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ TRT
42 ΚΑΛΟΓΕΡΙΔΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ 1040 48 1:59:48 ΟΥΚ
43 ΛΑΣΙΘΙΩΤΑΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1010 31 2:00:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
44 ΧΑΝΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1092 54 2:00:06 ΑΝΕΒΟΛΕΜΑ
45 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΟΛΓΑ 1007 22 2:00:07 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
46 OTTEN MONIKA 1017 46 2:02:29 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
47 ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1005 45 2:04:12 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
48 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1074 39 2:06:54 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
49 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 1009 44 2:07:58 ΣΜΚ
50 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗ ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ 1037 34 2:08:11 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
51 ΠΕΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 1036 32 2:08:11 ΑΘΛΗ.Σ.Υ
52 SCHAFER WERNER 1045 62 2:08:26 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
53 ΝΤΑΙΛΑΚΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ 1022 43 2:10:47 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
54 ΡΟΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1023 51 2:10:47 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
55 ΒΑΡΟΤΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1086 55 2:14:42 ΣΔΥΡ
56 ΧΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1034 44 2:16:03 ΣΔΥΧ
57 ΧΟΥΛΑΚΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ 1035 14 2:16:03 ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
58 ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1095 49 2:16:21 ΥΓΕΙΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟ
59 MÄRZ ALEXANDRA 1014 44 2:19:15 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
60 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 1026 35 2:19:20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
61 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1093 47 2:21:24 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
62 ΡΑΠΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1094 32 2:23:43 ΣΔΥΡ
63 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1069 47 2:23:43 ΣΔΥΡ
64 ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1054 34 2:23:52 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
65 ΚΟΓΧΥΛΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ 1053 33 2:24:48 KOTINOS RUNNING TEAM
66 ΠΑΠΑΜΑΤΘΑΙΑΚΗ ΠΕΛΑΓΙΑ 1088 30 2:24:48 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
67 ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1089 39 2:24:48 ΒΙΑΝΝΟΣ
68 ΠΕΛΑΝΤΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ 1096 52 > 2:30:00 Σ.Υ. ΡΕΘΥΜΝΗΣ
69 ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1062 47 > 2:30:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
70 ΔΕΣΥΛΛΑ ΛΑΜΠΡΙΝΗ 1008 56 > 2:30:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
71 ΔΕΛΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΚΙΝΑ 1087 33 > 2:30:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
72 ΚΩΣΤΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 1081 32 > 2:30:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
73 ΣΠΑΧΗ ΣΤΕΛΛΑ 1085 32 > 2:30:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
74 ΚΟΣΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ 1080 31 > 2:30:00 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
75 ΣΩΜΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 1083 37 > 2:30:00 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΚΡΗΤΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18-39 ΑΝΔΡΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΧΡΟΝΟΣ
ΜΙΧΕΛΑΚΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1030 1:12:58
ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1078 1:17:00
ΑΦΟΡΔΑΚΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ 1059 1:19:00

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18-39 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΧΡΟΝΟΣ
TOPA KATARZYNA 1060 1:35:39
FEDDERSEN HELENA 1012 1:36:50
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΓΩΓΩ 1070 1:40:57

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49 ΑΝΔΡΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΧΡΟΝΟΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1071 1:17:00
ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1082 1:22:10
ΚΟΡΝΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1028 1:35:50

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΧΡΟΝΟΣ
ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ 1063 1:32:49
ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1027 1:53:19
ΚΟΡΑΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1058 1:53:42

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50-59 ΑΝΔΡΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ No ΧΡΟΝΟΣ
ΚΛΗΡΟΝΟΜΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1042 1:29:11
ΤΣΙΑΛΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1056 1:53:18
ΛΙΑΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1043 1:55:32

Read More
3οι Ορεινοί Αγώνες Καβουσίου-Δελτίο τύπου
logo kav gr(2014)

3οι Ορεινοί αγώνες Καβουσίου Ιεράπετρας- Μεταγωνιστικό δελτίο τύπου

Για 3η συνεχόμενη χρονιά πραγματοποιήθηκαν με απόλυτη επιτυχία οι 3οι Ορεινοί αγώνες Καβουσίου Ιεράπετρας (21 χλμ και ο μικρός ορεινός αγώνας 6 χλμ) , και οι παράλληλες δραστηριότητες ποδηλατοβόλτα βουνού και ο αγώνας των μαθητών Δημοτικού.

Με σύμμαχο τον καιρό , περίπου 150 συμμετέχοντες από διάφορα μέρη της Ελλάδας και από όλες τις άκρες της Κρήτης απόλαυσαν στην κυριολεξία διαδρομές σπάνιας ομορφιάς διασχίζοντας φαράγγια, ρεματιές, παλιά μονοπάτια και καλντερίμια σε ένα καθαρόαιμο ορεινό τοπίο και σε ένα απαιτητικό πεδίο με συνεχείς εναλλαγές και απερίγραπτη θέα στις θάλασσες της Κρήτης.

Οι ποδηλάτες αφού πέρασαν μπροστά από τη χαράδρα Χα , ανηφόρισαν και περιπλανήθηκαν μέσα στα πευκοδάση της Θρυπτής σε μια βόλτα που τα είχε όλα απέραντη θέα και δάσος.

Με την ικανοποίηση ζωγραφισμένη στα πρόσωπα τους οι συμμετέχοντες και με την υπόσχεση να είμαστε όλοι εδώ και του χρόνου έφυγαν και έκλεισαν και αυτοί οι αγώνες.

Παρουσία του νεοεκλεγέντα Δημάρχου Ιεράπετρας Κου Καλαντζάκη και των αντιδημάρχων Κων Πανταζή Αργύρη και Παπαδοπετράκη Ανδρέα έγιναν οι απονομές των επάθλων στους νικητές των αγώνων.

Δεν μπορεί να παραληφθεί απο αυτό το σύντομο δελτίο τύπου η φιλοξενία και τα εδέσματα και το «άπειρο» φαγητό το οποίο δεν τελείωνε με τίποτα. Ενα μεγάλο ευχαριστώ αξίζει στις γυναίκες του χωριού που μαγείρεψαν για όλους!

Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ερυθρό Σταυρό Ιεράπετρας και το Σώμα Σαμαρειτών καθώς επίσης την Λέσχη Τετρακίνησης και την Ενωση Ραδιοερασιτεχνών Κρήτης, που με τη προσφορά τους και τον εθελοντισμό τους πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες με ασφάλεια και ποιότητα.

Συγχαρητήρια στον Πολιτιστικό Συλλογο Καβουσίου και την Τοπική Κοινότητα που αγκάλιασαν για τρίτη συνεχόμενη χρονιά αυτού τους αγώνες που έγιναν τελικά θεσμός.

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα και όσον αφορά τον μεγάλο αγώνα των 21 χλμ και θετικής υψομετρικής 1300 μ. 1 ος νικητής ήταν ο ακούραστος Σηφάκης Μανόλης του ΣΜΚ με τον εκπληκτικό χρόνο των 2ώρ. 09 λεπ. και 55 δευτ. 2ος νικητής ο νεοεισερχόμενος στο χώρο αλλά δυνατός, Μανόλης Συλλιγνάκης από το Μόχλος Σητείας με χρόνο 2ώρ. 14 λεπ. και 55 δευτ. όπως επίσης και ο 3ος νικητής Τσιαπρούνης Βασίλης 2ώρ. 19 λεπ. και 35 δευτ. από το ΣΔΥΡεθύμνου. Στις γυναίκες 1η νικήτρια ήταν η Μπέτυ Φλώρα 3ώρ. 24 λεπ. και 13 δευτ. 2η νικήτρια η Γραμματικάκη Μαρία 3ώρ. 38 λεπ. και 44 δευτ. και 3η Νικήτρια η Γιαννάκου Φιλία με χρόνο 3ώρ. 39 λεπ. και 20 δευτ.

Στο μικρό ορεινό αγώνα των 6 χλμ και 320 θετικής υψομετρικής 1ος «προσγειώθηκε» ο Καμπιτάκης Μίλτος με χρόνο 27 λεπ. και 24 δευτ. 2ος ο Χατζάκης – Καζάνης Χρήστος 32 λεπ. και 38 δευτ και 3οι τερμάτισαν μαζί οι Ζδράλης Σταμάτης και Σωμαράκης Γιάννης με χρόνο 34 λεπ. και 36 δευτ.

Στον αγώνα των παιδιών δημοτικού 500 μ. Πρώτος στα αγόρια ήταν ο Οικονομάκης Μάνος με 1:06, δεύτερος ο Κουκουράκης Νίκος και τρίτος ο Γιατζάκης Στέφανος , ενώ στα κορίτσια πρώτη η Κεσίσογλου Ευα, δεύτερη Φερετζάκη Έλενα, και Τρίτη Φρονιμάκη Λουκία.

τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε εδω :http://oykritis.gr/kmr/results2014/

Υποσχόμαστε ότι θα κάνουμε ότι είναι δυνατό για να ανεβάσουμε το ορεινό τρέξιμο και τέτοιου τύπου δραστηριότητες στο επίπεδο που τους αξίζει και με σύμμαχο το πάθος του κόσμου , την βοήθεια των εθελοντών μας αλλά και του Δήμου και Τοπικών Κοινοτήτων θα πετύχουμε αυτό τον στόχο.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *