24ος Κορακοβούνιος Δρόμος 15 Μαΐου 2011 (αποτελέσματα)

 

 

Με αρκετά μεγάλη επιτυχία διεξήχθη την Κυριακή το πρωί ο 24ος Κορακοβούνιος δρόμος που διοργάνωσαν από κοινού ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης- η ενορία Αγ.Γεωργίου Κορακοβουνίου –η Περιφέρεια Κρήτης -το 4ο Δημοτικό διαμέρισμα του Δήμου Ηρακλείου και οι πολιτιστικοί Σύλλογοι Αμφιθέας και Λοφούπολης.

Εκατόν πενήντα και πλέον αθλητές και αθλήτριες από όλα τα διαμερίσματα του νησιού μας έδωσαν το παρόν. Μεγάλος νικητής στους άνδρες ήταν ο  Καμπιτάκης Μιλτιάδης του ΣΜΚ με χρόνο 11΄27   και στις γυναίκες νικήτρια ήταν η Αχλάτη Μαρίνα του Λυβικού Ιεράπετρας με ρεκόρ διαδρομής  στις γυναίκες  με χρόνο 14΄52.

Ο αγώνας για μια ακόμη φορά ήταν αφιερωμένος στον εργάτη του αθλητισμού Καμπαξή Ιωάννη.

Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους κάτωθι για την βοήθειά τους στην διοργάνωση: την Τροχαία Ηρακλείου, το τμήμα εθελοντών Σαμαρειτών Ηρακλείου,την Δημοτική Αστυνομία, το 4ο Δημοτικό διαμέρισμα,τις τεχνικές υπηρεσίες και την καθαριότητα του Δήμου Ηρακλείου και τους χορηγούς το οπτικό κέντρο Μαρκάκη, το κατάστημα Χαλίσικο, το κατάστημα Ομηρόλης, τις Μινωικές Γραμμές την Super fastferries την Διεθνής Ένωσις, την βιοτεχνία κρουασάν Μαυροφρύδης, τον Κρητικό Φούρνο, τα Σ./Μ Χαλκιαδάκης,το κατάστημα Τοπάζι, την Αναπτυξιακή εταιρεία Γέργερης , την 3Ε και όλους τους αθλητές και πεζοπόρους που έλαβαν μέρος στον αγώνα

 

24ος KOΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

 

ΓΕΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 4ΧΛΜ.

 

1ος ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΣΜΚ 11΄27 1η ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ ΛΥΒΙΚΟΣ 14΄52

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΩΣ 19 ΕΤΩΝ

 

1ος ΜΟΥΔΑΤΣΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11ο 16΄07

2ος ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΒΑΣ. 11ο 16¨08

3ος ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2ο 16¨14

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20’39

 

1ος ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΟΦΗ 11΄37 1η ΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 18΄36

2ος ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗ ΣΜΚ 11΄54 2η ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 18΄36

3ος ΠΕΦΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛ. ΣΜΚ 12΄34 3η ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΑΡΙΑ 25΄54

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40’49

1ος ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΜΚ 14΄57 1η ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ ΣΜΚ 17΄20

2ος ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ ΠΑΝΕΠ.15΄31 2η ΣΤΡΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ 21¨37

3ος ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΟΥΚ 15΄31 3η ΣΑΜΙΩΤΗ ΕΦΗ 30΄30

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ

 

1ος ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 13΄20 1η ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 22΄26

2ος ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 13΄21 2η ΤΥΛΙΑΝΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΥΚ 25΄31

3ος ΠΙΚΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΥΚ 16΄03

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

 

1ος ΜΟΥΧΑΜΟΥΝΤΑΙ ΑΟΥΓΚΛΕΝ 3ο 16΄15 1η ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΡΧΑΝΕΣ 16΄28

2ος ΣΚΟΥΤΕΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 16΄17 2η ΤΖΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ ΣΜΚ 21΄11

3ος ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 17΄53 3η ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑ 5ο 28΄46

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 1.000Μ.

 

1ος ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 34ο 1η ΤΖΑΒΟ ΕΙΡΗΝΗ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ

2ος ΨΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 15ο 2η ΡΕΠΑΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑ

3ος ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΟΣ 32ο 3η ΛΟΠΙΝΕΤ ΒΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑ

24ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΚΜ

 

 

Α/Α

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

ΧΡΟΝΟΣ

01 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΣΜΚ 1ος ΓΕΝΙΚΗΣ 11’27
02 ΜΙΧΕΛΑΚΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔ ΟΦΗ 1ος 20-39 11’37
03 ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 2ος 20-39 11’54
04 ΠΕΦΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠ ΣΜΚ 3ος 20-39 12’34
05 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜΚ 1ος 50+ 13’20
06 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 2ος 50+ 13’21
07 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤ ΣΜΚ 20-39 14’34
08 ΚΡΑΝΙΔΙΟΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 14’46
09 ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΑ ΛΥΒΙΚΟΣ 1η ΓΕΝΙΚΗΣ 14’52
10 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΟΥΚ 20-39 14’54
11 ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΜΚ 1 40-49 14’57
12 ΜΠΑΡΝΙΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 14’58
13 ΤΖΟΥΑΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛ ΟΥΚ 20-39 15’19
14 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ ΠΑΝΕΠ 2 40-49 15’31
15 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΝΕΞ 3 40-49 15’31
16 ΣΟΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ 40-49 15’51
17 ΡΕΣ ΚΩΣΤΑΣ ΟΥΚ 40-49 15’51
18 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΣΜΚ 20-39 15’51
19 ΠΙΚΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΥΚ 3ος 50+ 16’03
20 ΜΟΥΔΑΤΣΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11 ΛΥΚΕΙΟ 1 ΩΣ 19 16’07
21 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’08
22 ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΒΑΣ ΑΝΕΞ 2 ΩΣ 19 16’08
23 ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2 ΕΠΑΛ 3 ΩΣ 19 16’14
24 ΜΟΧΑΜΟΝΤΑΙ ΑΟΥΓΚΛΕΝ 3 ΓΥΜΝ 1 ΓΥΜΝ 16’15
25 ΣΚΟΥΤΕΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 3 ΓΥΜΝ 2 ΓΥΜΝ 16’17
26 ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ 20-39 16’24
27 ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧ ΟΥΚ 20-39 16’24
28 ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΡΧΑΝΕΣ 1 ΓΥΜΝ 16’28
29 ΨΩΦΟΓΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 17’20
30 ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ ΣΜΚ 1η 40-49 17’20
31 ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 3 ΓΥΜΝ 17’53
32 ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝ 17’54
33 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 40-49 18’07
34 ΦΛΟΥΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 6 ΕΠΑΛ ΩΣ 19 18’21
35 ΣΑΛΙΟΥ ΛΕΝΤΡΙΟΥΝ 5 ΓΥΜΝ ΓΥΜΝ 18’29
36 ΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΟ ΣΜΚ 1η 20-39 18’36
37 ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΝΕΞ 2η 20-39 18’36
38 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΚ 50+ 19’10
39 ΠΕΠΟΝΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΟΥΚ 50+ 19’12
40 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΤΕΙ 20-39 19’13
41 ΚΑΦΟΥΣΗΣ ΜΗΝΑΣ ΣΜΚ 50+ 20’04
42 ΣΤΕΦΑ ΑΡΗΣ ΓΥΜΝ ΓΥΜΝ 20’17
43 ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ ΕΡΡΙΚΟΣ 5 ΓΥΜΝ ΓΥΜΝ 20’17
44 ΤΖΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ ΣΜΚ 2 ΓΥΝ 21’11
45 ΛΑΥΡΕΝΤΗΣ ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ 5 ΓΥΜΝ ΓΥΜΝ 21’16
46 ΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ 2η 40-49 21’37
47 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 1η 50+ 22’26
48 ΝΙΤΑΔΩΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛ ΑΝΕΞ 20-39 22’39
49 ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΤΕΙ 20-39 23’04
50 ΚΟΤΖΑΜΠΑΤΣΑΚΗΣ ΔΗΜ ΟΥΚ 50+ 23’48
51 ΛΑΜΟ ΜΑΡΙΝΟΣ 3 ΓΥΜΝ ΓΥΜΝ 24’47
52 ΛΑΜΠΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 5 ΓΥΜΝ ΓΥΜΝ 24’50
53 ΤΥΛΛΙΑΝΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΥΚ 50+ 25’31
54 ΒΙΤΣΑΞΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΜΚ 50+ 25’31
55 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΑΡΙΑ ΣΜΚ 3η 20-39 25’54
56 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΚ 40-49 25’54
57 ΧΑΜΗΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΕΟΣ 40-49 26’33
58 ΜΑΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΕΞ 20-39 26’59
59 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑ 5 ΓΥΜΝ 3η ΓΥΜΝ 28’46
60 ΣΑΜΙΟΤΗ ΕΦΗ ΑΝΕΞ 40-49 30’30
61 ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 5 ΕΠΑΛ ΩΣ 19 31’26
62 ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗ ΧΡΥΣΗ ΑΝΕΞ 40-49 32’54
63 ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝ ΑΝΕΞ 20-39 33’54
64 ΚΑΡΑΜΙΚΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝ 5 ΓΥΜΝ ΓΥΜΝ 33’57
65 ΑΜΑΡΓΙΑΝΙΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝ ΟΥΚ 50+ 34’50
66 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΟΥΚ 40-49 35’51
67 ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΣ ΣΜΚ 40-49 36’26
68 ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΜΚ 50+ 36’33
69 ΧΡΟΝΑΚΗ ΑΝΝΑ ΑΝΕΞ 40-49 37’16
70 ΔΑΙΛΑΚΗ ΒΑΣΩ ΣΜΚ 40-49 38’01

 

 

 

εκκίνηση 1.000 μέτρων Δημοτικών

ο νικητής του αγώνα 4χλμ. Μιλτιάδης Καμπιτάκης

τερματισμός αθλητών

απονομή ανδρών 20-39

απονομή γυναικών 30-39

απονομή γυναικών 40-49

απονομή ανδρών 50 και άνω

απονομή κοριτσιών γυμνασίων

απονομή αγοριών γυμνασίων

απονομή αγοριών Δημοτικών

απονομή κοριτσιών Δημοτικών

απονομή απο τον πρόεδρο του ΣΜΚ στον Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου και 4ο διαμέρισμα

τερματισμός γυναικών

η Στριλιγκά Μαρία τερματίζει στα 4χλμ.

ο Μηνάς Καφούσης τερματίζει στα 4χλμ

τερματισμός αθλητών Γυμνασίου

απονομή αγοριών Γυμνασίου

τερματισμός αθλητών

απονομή γυναικών 50 και άνω


 ο Ιωάννης Καμπαξής

 

Ο Ιωάννης Καμπαξής που ο Κορακοβούνιος δρόμος διεξάγεται προς τιμή του γεννήθηκε το 1931 στο Ηράκλειο απο Μικρασιάτη πατέρα τον Σπυρίδωνα  και η μητέρα του η Χριστίνα είχε καταγωγή απο το Μυλοπόταμο συγκεκριμένα απο το Δοξαρό το γένος Σταυρακάκη.

 

Το έτος 1956 παντεύτηκε την Δέσποινα το γένος Παντελή Μαγγανά από μικρασιάτικη οικογένεια και μαζί της απόκτησε τρία παιδιά που με δική του παρότρυνση ασχολήθηκαν με τον αθλητισμό (που εκείνος λόγο των δύσκολων καιρών όταν ήταν νέος δεν του επέτρεψαν να ασχοληθεί) την μυρσίνη που ασχολήθηκε με το μπαλέτο και του Σπυρίδων και Παντελή που ασχολήθηκαν και ασχολούνται ακόμα με τον μαραθώνιο.

 

Στα σαρράντα χρόνια που ασχολήθηκε ως γνήσιος και καθαρός παράγων ίδρυσε με τον γιό του Σπύρο τα ποδοσφαιρικά σωμματεία Δόξα Ηρακλείου και ΠΟΗ Ηρακλείου ενώ ήταν ιδρυτικό μέλος στον Ομιλο Υπεραποστάσεων Κρήτης και φυσικά ο πρωτεργάτης του Κορακοβούνιου δρόμου.

 

απο την ζωή έφυγε στα 65 χρόνια του αφήνοντας τεράστιο κενό στην οικογένειά του και στην οικογένεια του αθλητισμού

 

ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

 

Ήταν Ιούλιος του 1987 όταν οι Σπ.Καμπαξής και Ιωάννης Καμπαξής που ο Κορακοβούνιος δρόμος διοργανώνεται στην μνήμη του ξεκίνησαν να διοργανώνουν τον αγώνα αυτό από μεράκι και από αγάπη προς τον αθλητισμό.

 

Οι τρεις πρώτες διοργανώσεις είχαν εκκίνηση και τερματισμό την περιοχή Κορακοβουνίου οι επόμενοι επτά αγώνες με εκκίνηση τη Λοφούπολη και με τερματισμό την Εκκλησία της Παναγίας Μασταμπά και οι τελευταίοι εννέα με εκκίνηση την Λοφούπολη και τερματισμό τον ιερό ναό του Αγίου Γεωργίου Κορακοβουνίου.

 

Στις είκοσι μία διοργανώσεις του Κορακοβούνιου Δρόμου έχουν συμμετάσχει πάνω από 7.000 αθλητές ενώ έχουν τρέξει σε αυτόν πολλοί σπουδαίοι αθλητές από την Κρήτη και την υπόλοιπη Ελλάδα, ενώ έχουν αναδειχθεί και ξεκινήσει τον αθλητισμό μέσα από τον αγώνα αυτό αρκετοί αθλητές.

 

Σπουδαίο ρόλο στις διοργανώσεις αυτές έχει παίξει η τοπική κοινωνία οι χορηγοί οι διάφοροι φορείς ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης η ενορία Αγ.Γεωργίου Κορακοβουνίου και ειδικά ο ιερέας πατήρ Οδυσσέας Τζαγκαράκης, οι τοπικοί πολιτιστικοί σύλλογοι Αμφιθέας και Λοφούπολης και η οικογένεια του Ιωάννη Καμπαξή και ειδικά ο ίδιος ένας ακούραστος εργάτης του αθλητισμού, ενώ το ρεκόρ συμμετοχών του αγώνα κατέχει ένας άλλος εργάτης του αθλητισμού ο Γρηγόρης Παπαδάκης (πρόεδρος Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης) με 17 συμμετοχές.


 

 

  • 1988 1ος ο Σπύρος Καμπαξής και στις γυναίκες η Καμπούρογλου Χαρά
  • 1989 1ος ο Αθ.Μπαμπλέκος (Λειβαδιά) και στις γυναίκες Καραφωτιά Ειρ.ΟΦΗ
  • 1990 1ος Πετράκης Γ. ΟΦΗ και στις γυναίκες Παπαδάκη Ναταλί ΛΥΒΙΚΟΣ
  • 1991 1ος Αφορδακός Γ.ΟΦΗ 16΄49΄΄ γυναίκες Σιγανού Αργυρώ ΑΝΕΞ.
  • 1992 1ος Καμπαξής Σπύρος (ΓΕΗ) γυναίκες Φουκάκη Ζαχαρένια ΑΝΕΞ.
  • 1993 1ος Βασίλας Νικ,(Αθήνα) γυναικών Μαθιουδάκη Θάλεια
  • 1994 1ος Φραγκεδάκης Γ.(ΧΑΝΙΑ)17’49 γυναικών Κορνάρου Εύα ΟΦΗ 26’25
  • 1995 1ος Σαριδάκης Γ.ΟΥΚ 16΄51’ γυναικών Δημητρακάκη Αλεξ,Ανεξ,23’29
  • 1996 1ος Καμπαξής Παντελής 16’51’’ 1η γυναικών Μαρκάκη Ελένη ΟΥΚ
  • 1997 1ος Φραγκεδάκης Γ.(Χανιά) 17’19 1η γυναικών Μυσιρλάκη Γιάννα ΓΕΗ 23΄3
  • 1998 1ος Σκουλούδης Μαν.(Λυβικός) 16’30 1η Γυναικών Μυσιρλάκη Γ,ΓΕΗ 22’05
  • 1999 1ος Φραγκεδάκης Γ.(Χανιά) 16’29 1η Γυναικών Ρουσάκη Βέρα ΓΕΗ 21΄30
  • 2000 1ος Καμπαξής Παντ.(ΣΜΚ) 15΄52΄΄ 1η Γυναικών Λαμπάκη Λορ, ΟΥΚ 22΄05
  • 2001 1ος Καμπαξής Παντ.(ΣΜΚ) 16΄04 1η γυναικών Φοινοκαλιώτη Εμμ.ΣΜΚ 22’5
  • 2002 1ος Δασενάκης Φιλοκτ.15’05 1η γυναικών Μαρκίδου Φωτεινή ΣΜΚ 18’02’’
  • 2003 1ος Καμπαξής Παντ. ΣΜΚ 16΄54 1η Γυναικών Γκαγκά Ρίτσα ΣΜΚ 22΄37
  • 2004 1ος Καμπιτάκης Μίλτ. ΟΦΗ 15΄03 1η Γυναικών Κούζμιτς Αγάπη Πανελλ19΄2
  • 2005 1ος Καμπιτάκης Νίκος ΟΦΗ 15΄01 1η γυναικών Καργάκου Παντελία Ανεξ.
  • 2006 1ος Καμπιτάκης Νίκος ΟΦΗ 15΄10 1η γυναικών Φιλίππου Μαρία Ανεξ.23΄02
  • 2007 1ος Καμπαξής Παντ.ΣΜΚ 12΄04΄΄ 1η Λιαπάκη Εμμανουέλλα ΣΜΚ 16΄35
  • 2008 1ος Χατζάκης Χρήστος (Λυβικός) 11’23» 1η Βίτσα Δήμητρα (ΟΥΚ) 21’32

2009 1ος Καμπιτάκης Μιλτιάδης (ΓΕΜ) 11.15 1η Πεδιαδίτου Ρένα (ΛΥΒΙΚΟΣ

2010 1ος Μιχελακάκης Αριστείδης (ΟΦΗ) 11΄46 Αθανασάκη Αικατερίνη (Αρχάνες) 18’39

 

2011 1ος Καμπιτάκης Μιλτιάδης (ΣΜΚ) 11΄27    1η Αχλάτη Μαρίνα (Λυβικός14΄52) ρεκόρ αγώνα