25ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ (αποτελέσματα)

Διεξήχθη την Κυριακή 29 Απριλίου ο 25ος κορακοβούνιος δρόμος ένας αγώνας που διεξάγεται ανελλιπώς απο το 1987 έως και σήμερα με διοργανωτες Μαραθωνοδρόμων Κρήτης και ο Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου Κορακοβουνίου και που φέτος συνδιοργανώθηκε με την Περιφέρειας Κρήτης της 4ης δημοτικής κοινότητας του Δήμου Ηρακλείου και των πολιτιστικών Συλλόγων Λοφούπολης και Αμφιθέας

Τους 170 περίπου αθλητές, πεζοπόρους και ποδηλάτες πλησίασαν οι φετεινές συμμετοχές του αγώνα που για πρώτη φορά υπήρχε και συμμετοχική ποδηλασία 8Χλμ στην διαδρομή Κορακοβούνι-Λοφούπολη.

Στα 4χλμ μεγάλος νικητής ήταν ο Σηφάκης Μανόλης του ΣΜΚ με ρεκόρ διαδρομής 11’35 και νικήτρια στις γυναίκες η Αθανασάκη Κατερίνα του ΟΦΗ με 15’47

Οι διοργανωτές τίμισαν για τις διακρίσεις τους τον Καμπαξή Παντελή του ΣΜΚ που ήταν 1ος στην Ελλάδα στα 100χλμ και που πρόσφατα έτρεξε μαραθώνιο στην Βοστώνη, τον Σηφάκη Μανόλη του ΣΜΚ που ήταν 3ος στον μαραθώνιο της Λεμεσσού στην Κύπρο και τον Σαριδάκη Γιάννη του ΟΥΚ για την προσφορά του στον αθλητισμό και που πρόσφατα έτρεξε και διακρίθηκε στον μαραθώνιο του Μ. Αλεξάνδρου στην Θεσσαλονίκη.

Όλοι συμπέραναν την τελειότητα της διοργάνωσης απόλαυσαν την πανέμορφη φύση και στο τέλος απόλαυσαν τα εδέσματα που προσέφεραν δωρεάν η Αγράμπελη , και τα ζαχαροπλαστεία Γκλόρια Αρβανίτη-Πετρά και Μαυροφρύδη βιοτεχνία κρουασάν

Εκτός απο τους παραπάνω χορηγούς οι διοργανωτές ευχαριστούν την περιφέρεια Κρήτης και την εταιρεία πώλησης αυτοκινήτων Τακάκης για την προσφορά στις μπλούζες , την ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε. Την 3Ε την Αναπτυξιακή εταιρεία Γέργερης.τα Σ/Μ Χαλκιαδάκης, τις μινωικές γραμμές , την ΑΝΕΚ-Souper fast ,τον Αγροτικό συνεταιρισμό Αρχανών, τα βιβλιοπωλεία Κυριάκη και Ανθολόγιο του Παντελή Καμπαξή , το κατάστημα χρωμάτων Καραντεμοίρη και το κατάστημα Ομηρόλης

Επίσης ευχαριστούμε θερμά για την συμπαράσταση την ελληνική αστυνομία, την δημοτική αστυνομία, το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου το ΕΚΑΒ την οργανωτική επιτροπή του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης και όλους όσους συμμετείχαν.

 

 

25ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 4.000 ΜΕΤΡΑ
1ος ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 11´35            ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΟΦΗ 15´47

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΩΣ 19 ΕΤΩΝ4.000 ΜΕΤΡΑ
1ος ΣΤΙΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 15´43
2ος ΧΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 17´05
3ος ΡΟΥΑΣΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 19´53

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-39 4.000 ΜΕΤΡΑ
1ος ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΟΥΚ 14´15                 ΤΣΙΟΦΙΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 17´08

2ος ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΣΜΚ 15´18               ΣΠΗΛΙΩΤΗ ΜΕΝΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 21´51

3ος ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 16´36                ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ 25´05

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49 4.000 ΜΕΤΡΑ
1ος ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 12´31                  ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΜΚ 16´55

2ος ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 14´05  ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ ΣΜΚ 17´42

3ος ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΜΚ 14´06                      ΜΑΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΕΞΑΡΤ 24´40

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50 + 4.000 ΜΕΤΡΑ

1ος ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 13´22       1η ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 22´52

2ος ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΟΥΚ 14´35              ΔΑΜΙΑΝΑΚΗ ΕΡΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 27´44

3ος ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΜΚ 16´17 3η

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 4.000 ΜΕΤΡΑ

1ος ΦΤΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 5ο 17´32               1η ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑ 5ο 23´19

2ος ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 3ο 18´58                  ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 6Ο 24´54

3ος ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 5ο 19´37                      ΚΑΡΑΜΙΚΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ 3ο 25´11

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 1000ΜΕΤΡΑ

1ος ΟΔΥΣΣΕΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 3´21                        ΡΕΠΑΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 3´27

2ος ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣ 3´25                       2η ΣΟΥΜΕΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 3´29

3ος ΒΟΥΡΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 4´14                           3η ΠΟΠΑ ΟΛΥΜΠΙΑ 4´15

 

 

 

25ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

Κυριακή 29-4-2012 Αποτελέσματα 4κμ
Α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 1ο;ς ΓΕΝΙΚΗΣ 11´35
2 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 1ος 40-49 12´31
3 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 1ος 50+ 13´22
4 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2ος 40-49 14´05
5 ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΜΚ 3ος 40-49 14´06
6 ΣΤΡΟΥΜΠΑΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 40-49 14´07
7 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΟΥΚ 1ος 30-39 14´15
8 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΟΥΚ 2ος 50+ 14´35
9 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ ΟΥΚ 40-49 14´54
10 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΣΜΚ 2ος 30-39 15´18
11 ΣΑΛΚΙΤΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ 40-49 15´30
12 ΣΤΙΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 1ος ΩΣ 19 15´43
13 ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΟΦΗ 1η ΓΕΝΙΚΗΣ 15´47
14 ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΜΚ 3ος 50 + 16´17
15 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑ 40-49 16´27
16 ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 3ος 20-39 16´36
17 ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΜΚ 1η 40-49 16´55
18 ΧΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜΚ 2ος ΩΣ 19 17´05
19 ΤΣΙΟΦΙΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 1η 20-39 17´08
20 ΦΤΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Ε´ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1ος ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17´32
21 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ 40-49 17´42
22 ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ ΣΜΚ 2η 40-49 17´42
23 ΛΥΓΕΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 40-49 17´43
24 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Ο.Σ.ΜΟΙΡΩΝ 50+ 17´59
25 ΨΩΦΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 18´08
26 ΜΠΟΥΓΑΣ ΝΙΚΟΣ ΣΜΚ 20-39 18´16
27 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ´ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2ος ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 18´58
28 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ ΣΜΚ 20-39 19´11
29 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟ ΣΜΚ 40-49 19´36
30 ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 5´ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3ος ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19´37
31 ΛΟΠΙΝΕΤ ΘΩΜΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19´45
32 ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19´49
33 ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΜΚ 3ος ΩΣ 19 19´53
34 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΚ 50+ 20´10
35 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 50+ 20´10
36 ΛΟΠΙΝΕΤ ΜΠΕΝ ΣΜΚ 40-49 20´10
37 ΣΕΜΕΡΤΖΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 21´14
38 ΛΑΜΕ ΦΑΝΤΙ Ε´ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21´16
39 ΚΑΣΩΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Ε´ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21´17
40 ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21´26
41 ΣΠΗΛΙΩΤΗ ΜΕΝΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 2η 20-39 21´51
42 ΗΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ ΤΕΙ 20-39 22´28
43 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 1η 50+ 22´52
44 ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑ 5´ΓΥΜΝΑΣΙΟ 1η ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 23´19
45 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 23´48
46 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜ ΟΥΚ 50+ 23´53
47 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΥΚ 50+ 24´34
48 ΜΑΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 3η 40-49 24´40
49 ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ ΛΑΥΡΕΝΤΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΩΣ 19 24´48
50 ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝ Ζ´ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2η ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 24´54
51 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗ Μ. ΣΜΚ 3η 20-39 25´05
52 ΚΑΡΑΜΙΚΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛ. Ε´ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3η ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 25´11
53 ΣΗΦΑΚΗ ΜΑΓΔΑ ΓΥΜΝ.ΑΓ.ΒΑΡΒ. ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 25´32
54 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗ ΕΡΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 50+ 27´44

 

 

 

 

 

 

η 2η νικήτρια

o Σηφάκης Μανώλης

εκκίνηση 1000 μ

εκκίνηση ποδηλάτων 8 χλμ

 

εκίινηση ποδηλάτων 8 χλμ

εκκίνηση ποδηλάτων 8 χλμ

ποδηλάτες

ποδηλάτες

ποδηλάτες Σαμαρείτες

ποδηλάτες

 

Καμπαξής Γιάννης

Καμπαξής-Ξυλούρης-Σηφάκης

εκκίνηση 1000μέτρων

εκκίνηση 4.000μ.

εκκίνηση 4.000μ.

Σαριδάκης

Ρακιτζής

 

απονομή γυναικών 50+

απονομή ανδρών 50+

απονομή γυμνασίων αγοριών

απονομή Λυκείων αγοριών

απονομή των βραβευθέντων

απονομή 1ου νικητή

Πλουμή Αργυρώ

Αθανασάκη

Κοτζαμπασάκης

απονομή Δημοτικών αγοριών

απονομή Δημοτικών Κοριτσιών

απονομή γυναικών 20-39

απονομή Ταβλαδωράκη

Χουλάκης Δημήτρης

Καμπαξής Παντελής

απονομή κοριτσιών Δημοτικών

Σαριδάκης Αντώνης

Σπυριδάκης

πατηρ Οδυσσέας Τζαγκαράκης

οι δύο νικητές

ο Στρούμπας

ο αντιδήμαρχος Γόρτυνας κος Ξυλούρης

ο αντιδήμαρχος Ηρακλείου κος Γιαλιτάκης