26ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ (αποτελέσματα)

26Ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 26ος Κορακοβούνιος δρόμος που διοργάνωσε ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης- Η περιφέρεια Κρήτης η ενορία Αγ.Γεωργίου Κορακοβουνίου-Αμφιθέας, η 4η Δημοτική Κοινότητα του Δήμου Ηρακλείου και με την πολύτιμη συνδρομή των πολιτιστικών Συλλόγων Αμφιθέας-Λοφούπολης-Αγ.Ιωάννη και υου Συλλόγου Καραμπουρνιωτών Ηρακλείου.

Παρά τον άστατο καιρό παρόν στον αγώνα έδωσαν 180 αθλητές και αθλήτριες που είναι απο τις μεγαλύτερες συμμετοχές στον στγκεκριμένο αγώνα.

Οι αγώνες ξεκίνησαν στις 10:30 με συμμετοχική ποδηλασία 8 χλμ. Ακολούθησε το αγώνισμα των 1.000 μέτρων Δημοτικών και τελείωσαν οι εκδηλώσεις με τα 4.000 μέτρα.(με ρεκόρ συμμετοχής γυναικών 27)

Νικητής στα 4.000 μέτρα ήταν ο Καμπιτάκης Μηλτιάδης (ΟΦΗ)με το πολύ καλό χρόνο 11΄28 και στις γυναίκες 1η με ρεκόρ διαδρομής γυναικών η Τσιοφύλα Παναγώτα (ΑΙΓΙΟ) 14΄27 ενώ ήταν και 9η γενικής κατάταξης στα 4.000μ.

Ο αγώνας ήταν αφιερωμένος στην μνήμη των Ιωάννη Καμπαξή, επίσης στον Απόστολο Παπουτσάκη -Νεονάκη Γεωργίου-Τυλλιανάκη Αντώνιο και στην Τζωράκη Aγγελική επίσης στην εκκίνηση των 4.000μ. Κρατήθηκε ενόςλεπτού σιγής για τα θύματα του μαραθωνίου της Βοστώνης.
Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την πολύτιμη προσφορά τους στην διοργάνωση την Ελλήνική Αστυνομία-την Δημοτική Αστυνομία- τους εθελοντές Σαμαρείτες του Ηρακλείου και τις υπηρεσίες του Δήμου Ηρακλείου την τεχνική υπηρεσία και την καθαριότητα. (Ενω έλαμψε πάλι δια της απουσίας του ενώ είχε έγκαιρα ενημερωθή το ΕΚΑΒ)
Επίσης για την ευγενική τους χορηγία στον αγώνα τους: Μινωικές Γραμμές-ΑΝΕΚ-ΣΟΥΠΕΡ ΦΑΣΤ Ποδηλατεμπορική Στεφανάκη-βιβλιοπωλείο Ανθολόγιο του Παντελή Καμπαξή- 3Ε- Βότομος Α.Ε.-Αναπτυξιακή εταιρεία Γέργερης-Κρασιά Βεργίτσης- κατάστημα Τσαγγαράκη Ελευθερίου-Βικελαία βιβλιοθήκη-Αρχιεπισκοπή Κρήτης-Κρασιά Μπουτάρη-Αναψυκτικά Φήμη-κρασιά Δουλουφάκη- Κρασι Αλεξάκη-Ένωση Ηρακλείου-Βιοτεχνεία κρουασάν Μαυροφρύδη, το κατάστημα ΜΕΛΟ στο Μασταμπά και τον Μανούσο Μπουλουκάκη ( Μηχανοργάνωση ).

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΚΑΤΩΘΙ

 

1ος γενικής 1η γενικής
ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΟΦΗ ΤΣΟΦΥΛΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΙΓΙΟ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΩΣ 19 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΩΣ 19 ΕΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
1 ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ 1 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2 ΣΤΕΦΑ ΧΑΡΗΣ 6ο ΕΠΑΛ 2 ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΟΦΗ
3 ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΜΚ 3 ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑ ΣΜΚ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-39 ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-39 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1 ΑΦΟΡΔΑΚΟΣ ΒΑΛΑΝΤΗΣ ΣΜΚ 1 ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΜΚ
2 ΜΑΜΑΝΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ 2 ΒΙΤΣΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΥΚ
3 ΚΟΥΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 3 ΚΟΣΚΕΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49 ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΦΗ 1 ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΜΚ
2 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 2 ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ ΣΜΚ
3 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ3 3 ΜΑΡΗ ΒΟΥΛΑ ΣΜΚ
 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ ΑΝΔΡΩΝ
1 ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ ΣΜΚ 1 ΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ
2 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤ. 2 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ
3 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 3 ΦΑΝΟΥΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΝΕΞ.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΛΟΠΙΝΕΤ ΘΩΜΑΣ ΟΦΗ 1 ΛΟΠΙΝΕΤ ΒΕΑΤΡΙΚΗ ΟΦΗ
2 ΛΑΜΕ ΕΝΤΙ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟ
3 ΓΙΟΥΓΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 3 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑ 5ο ΓΥΜΝ.
1.000 ΜΕΤΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΑΓΟΡΙΑ 1.000Μ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1 ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 1 ΠΑΤΣΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗ
2 ΑΓΡΙΟΓΙΑΝΝΟΣ ΗΛΙΑΣ 2 ΦΛΟΥΡΗ ΔΑΝΑΗ
3 ΦΑΡΣΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 3 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΒΑΣΩ

 

26Ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ (δρόμος 4.000μ.)

Κυριακή 21 Απριλίου

α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΟΦΗ 1ος γενικής 11΄28
2 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΦΗ 1ος 40-49 11΄54
3 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 2ος 40-49 12’13
4 ΑΦΟΡΔΑΚΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ ΣΜΚ 1ος 20-39 13’17
5 ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ ΣΜΚ 1ος 50+ 13΄24
6 ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ 1ος ως 19 χρονών 13΄37
7 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2ος 50+ 13΄37
8 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 3ος 50+ 13΄59
9 ΤΣΙΟΦΥΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΙΓΙΟ 1η γενικής γυναικών 14΄27
10 ΜΑΜΑΝΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ 2ος 20-39 14΄43
11 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 3ος 40-49 14΄46
12 ΚΟΥΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 3ος 20-39 14΄50
13 ΡΕΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΟΥΚ 40-49 14’57
14 ΣΤΕΦΑ ΑΡΗΣ 6ο ΕΠΑΛ 2ος ως 19 χρονών 15΄00
15 ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΜΚ 3ος ως 19 χρονών 15΄00
16 ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ο ΕΠΑΣ ΩΣ 19 15΄02
17 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΣΜΚ 20-39 15’05
18 ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΜΚ 1η 20-39 γυναικών 15’13
19 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΟΛ 1η ως 19 γυναικών 15΄21
20 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑ 40-49 15’36
21 ΛΟΠΙΝΕΤ ΘΩΜΑΣ ΟΦΗ 1ος γυμνασίων 15΄41
22 ΣΤΙΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ ΩΣ19 15΄42
23 ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΟΥΚ 20-39 15’46
24 ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΜΚ 1η 40-49 γυναικών 15’47
25 ΒΙΤΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΟΥΚ 2η 20-39 15΄52
26 ΛΟΠΙΝΕΤ ΒΕΑΤΡΙΚΗ ΟΦΗ 1η γυμνασίων 16΄11
27 ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΟΦΗ 2η ως 19 γυναικών 16΄18
28 ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 13ο ΕΠΑΛ ΩΣ 19 16΄18
29 ΝΙΚΟΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 13ο ΕΠΑΛ ΩΣ 19 17΄02
30 ΒΑΚΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ ΣΜΚ 20-39 17΄05
31 ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 17΄24
32 ΚΟΣΚΕΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΑΝΕΞΕΡΤΗΤΗ 3η 20-39 17΄36
33 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΑ 20-39 17΄50
34 ΚΑΝΝΕΛΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 40-49 17’51
35 ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 20-39 17΄51
36 ΔΟΞΑΣΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚ 20-39 17΄56
37 ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ ΟΥΚ 40-49 17΄57
38 ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ ΣΜΚ 2η 40-49 18΄01
39 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ 40-49 18’01
40 ΛΑΜΕ ΕΝΤΙ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2ος γυμνασίων 18΄12
41 ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΓΚΟΡΑΝ ΣΜΚ 40-49 18΄12
42 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 40-49 12’22
43 ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 50-ΑΝΩ 18΄22
44 ΠΑΤΣΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 40-49 19΄15
45 ΣΑΛΙ ΟΝΙ 6ο ΛΥΚΕΙΟ ΩΣ 19 19΄47
46 ΓΙΟΥΓΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ 5ο ΛΥΚΕΙΟ ΩΣ 19 19’56
47 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ 2η γυμνασίων 19΄58
48 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΕΑΑΙΚ 40-49 20’00
49 ΚΑΛΛΕΝΙ ΚΡΙΣΤΙΑΝ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 20΄50
50 ΑΓΡΙΟΓΙΑΝΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 12ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 20’52
51 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 20’59
52 ΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ 1η 50+ 21΄23
53 ΦΑΝΟΥΡΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 50-ΑΝΩ 22΄16
54 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 22΄17
55 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 22΄19
56 ΜΑΡΗ ΒΟΥΛΑ ΣΜΚ 3η 40-49 22΄27
57 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 2η 50+ 22΄38
58 ΣΟΥΡΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 22΄40
59 ΔΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 23΄12
60 ΦΑΖΟΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 6ο ΕΠΑΛ ΩΣ 19 ΧΡΟΝΩΝ 23΄34
61 ΠΛΟΥΜΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 23΄39
62 ΣΩΜΑΡΑΚΗ ΝΑΤΑΛΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 40-49 23΄58
63 ΠΛΟΥΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 40-49 25΄25
64 ΑΘΟΥΣΑΚΗ ΜΙΧΑΗΛΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 20-39 26’01
65 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗ ΟΥΚ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ 26΄35
66 ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑ ΣΜΚ 3η ΩΣ 19 27΄57
67 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗ ΕΡΗ ΣΜΚ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ 30΄41
68 ΚΑΡΑΜΙΚΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30΄42
69 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 31΄40
70 ΦΑΝΟΥΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ 31΄47
71 ΜΠΑΜΠΑΓΙΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΜ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 32΄28
72 ΠΕΡΑΚΗ ΑΝΝΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 20-39 32΄40
73 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 20-39 33΄00
74 ΑΘΟΥΣΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 40-49 33΄04
75 ΜΙΧΑΛΙΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 33΄10
76 ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 40-49 33’16
77 ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ Γ. 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 33΄17
78 ΑΜΠΑΝΑΚΗ ΘΕΑΝΩ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 20-39 34΄12

 

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *