27ος Κορακοβούνιος δρόμος αποτελέσματα

εκκίνηση 4χλμ

Διεξήχθη με μεγάλη επιτυχία ο 27ος Κορακοβούνιος δρόμος παρά την δυνατή βροχή που προηγήθηκε οι συμμετοχές του αγώνα ξεπέρασαν τις 200.

Νικητής στους άνδρες στα 4χλμ. ήταν ο Χατζάκης Χρήστος του ΑΟΛ Λασιθίου και στις γυναίκες η Λαζαράκη Άννα απο την Ιεράπετρα. Στον αγώνα έλαβε μέρος  ο πρωταθλητής Ελλάδας στην υπεραπόσταση  Παντελής Καμπαξής προετοιμαζόμενος για το παγκόσμιο πρωτάθλημα υπεραπόστασης και  κέρδισε την δεύτερη θέση. Τιμήθηκε για την προσφορά του στον αθλητισμό το μέλος μας Κυρδήμος Γιάννης.

Διοργανωτής ήταν : Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης

και συνδιοργανωτές: Περιφέρεια Κρήτης-Ιερός Ναός Αγ,Γεωργίου Κορακοβουνίου- ΔΟΠΑΦΜΑΗ- Πολιτιστικοί Σύλλογοι Λοφούπολης-Αγ.Ιωάννη Χωστού- Αγ.Ιωάννη  και Σύλλογος Καραμπουρνιωτών Ηρακλείου.

Ο αγώνας διεξήχθη υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας μαζικού αθλητισμού και υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ)

Και διοργανώνεται στην μνήμη του Καμπαξή Ιωάννη (φίλο του αθλητισμού). Επίσης στην μνήμη του αθλητή αποστάσεων Θεοφανίδη Αλέξανδρο που έφυγε πρόσφατα.

Επίσης θέλουμε να ευχαριστήσουμε την Ελληνική Αστυνομία τους Εθελοντές Σαμαρείτες Ηρακλείου και την οργανωτική επιτροπή του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης.

επίσης στην κλήρωση πού έγινε για το ρολόι κέρδισε ο αριθμός 148. όποιος το έχει ας επικοινωνήσει στο 6909355233

Ευχαριστούμε τους παρακάτω χορηγούς για την πολύτιμη προσφορά τους: ΑΣΚΛΕΙΠΙΟΣ ΚΡΗΤΗΣ-ΒΟΤΟΜΟΣ

-ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΡΓΕΡΗΣ- ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΚΡΟΥΑΣΑΝ ΜΑΥΡΟΦΡΥΔΗ-  ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ΦHMH-ΚΡΑΣΙΑ ΒΕΡΓΙΤΣΗΣ- ΚΡΑΣΙΑ ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗΣ-ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΠΑΖΙ- Σ/Μ ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ-ΒΟΝΤΑΦΟΝ (κατάστημα Αγ.Ιωάννη)ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΑΝΘΟΛΟΓΙΟ- ΜΟΥΣΕΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ-ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ INTEROAND-KATAΣΤΗΜΑΤΑ ΟΜΗΡΟΛΗΣ-ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΚΑΡΑΝΤΕΜΙΡΗ-ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗ ΚΡΗΤΗΣ-ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΦΟΥΡΝΟΣ

27ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 4χλμ.

1ος ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  ΑΟΛ    1η ΛΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

                               ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ      

1ος ΛΑΜΕ ΕΝΤΙ ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2ος ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣ ΠΑΤΣΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗ
30ς ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑ

                              ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΩΝ

1ος ΤΣΙΚΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ     ΣΜΚ ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑ  ΣΜΚ
2ος ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ   ΣΜΚ ΒΡΟΝΤΟΥ ΝΙΚΗ          ΣΜΚ
30ς ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ    ΣΜΚ ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ

                              ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-39

1ος ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΟΥΚ ΜΕΤΑΞΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ   ΣΜΚ
2ος ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚ ΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ         ΣΜΚ
30ς ΜΕΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΥΚ ΤΕΡΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  ΣΜΚ

                            ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49

1ος ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ   ΣΜΚ
2ος ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ  ΣΜΚ ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ      ΣΜΚ
30ς ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ       ΣΜΚ ΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑ      ΣΜΚ

                           ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ

1ος ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ   ΣΜΚ ΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ  ΣΜΚ
2ος ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΜΚ ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ   ΣΜΚ
30ς ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

                           ΔΗΜΟΤΙΚΑ 1.000 Μ.

1ος ΠΑΤΡΙΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΛΕΚΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
2ος ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΥΡΗ ΔΑΝΑΗ
30ς ΒΡΕΤΖΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΚΥΔΩΝΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

ΔΗΜΟΤΙΚΑ 500 ΜΕΤΡΑ

1ος ΜΠΑΓΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜΚ
2ος ΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
30ς ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 27ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ     Αποτελέσματα δρόμου 4 χλμ

 α.α  Ονοματεπώνυμο  Σύλλογος  Κατηγορία  χρόνος
01 ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΟΛ ΓΕΝΙΚΗΣ 11΄44
02 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 1ος 40-49 12΄19
03 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 0ΥΚ 1ος 20-39 13΄12
04 ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ ΣΜΚ 13΄45
05 ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚ 14΄00
06 ΠΙΦΚΟ ΠΑΥΛΟΣ ΣΜΚ 14΄03
07 ΜΕΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΥΚ 14΄25
08 ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΣΜΚ 15΄13
09 ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΜΚ 15΄19
10 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑ 15’23
11 ΤΣΙΚΝΑΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ ΣΜΚ 15΄35
12 ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ ΣΜΚ 15΄36
13 ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΟΥΚ 15΄43
14 ΣΤΥΛΛΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΣΜΚ 15΄46
15 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜΚ 16΄04
16 ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΣΜΚ 16΄10
17 ΛΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡ 1η ΓΕΝΙΚΗΣ 16΄15
18 ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΜΚ 16΄42
19 ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΗΛΤΙΑΔΗΣ 16΄51
20 ΓΚΕΖΙΜ ΤΖΕΡΖΙ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 17΄08
21 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΚ 20-39 17’10
22 ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΓΚΟΡΑΝ ΣΜΚ 40-49 17’26
23 ΚΥΡΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΜΚ 50+ ΑΝΩ 17΄42
24 ΛΑΜΕ ΕΝΤΙ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΑ 17΄45
25 ΠΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΣΜΚ 20-39 18΄04
26 ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 18΄14
27 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΣΜΚ 20-39 18’18
28 ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΑ 18’26
29 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ 40-49 18’33
30 ΡΟΥΜΠΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 18’42
31 ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΙΤΣΑ ΣΜΚ 1Η ΛΥΚΕΙΩΝ 18΄47
32 ΚΑΠΕΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 18’49
33 ΜΕΤΑΞΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΜΚ 18΄57
34 ΛΟΠΙΝΕΤ ΛΟΥΚΙΑ ΣΜΚ 19΄00
35 ΦΑΝΟΥΡΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 50-59 19΄04
36 ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 20-39 19’11
37 ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΣΜΚ 50+ ΑΝΩ 19’11
38 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ 40-49 19’04
39 ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 19΄23
40 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΚ 50+ΑΝΩ 19΄27
41 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΩΔΕΙΟ 40-49 19΄35
42 ΛΟΠΙΝΕΤ ΒΕΝΝΟΚ ΣΜΚ 4049 19΄35
43 ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙ 19΄35
44 ΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ 40-49 20’06
45 ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 20΄09
46 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ 40-49 20΄10
47 ΒΡΟΝΤΟΥ ΝΙΚΗ ΣΜΚ ΛΥΚΕΙΩΝ 20΄22
48 ΚΑΜΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ 50+ ΓΥΝΑΙΚ 20΄26
49 ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ ΟΥΚ 40-49 20΄37
50 ΠΑΤΣΑΔΑΚΗ ΔΑΝΑΗ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 20΄41
51 ΠΑΤΣΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 20΄41
52 ΚΑΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 20΄44
53 ΚΑΣΣΩΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 20΄54
54 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 40-49 20΄56
55 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΣΜΚ 40-49 21΄03
56 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑ ΦΛΩΡΙΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 21΄14
57 ΤΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 21΄32
58 ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΕΞΑΡΤ ΛΥΚΕΙΩΝ 21΄37
59 ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ. ΑΝΕΞΑΡΤ ΛΥΚΕΙΩΝ 21΄37
60 ΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 20-39 21’51
61 ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 50+ΑΝΩ 22’00
62 ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 22΄04
63 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΜΚ 40-49 22’20
64 ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΜΚ ΛΥΚΕΙΩΝ 22’35
65 ΤΕΡΖΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΜΚ 20-39 22’45
66 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 50+ ΓΥΝΑΙΚ 23΄00
67 DIDI MASDALL ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 23’02
68 DYKE EΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 23΄03
69 ΔΗΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 23΄05
70 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 23’35
71 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 23΄39
72 ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΟΥΚ 50+ΑΝΩ 23’50
73 ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΣΜΚ 20-39 23’50
74 ΣΟΥΡΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 23΄50
75 ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 24΄04
76 ΚΑΛΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 26’15
77 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 26΄15
78 ΡΑΣΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΣΜΚ 20-39 27’09
79 ΛΥΡΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 27’12
80 ΑΛΕΒΥΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 20-39 27΄12
81 ΤΕΡΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ 20-39 27’17
82 ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 27’17
83 ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΦΙΛΑΘΛΗ 20-39 27’24
84 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΣΜΚ 40-49 27’31
85 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 28΄04
86 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΝΕΞΑΡΤ 40-49 28΄48
87 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΜΝΙ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 29΄06
88 ΣΟΥΛΙΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΥΚ ΟΥΚ 20-39 30’05
89 ΒΟΛΟΣΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 30΄05
90 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ ΑΝΕΞΑΡΤ ΛΥΚΕΙΟ 30΄27
91 ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤ ΛΥΚΕΙΟ 30΄31
92 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 30΄33
93 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΝΘΟΥΛΑ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 30΄39
94 ΤΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 31΄03

ο νικητής Χατζάκης Καζάνης-Χρήστος

βράβευση Γιάννη Κυρδήμου

απονομή Γυμνασίων αγοριών

απονομή ανδρών 40-49

απονομή ανδρών 50 και άνω

απονομή Λυκείων αγοριών

απονομή κοριτσιών Γυμνασίων

απονομή Γυναικών 40-49

απονομή 500 μέτρων Δημοτικών

απονομή γυναικών 50 και άνω

απονομή κοριτσιών Λυκείων

εκκίνηση 500 μέτρων

Κυρδήμος Γιάννης-Νικηφοράκης Δαυιδ

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *