29ος Κορακοβούνιος Δρόμος Αποτελέσματα

εκκινηση 2
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο παλαιότερος αγώνας στο είδος του ο 29ος Κορακοβούνιος δρόμος στην περιοχή του Κορακοβουνίου, πού διοργάνωσαν ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης , η ενορία Αγ.Γεωργίου Κορακοβουνίου και η Ελληνικη Ομοσπονδία Λαικού Μαζικού Αθλητισμού-Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ) Ο Αγώνας ήταν αφιερωμένος στον φίλο του αθλητισμού και πρωτεργάτη του αγώνα Ιωάννη Καμπαξή.
Συνδιοργανωτές του αγώνα ήταν Η περιφέρεια Κρήτης , Ο ΔΟΠΑΦΜΑΗ και ο Δήμος Ηρακλείου.
Πλήθος κόσμου αθλητές και πεζοπόροι όλων των ηλικιών έδωσαν ένα βροντερό παρόν στα τρία αγωνίσματα και στην πεζοπορία παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες.
Νικητής του αγώνα των 4.000 μέτρων στους άνδρες ήταν ο αθλητής από την Σητεία Ζερβάκης Γιάννης με χρόνο 10΄50 που αποτελεί ρεκόρ διαδρομής και στις γυναίκες η αθλήτρια Αχλάτη Μαρίνα από την Ιεράπετρα με επίσης ρεκόρ διαδρομής στις γυναίκες με χρόνο 13΄31.
Μετά τις απονομές των επάθλων προσφέρθηκε πλούσιος μπουφές με αρκετά εδέσματα
Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την πολύτιμη βοήθειά τους στον αγώνα την Ελληνική Αστυνομία, το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου ,την Τεχικη Υπηρεσία ,την Υπηρεσία καθαριότητας του Δήμου Ηρακλείου και τους εθελοντές μέλη του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης.
Επίσης τους πολλούς χορηγούς του αγώνα για την ευγενική τους χορηγία όπως: την πιτσαρία La Note -Bara-ki σχολή χορού Χορεύειν ,το μεζεδοπωλείο Άλλα κ Άλλα μεγάλοι χορηγοί, την ΒΟΤΟΜΟΣ, την Ένωση Ηρακλείου, Το οινοποιίο Αλεξάκη,τους φούρνους Βενέρη- Ριτσατάκη και .. τα Ζαχαροπλαστεία MELO το Βιβλιοπωλείο Ανθολόγιο, τα Σ.Μ Χαλκιαδάκης και το κατάστημα χρωμάτων Καραντεμοίρης, το αθλητικό κατάστημα Intersport, τους Μπανανοπαραγωγούς Κρήτης Anek Lines Bloue star. Μινωικές Γραμμές

εκκινηση 1400μ.εκκινηση 500μ.εκκινηση 3Απονομή νικητων γενικήςαπονομη 1400 μ κοριτσιωναπονομη 500μ κοριτσιωναπονομη 500 μ. αγοριωναπονομη 500 μ αγοριωναπονομη 50 και ανω γυναικώναπονομη 50 και ανω ανδρωναπονομη 40-49 γυναικώναπονομή 40-49 ανδρωναπονομη 4χλ κατηγορίες 20-39 ανδρωνo Π.Χαραλαμπος με τον 1ο νικητη 1400 μ.απονομη 1400 μ κοριτσιωνrathon.gr/wp-content/uploads/uploads/2016/05/απονομη-4χλμ.Γυμνασιων-αγοριών.jpg» rel=»attachment wp-att-11283″>απονομη 4χλμ.Γυμνασιων αγοριώναπονομη 4χλ.αγοριων Λυκειων

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα:

29ος ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ
Αποτελέσματα δρόμου 4 χλμ.
α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΗΤΕΙΑ 10΄50
2 ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 11΄37
3 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΦΗ 11΄52
4 ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Afordakos tim 12΄08
5 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 12’25
6 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛ ΣΜΚ 1ος 50 κ ανω 12’55
7 ΚΑΤΣΙΛΑΣ ΝΙΚΟΣ ΣΜΚ 12’55
8 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡ 13’14
9 ΚΟΥΦΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΔΥΗ 20-39 13’20
10 ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ Afordakos tim 1Η ΓΕΝΙΚΗΣ 13’31
11 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 2ος 50 ανω 13΄46
12 ΜΑΝΔΥΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤ. ΣΜΚ 20-39 13’46
13 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡ ΣΜΚ 1ος ΓΥΜΝΑΣ. 13΄47
14 ΚΟΡΝΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΗΤΕΙΑ 40-49 13’47
15 ΤΖΟΥΛΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΟΥΚ 40-49 13’55
16 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗ 20-39 14’10
17 ΣΙΓΑΝΟΣ ΜΑΡΚΟΣ Afordakos tim 20-39 14΄15
18 ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 14’15
19 ΠΕΔΙΑΔΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΣΜΚ 20-39 14’25
20 ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΜΚ 20-39 14΄25
21 HELLENA FEDERSEN ΣΜΚ 1η 20-39 14’32
22 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡ ΚΑΡΔΙΑ Π 20-39 14΄33
23 ΔΕΡΒΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 15’04
24 ΔΙΑΡΜΙΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΣΜΚ 3ος 50Κ ΑΝΩ 15’05
25 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΣΜΚ 1η 40-49 15΄15
26 ΚΟΥΒΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΣΜΚ 20-39 15’19
27 ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΚΑΡΔΙ Π 40-49 15’20
27 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡ ΣΜΚ 40-49 15’22
28 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓ. ΑΝΕΞΑΡΤ 2η 20-39 15΄30
29 ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΦΑΝΗΣ « 20-39 15’30
30 ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΔΙΑ.Π 1ος Λυκείων 15’30
31 ΚΑΡΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤ 2ος γυμνας. 15΄30
32 ΚΟΥΦΟΥΔΑΚΗΣ ΧΑΡ Afordakos tim 50Κ ΑΝΩ 15΄33
33 ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛ ΣΜΚ 20-39 15΄33
34 BEΛΙΒΑΣΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟ ΚΑΡΔΙΑ Π 15’45
35 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡ ΚΑΡΔΙΑ Π 40-49 15΄47
36 ΜΠΕΛΙΒΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧ. ΜΑΛΛΙΑ 40-49 15΄47
37 ΠΙΤΟΥΛΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 2ος Λυκείων 15΄55
38 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΛΥΚΟΥΡ ΑΝΕΞΑΡΤ 20-39 16’03
39 ΠΑΚΙΔΗ ΣΥΛΒΙΑ Afordakos tim 3η 20-39 16’03
40 ΤΣΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΚΑΡΔΙΑ Π 40-49 16’03
41 ΠΕΔΙΑΔΙΤΟΥ ΡΕΝΑ Afordakos tim 1η 50 κ ανω 16’06
42 ΚΑΡΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤ 3ος Γυμνασ 16’20
44 ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛ ΣΜΚ 20-39 16΄27
45 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 16΄37
46 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΚ 40-49 16’40
47 ΒΟΥΡΛΙΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞ 20-39 16΄43
48 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΣΜΚ 40-49 16’44
49 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚ 50Κ ΑΝΩ 16΄48
50 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 40-49 16΄50
51 ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 16΄51
52 ΠΙΚΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΥΚ 50+ ΑΝΩ 16’56
53 ΚΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 17΄15
54 ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17’18
55 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17΄21
56 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ « 40-49 17΄21
57 ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡ ΣΜΚ 40-49 17΄24
58 ΜΟΥΝΤΡΑΚΗΣ ΣΤΕΦ ΑΝΕΞ 20-39 17’24
59 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΔΟΚΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 17΄29
60 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 17΄53
61 ΒΟΛΑΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 17΄54
62 ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΝΩΣ ΑΝΕΞ 3ος Λυκείων 18΄17
63 ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 18΄25
64 ΣΙΓΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Afordakos tim 20-39 18’30
65 ΓΑΡΥΦΑΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 18΄42
66 ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ ΣΜΚ 2η 50+ 18΄57
67 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ ΣΜΚ ΛΥΚΕΙΩΝ 18’59
68 ΚΑΡΑΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 19΄24
69 ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 19΄27
70 ΨΑΡΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΣΜΚ 20-39 19’34
71 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 40-49 19΄38
72 ΜΕΣΣΑΡΙΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝ ΑΝΕΞ 20-39 19’43
73 ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΜΚ 20-39 20’01
74 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛ ΑΝΕΞ 40-49 20΄04
75 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑ ΑΝΕΞ 20-39 20΄12
76 ΓΙΓΟΥΡΤΣΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 20΄30
77 ΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΣΤ ΑΝΕΞ « 20΄44
78 ΜΠΟΥΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ « 20΄44
79 ΚΑΡΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 20΄44
80 ΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 20΄58
81 ΠΟΛΛΑΚΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21΄07
82 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 3η 50+ 22’20
83 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 22΄48
84 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔ ΣΜΚ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 22΄52
85 ΜΠΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23΄10
86 ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 23’20
87 ΜΠΕΤΥ ΜΠΕΣΟ ΑΛΒΑΝΙΑ 50+ΑΝΩ 23΄33
88 ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΜΙΧ ΑΝΕΞ 20-39 23΄47
89 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 24’03
90 ΚΑΛΛΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤ ΑΝΕΞ 50+ΑΝΩ 24΄14
91 ΡΑΜΟΥΤΣΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟ ΑΝΕΞ 40-49 24΄37
92 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 50+ΑΝΩ 24΄59
93 ΜΠΑΓΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡ ΣΜΚ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 25’50
94 ΑΘΟΥΣΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΝΕΞ 40-49 26΄37
95 ΠΑΤΡΙΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΡ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 26΄38
96 ΚΛΕΒΙΟΝ ΣΕΚΙ ΑΝΕΞ « 26΄45
97 ΒΙΤΣΑΞΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΜΚ 50+ΑΝΩ 27’02
98 ΣΥΜΙΑΚΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΟΥΚ 40-49 29΄59
99 ΚΑΣΩΤΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 31΄54
100 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 31΄54
101 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΒΑΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 32΄03
102 ΔΗΜΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 32΄04
103 ΦΟΙΝΙΚΑ ΜΑΤΙΤΣΑ ΑΝΕΞ 20-39 32΄05
104 ΠΕΤΡΟΥΛΙΔΗ ΧΡΥΣΗ ΑΝΕΞ 20-39 32’05
105 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΔΑΦΝΗ ΑΝΕΞ 20-39 32’23
106 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜ ΟΥΚ 50+ΑΝΩ 34΄46
107 ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 34΄55

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *