3ος Ο Παντελής Καμπαξής στον διεθνή αγώνα υπεραπόστασης 103 χλμ

3ος στην γενική κατάταξη τερμάτισε ο πρωταθλητής Παντελής Καμπαξής στον διεθνή αγώνα υπεραπόστασης 103 χλμ με την επωνυμία Silva nortica run που έγινε στα σύνορα Τσεχίας με Αυστρία χθές Σάββατο 2 Ιουνίου με χρόνο 9 ώρες και 30 λεπτα. στον αγώνα αυτό έλαβαν μέρος 500 περίπου αθλητές από όλο τον κόσμο. Ο Αγώνας ήτα σε βουνό οι αθλητές έτρεχαν σε μονοπάτια με αρκετές υψωμετρικές διαφορές στην διαδρομή.Ο αθλητής έτρεξε με τα χρώματα του Δήμου Γόρτυνας και της χορηγού εταιρείας του new Balance και εκπροσώπισε επάξια την χώρα μας και την Κρήτη.

(στα αξιοσημείωτα ήταν ότι ο αθλητής την ημέρα του αγώνα έπασχε απο ίωση και κατά την διάρκεια του αγώνα για δέκα λεπτά έχασε την διαδρομή)

Η Διοίκηση και τα μέλη του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης ευχόμαστε στον αθλητή

μας πολλά συγχαρητήρια για την μεγάλη του διάκριση.

 

στην εκκίνηση των 103 χλμ.

 

απονομή

απονομή

απονομή

τα αποτελέσματα των 103 κμ

VÝSLEDKY 103000m ABS poradí Horní Stropnice, 02.06.2012

por. POH KAT SC jméno r.nar. kat. klub výkon ztráta km/h

1 1 1 24 Orálek Daniel 1970 U103MB AC Moravská Slávia Brno 08:31:16 0:00:00 12,09
05:06:13 08:31:16 START >00:00:05 RT >08:31:11
2 2 2 98 Morawetz Hubert 1969 U103MB SK Vöest (AUT) 09:08:14 0:36:58 11,27
05:14:24 09:08:14 START >00:00:05 RT >09:08:09
3 3 3 46 Kampaxis Pantelis 1968 U103MB Syllogos Marathonodromon Kriti 09:24:31 0:53:15 10,95
05:24:00 09:24:31 START >00:00:06 RT >09:24:25
4 4 1 7 Bezrouk Jirí 1962 U103MC BOKI 09:28:00 0:56:44 10,88
05:32:34 09:28:00 START >00:00:05 RT >09:27:55
5 5 1 10 Rídel Jakub 1975 U103MA TERC 09:44:07 1:12:51 10,58
05:43:11 09:44:07 START >00:00:06 RT >09:44:01
6 6 4 72 Kašpar Zdenek 1963 U103MB Fort SMC Ústí nad Orlici 09:51:54 1:20:38 10,44
05:56:23 09:51:54 START >00:00:10 RT >09:51:44
7 7 2 64 Strnad Ondrej 1980 U103MA Brno Medlánky 09:55:57 1:24:41 10,37
05:40:09 09:55:57 START >00:00:07 RT >09:55:50
8 8 2 249 Helmut Kastl 1961 U103MC SK-WÖEST (AUT) 10:03:55 1:32:39 10,23
05:48:49 10:03:55 START >00:00:06 RT >10:03:49
9 1 1 F17 Jakešová Klára 1987 U103ZA Kerteam 10:07:59 1:36:43 10,16
05:44:59 10:07:59 START >00:00:08 RT >10:07:51
10 9 3 76 Mašita Jirí 1973 U103MA Spartak Praha 4 10:14:17 1:43:01 10,06
05:59:02 10:14:17 START >00:00:08 RT >10:14:09
11 10 5 77 Ulma Tomáš 1964 U103MB 10:20:54 1:49:38 9,95
06:10:42 10:20:54 START >00:00:09 RT >10:20:45
12 11 4 52 Pilar Lukáš 1980 U103MA Baláž EXTREME TEAM Ostrava 10:30:19 1:59:03 9,80
06:14:54 10:30:19 START >00:00:08 RT >10:30:11
13 12 5 40 Matouš David 1979 U103MA 10:32:16 2:01:00 9,77
06:13:22 10:32:16 START >00:00:09 RT >10:32:07
14 2 2 F28 Krausová Jaroslava 1975 U103ZA ASK Decín 10:41:43 2:10:27 9,63
06:19:10 10:41:43 START >00:00:06 RT >10:41:37
15 13 6 38 Brunner Radek 1974 U103MA BF Kobras 10:44:55 2:13:39 9,58
05:58:46 10:44:55 START >00:00:05 RT >10:44:50
16 3 3 F74 Jáglová Michala 1981 U103ZA 10:45:27 2:14:11 9,57
06:26:35 10:45:27 START >00:00:08 RT >10:45:19
17 14 7 13 Štrop Miroslav 1979 U103MA 10:47:14 2:15:58 9,55
05:51:55 10:47:14 START >00:00:07 RT >10:47:07
18 15 6 70 Lipenský Martin 1969 U103MB FORT SMC Ústí n. Orlicí 10:47:25 2:16:09 9,55
06:19:10 10:47:25 START >00:00:10 RT >10:47:15
19 16 7 86 Seidl Gerald 1971 U103MB LC Wienerwaldsee (AUT) 10:47:26 2:16:10 9,55
06:20:22 10:47:26 START >00:00:09 RT >10:47:17
20 17 8 61 Petr Jirí 1979 U103MA 10:48:05 2:16:49 9,54
05:42:51 10:48:05 START >00:00:05 RT >10:48:00
21 18 9 85 Kopecký Martin 1979 U103MA 10:56:51 2:25:35 9,41
06:13:30 10:56:51 START >00:00:14 RT >10:56:37
22 19 3 36 Prokop Ondrej 1962 U103MC Dromeus 11:03:09 2:31:53 9,32
06:34:10 11:03:09 START >00:00:07 RT >11:03:02
23 20 10 35 Mánek Ondrej 1982 U103MA Loko Rakovník 11:04:06 2:32:50 9,31
07:02:15 11:04:06 START >00:00:16 RT >11:03:50
24 21 11 9 Teplý Štepán 1979 U103MA Nadace na ochranu zvírat 11:13:00 2:41:44 9,18
06:37:41 11:13:00 START >00:00:09 RT >11:12:51
25 22 8 71 Jancár Stanislav 1967 U103MB SK 4Dvory C Budejovice 11:17:57 2:46:41 9,12
06:35:33 11:17:57 START >00:00:08 RT >11:17:49
26 23 4 39 Chmel Zdenek 1962 U103MC MMC 11:24:32 2:53:16 9,03
06:32:52 11:24:32 START >00:00:08 RT >11:24:24
27 24 12 91 Immervoll Mario 1972 U103MA (AUT) 11:26:56 2:55:40 9,00
06:52:10 11:26:56 START >00:00:15 RT >11:26:41
28 25 9 33 Kachyna Miroslav 1969 U103MB 11:28:50 2:57:34 8,97
06:26:51 11:28:50 START >00:00:09 RT >11:28:41
29 26 5 16 Vorácek Karel 1962 U103MC Cyklo Velešín 11:39:33 3:08:17 8,83
06:57:43 11:39:33 START >00:00:07 RT >11:39:26
30 27 10 82 Hanusek Martin 1969 U103MB SYCONIX 11:44:48 3:13:32 8,77
06:45:16 11:44:48 START >00:00:11 RT >11:44:37
31 4 4 F20 Gruberová Markéta 1982 U103ZA MMM Breznice 11:50:44 3:19:28 8,70
07:05:23 11:50:44 START >00:00:08 RT >11:50:36
32 28 6 97 Fugiel Jacek 1962 U103MC 11:51:31 3:20:15 8,69
06:35:59 11:51:31 START >00:00:09 RT >11:51:22
33 29 13 27 Gášek Ladislav 1984 U103MA 11:51:35 3:20:19 8,68
06:41:11 11:51:35 START >00:00:07 RT >11:51:28
34 30 14 68 Jágl Jakub 1978 U103MA Vysoká 11:55:33 3:24:17 8,64
06:12:28 11:55:33 START >00:00:07 RT >11:55:26
35 31 11 11 Hanousek Jan 1963 U103MB 11:58:40 3:27:24 8,60
06:45:16 11:58:40 START >00:00:11 RT >11:58:29
36 32 15 51 Novák Michal 1982 U103MA 12:01:09 3:29:53 8,57
06:40:57 12:01:09 START >00:00:06 RT >12:01:03
37 33 16 23 Koribský David 1981 U103MA DUKLA 12:10:28 3:39:12 8,46
06:57:11 12:10:28 START >00:00:06 RT >12:10:22
38 5 1 F75 Bajerová Ilona 1958 U103ZC MK Seitl Ostrava 12:12:38 3:41:22 8,44
07:11:00 12:12:38 START >00:00:11 RT >12:12:27
39 34 12 29 Jandík Oldrich 1971 U103MB BSB Bakajda 12:34:53 4:03:37 8,19
06:57:40 12:34:53 START >00:00:06 RT >12:34:47
40 35 17 4 Wagner Rostislav 1973 U103MA 12:42:40 4:11:24 8,10
07:24:03 12:42:40 START >00:00:11 RT >12:42:29
41 36 7 12 Straka Samuel 1958 U103MC SBK NOVÝ VESTEC 12:43:33 4:12:17 8,09
07:30:38 12:43:33 START >00:00:07 RT >12:43:26
42 37 18 73 Grynchuk Volodymyr 1977 U103MA TERC 12:55:24 4:24:08 7,97
07:10:46 12:55:24 START >00:00:08 RT >12:55:16
43 38 8 88 ŠROUBEK Vlastimil 1961 U103MC SC MARATHON PLZEN 13:00:52 4:29:36 7,91
06:32:08 13:00:52 START >00:00:04 RT >13:00:48
44 39 19 63 Klouda Martin 1978 U103MA 13:08:58 4:37:42 7,83
07:24:30 13:08:58 START >00:00:06 RT >13:08:52
45 6 1 F14 Nemecková Martina 1965 U103ZB SK 4 Dvory Ceské Budejovice 13:21:56 4:50:40 7,71
07:43:16 13:21:56 START >00:00:08 RT >13:21:48
46 40 20 42 Drešer Jan 1975 U103MA 13:23:03 4:51:47 7,70
07:03:25 13:23:03 START >00:00:07 RT >13:22:56
47 41 13 54 Weissmann Dietmar 1965 U103MB (AUT) 13:24:52 4:53:36 7,68
07:23:31 13:24:52 START >00:00:07 RT >13:24:45
48 42 21 89 Koelbl Martin 1983 U103MA (AUT) 13:31:27 5:00:11 7,62
07:53:00 13:31:27 START >00:00:15 RT >13:31:12
49 43 14 250 Leutner Robert 1972 U103MB (AUT) 13:31:28 5:00:12 7,62
07:54:39 13:31:28 START >00:00:17 RT >13:31:11
50 44 1 60 Dolejš Jan 1949 U103MD TJ Sokol Unhošt 13:43:19 5:12:03 7,51
08:04:54 13:43:19 START >00:00:09 RT >13:43:10
51 7 2 F19 Glabaznová Jana 1961 U103ZC Prátelé OB Opava 13:45:34 5:14:18 7,49
07:47:29 13:45:34 START >00:00:11 RT >13:45:23
52 8 5 F247 Meixner Aleksandra 1982 U103ZA (AUT) 13:45:56 5:14:40 7,48
08:03:14 13:45:56 START >00:00:16 RT >13:45:40
53 45 22 248 Wegschaider Walter 1982 U103MA (AUT) 13:45:56 5:14:40 7,48
08:03:14 13:45:56 START >00:00:15 RT >13:45:41
54 46 15 47 Watzke Petr 1966 U103MB Teplice 13:48:23 5:17:07 7,46
08:13:19 13:48:23 START >00:00:10 RT >13:48:13
55 47 23 78 Požárský Vlastimil 1973 U103MA 13:48:35 5:17:19 7,46
08:07:11 13:48:35 START >00:00:05 RT >13:48:30
56 48 24 41 Školák Martin 1975 U103MA 13:50:20 5:19:04 7,44
08:02:49 13:50:20 START >00:00:16 RT >13:50:04
57 49 25 48 Dobiáš Michael 1973 U103MA TRAILPOINT 13:53:26 5:22:10 7,42
06:44:49 13:53:26 START >00:00:06 RT >13:53:20
58 50 26 83 Dryák Pavel 1978 U103MA CHEZA 14:01:56 5:30:40 7,34
08:17:03 14:01:56 START >00:00:20 RT >14:01:36
59 51 16 21 Novák František 1964 U103MB Amatér Borislav 14:05:22 5:34:06 7,31
07:51:13 14:05:22 START >00:00:10 RT >14:05:12
60 52 9 62 Ozogán Petr 1959 U103MC 14:16:42 5:45:26 7,21
08:19:43 14:16:42 START >00:00:15 RT >14:16:27
61 53 27 37 Karas Michael 1975 U103MA 14:17:19 5:46:03 7,21
07:56:26 14:17:19 START >00:00:13 RT >14:17:06
62 54 28 26 Tomas Stupka 1974 U103MA 14:17:22 5:46:06 7,21
07:56:20 14:17:22 START >00:00:12 RT >14:17:10
63 55 17 3 Klíma Ladislav 1971 U103MB KLIII Team C. Budejovice 14:18:53 5:47:37 7,20
08:17:39 14:18:53 START >00:00:07 RT >14:18:46
64 56 10 15 Tomáš Ivo 1960 U103MC 14:27:38 5:56:22 7,12
08:26:22 14:27:38 START >00:00:12 RT >14:27:26
90 Rauch Martin 1974 U103MA DNF 0,00
06:55:22 START >00:00:16
34 Ugorný Jirí 1961 U103MC BONBON Praha DNF 0,00
07:51:18 START >00:00:10
99 Kastenhofer Robert 1970 U103MB LC Wienerwaldsee (AUT) DNF 0,00
08:14:30 START >00:00:10
96 Paloncy Pavel 1984 U103MA DNF 0,00
START >00:00:06
F18 Podmelová Vilma 1962 U103ZC AC Moravská Slavia DNF 0,00
START >00:00:08
30 Schovánek David 1964 U103MB Klub letmých houbaru Krc DNF 0,00
START >00:00:15
87 Bulowski Pavel 1984 U103MA DNP 0,00
START >00:00:14
8 Fafejta Václav 1973 U103MA TJ LIGA 100 Praha DNP 0,00
25 Filipec Petr 1980 U103MA DNP 0,00
1 Holec Jan 1967 U103MC Mount O`Runners Ostrava DNP 0,00
F59 Horáková Renata 1972 U103ZA Hudyteam DNP 0,00
49 Krehota Tibor 1980 U103MA LPzR TEAM DNP 0,00
84 Kubát Zdenek 1966 U103MB DNP 0,00
69 Martin Krupicka 1976 U103MA DNP 0,00
5 PARÝZEK TOMÁŠ 1967 U103MB DNP 0,00
45 Šrámek Miroslav 1980 U103MA DNP 0,00
31 Vicari Jaromír 1977 U103MA DNP 0,00
67 Weiss Michal 1959 U103MC DNP 0,00
Processing by On line system s.r.o., results www.123online.cz Printed at 02.06.2012 20:18:58