30ος Επετειακός Δρόμος Αποτελέσματα

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 30ος επετειακός Κορακοβούνιος δρόμος σήμερα 14 Μαίου. Παρά την πολύ ζέστη που επικρατούσε περισσότεροι από 250 αθλητές μικροί και μεγάλοι από όλη την Κρήτη έδωσαν το παρόν.
Ο 30ος Κορακοβούνιος δρόμος όπως και οι 29 προηγούμενοι ήταν αφιερωμένοι στην μνήμη του φίλου του αθλητισμού Ιωάννη Καμπαξή και στον φίλο μας συναθλητή πρώην πρωταθλητή Ελλάδας που πρόσφατα έφυγε από την ζωή Κυριάκο Λαζαρίδη.
Ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης ο Ιερός Ναός Αγ.Γεωργίου Κορακοβουνίου και η οικογένεια Ιωάννη Καμπαξη,ήταν για μία ακόμη φορά οι διοργανωτές ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΥ ΔΡΟΜΟΥ τρέξιμο και πεζοπορίας. Ένας αγώνας που είναι ο παλαιότεροςκαι ο ποιο συνεπής στο είδος του στην Κρήτη
ΣΥΝΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΗΤΑΝ : Περιφέρεια Κρήτης- ΔΟΠΑΦΜΑΗ- 4η Δημοτική Κοινότητα του Δήμου Ηρακλείου. Με την τεχνική υποστήριξη της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικού Μαζικού Αθλητισμου-Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ)
Νικητής στην γενική κατάταξη στα 4 χλμ ήταν ο Χατζάκης-Καζάνης Χρήστος με χρόνο 11΄53’’που έτρεξε με την (ΕΚΟSUNLLYS) και στις γυναίκες για άλλη μία φορά νικήτρια ήταν η κάτοχος του ρεκόρ διαδρομής στις γυναίκες Αχλάτη Μαρίνα (Afordakos tim) με χρόνο 14΄46΄΄Ενώ στα αξιοσημείωτα των αγώνων ήταν η νίκη στην γενική κατάταξη στα 1.300μ κοριτσιού και συγκεκριμένα της μαθήτριας Σωμαράκη Μαρίας
Στα πλαίσια του Κορακοβούνιου δρόμου και συγκεκριμένα στον προαύλιο χώρο του Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου έγιναν και πολιτιστικά δρώμενα με συναυλία που έπαιξαν οι καλλιτέχνες: Νίκος και Μάριο Ηλιάκης, ο Αντώνης Γιακουμάκης από την Σητεία (που μετείχε φέτος με επιτυχία στο rising-star) και ο Σκουλούδης Γιώργος.
Όλοι οι καλλιτέχνες θα είχαν συμβολική παρουσία και έδωσαν μια ευχάριστη νότα στην διοργάνωση. και τους ευχαριστούμε
ειδική βράβευση για την προσφορά του στον αθλητισμό έγινε στον Κασιμάτη Παντελή διοργανωτή επί 30 χρόνια του Κασιμάτειου δρόμου στο Αμάρι Ρεθύμνου.
Ενώ βραβεύθηκε το 30 Δημοτικό Σχολείο για την περισσότερη συμμετοχή σε Μαθητές
Στο τέλος και μετά τις απονομές των επάθλων προσφέρθηκε δωρεάν κέρασμα σε όλους τους παραβρισκόμενους.
Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την συνεργασία και πολύτιμη βοήθειά τους την Ελληνική Αστυνομία , τα μέλη εθελοντές από τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, την Υπηρεσία Καθαριότητα του Δήμου Ηρακλείου, την Τεχνική υπηρεσία Δήμου Ηρακλείου,και το 4ο Δημοτικό Διαμέρισμα του Δήμου Ηρακλείου.
Επίσης τους χορηγούς μας για την αμέριστη βοήθεια όπως το Οπτικό Κέντρο Μαρκάκης, το βιβλιπολείο Ανθολόγιο,τον Ασκληπιο Κρήτης, το μεζεδοπωλείο Baraki,την πιτσαρία Lanote, τον Κρητικό Φούρνο,New Balance,το νερό Σελινάρι την ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε. την βιοτεχνία κρουασάν Μαυροφρύδη , τον φούρνο Μαθιουδάκη από Αθήνα,Μινωικές Γραμμές, Σ/Μ Χαλκιαδάκης,Βιβλιοπωλείο Αρχιεπισκοπής, Ένωση Ηρακλείου, Οινοποιία Αλεξάκης, Φούρνος Αντώνη Βενέρη, φούρνος Ριτσατάκη, κατάστημα Καραντεμίρη, καταστήματα Ομηρόλης, κατάστημα Τοπάζι,

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1ος Χατζάκης Χρήστος 1η Αχλατη Μαρίνα
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 4ΧΛΜ.
1ος Μαμουλάκης Δημήτρης 1η Κανετάκη Σοφία
2ος Μεταξάκης Κώστας 2η Τζανάκη Ευαγγελία
3ος Χαριστάκης Αρης 3η Ζερβάκη Παρασκευή
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ 4ΧΛΜ
1ος Φουρναράκης Ζαχαρίας 1η
2ος Καράλης Δημήτρης 2η
3ος Μενυχτάς Γεώργιος 3η
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 20-39
1ος Σιγανός Μάρκος 1η Κορασοιδή Μαρία
2ος Αποστολακάκης Αβραάμ 2η Σταυρακάκη Εύη
3ος Κυπριωτάκης Μανώλης 3η Σετάκη Σοφία
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 40- 49
1ος Καμπαξής Παντελής 1η Φουρναράκη Ειρήνη
2ος Μανιουδάκης Κώστας 2η Σπηλιώτη Ελένη
3ος Κανετάκης Γιώργος 3η Μαρκουλή Ευτυχία
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 50 και άνω
1ος Καμπιτάκης Μιλτιάδης 1η Πεδιαδίτου Ρένα
2ος Φιλιππάκης Μανώλης 2η Μπέτυ Φλόρα
3ος Μπιτζές Δημήτριος 3η Πλουμή Αργυρώ
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 500Μ
1ος Τσολάκης Φίλιππος 1η Πιτσούλη Ειρήνη
2ος Ιερωνυμάκης Φάνης 2η Μπάσου Μαρία
2ος Βιτσαξάκης Μανώλης 3η Γαρεφαλλάκη Γεωργία
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 1.300 μ.
1ος Βρέτζος Σταύρος 1η Σωμαράκη Μαρία
2ος Τζανάκης Τρύφωνας 2η Βραβορίτη Αλεξάνδρα
3ος Τσολάκης Χρήστος 3η Κουκουράκη Κατερίνα
30ος ΕΠΕΤΕΙΑΚΟΣ ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4χλμ
Α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
01 ΧΑΤΖΑΚΗΣ-ΚΑΖΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤ. ΕΚΟSUNLLYS 1ος ΓΕΝΙΚΗΣ 11΄53
02 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΗΛΤΙΑΔΗ ΟΦΗ 1ος 50 ΑΝΩ 12΄10
03 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 1ος 40-49 12’54
04 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 2ος 50 ΑΝΩ 13’50
05 ΣΙΓΑΝΟΣ ΜΑΡΚΟΣ Afordakos tim 1ος 20 -39 14΄00
06 ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 1ος ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 14΄06
07 ΜΑΝΤΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΜΕΣΑΡΑ 2ος 40-49 14΄09
08 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ ΣΜΚ 2ος 20-39 14΄18
09 ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ Afordakos tim 1η ΓΕΝΙΚΗΣ 14’46
10 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 3Ος 50 ΑΝΩ 14’54
11 ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΔΥΗ 20-39 3ος20-39 15’00
12 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΣΜΚ 1η 20-39 15’15
13 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΣΜΚ 1ος ΛΥΚΕΙΩΝ 15’19
14 ΚΑΡΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ 2ος ΛΥΚΕΙΩΝ 15’27
15 ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2ος ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 15΄38
16 ΜΕΝΥΧΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ 3ος ΛΥΚΕΙΩΝ 15’49
17 ΠΕΔΙΑΔΙΤΟΥ ΡΕΝΑ Afordakos tim 1η 50 ΑΝΩ 15’54
18 ΚΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΛΛΙΑ 40-49 15’56
19 ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 20-39 15’59
20 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 16’00
21 ΠΙΤΟΥΛΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ ΛΥΚΕΙΩΝ 16΄03
22 ΟΥΣΤΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’20
23 ΜΑΡΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’21
24 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’35
25 ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 16΄56
26 ΧΑΡΙΣΤΑΚΗΣ ΑΡΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17’00
27 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΜΚ 40-49 17’01
28 ΠΟΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 17’08
29 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΦΗ 50-ΑΝΩ 17’15
30 ΚΟΡΑΣΟΙΔΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΗ 1η 20-39 17’17
31 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚ 50 ΑΝΩ 17΄23
32 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΚ 40-49 17’30
33 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17’46
34 ΠΕΤΡΕ ΜΠΕΝ ΣΜΚ 40-49 17΄48
35 ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17΄52
36 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΑ ΣΜΚ 2η 20-39 17’52
37 ΒΕΡΓΙΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 17΄58
38 ΚΑΡΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞ 40-49 18΄06
39 ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΛΛΙΑ 50 ΑΝΩ 18΄09
40 ΒΡΕΤΖΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 18΄13
41 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 18΄13
42 ΣΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ Afordakos tim 3Η 20-39 18’16
43 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 18’24
44 ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Afordakos tim 50 ΑΝΩ 18΄28
45 ΜΠΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 18΄30
46 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ 40-49 18’43
47 ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄00
48 ΣΠΗΛΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ ΖΑΡΟΣ 40-49 ΓΥΝ 19΄07
49 ΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄37
50 ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 19΄39
51 ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄42
52 ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 20-39 19΄43
53 ΓΑΡΕΦΑΛΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄46
54 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ ΣΜΚ ΛΥΚΕΙΩΝ 19΄48
55 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 19΄55
56 ΚΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 19΄58
57 ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΣΜΚ 40-49 20΄07
58 ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 20΄12
59 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΜΚ 40-49 20΄23
60 ΜΠΕΛΙΒΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΛΙΑ 50 ΑΝΩ 20΄55
61 ΚΑΝΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ΜΑΛΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21’10
62 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 21΄10
63 ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ ΣΜΚ 50 ΑΝΩ 21΄16
64 ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 21΄16
65 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΚ 50 ΑΝΩ 21΄27
66 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΚ 40-49 21΄31
67 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21΄52
68 ΜΟΝΙΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 40-49 21΄57
69 ΜΠΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 22΄15
70 ΠΑΧΙΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 22΄18
71 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΣΟΥΛΑ ΣΜΚ 40-49 23’02
72 ΒΡΑΒΩΡΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’08
73 ΓΑΓΓΙΟΛΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 23’08
74 ΚΩΣΤΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’10
75 ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’10
76 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’17
77 ΦΛΟΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’23
78 ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΕΞ 40-49 23’23
79 ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΔΥΗ 20-39 23’37
80 ΠΛΟΥΜΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 23’39
81 ΜΑΡΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΜΚ 40-49 23΄40
82 ΣΠΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 40-49 23’41
83 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’41
84 ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 23΄42
85 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 50ΑΝΩ 24΄08
86 ΑΘΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 40-49 24΄13
87 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 50 ΑΝΩ 24΄32
88 ΚΑΛΛΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 24’42
89 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡ ΑΝΕΞ 20-39 25’00
90 ΤΖΑΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 25΄08
91 ΨΩΜΑ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 26’09
92 ΣΙΔΕΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞ 50 ΑΝΩ 27’08
93 ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 27’21
94 ΠΑΤΗ ΕΥΘΥΜΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 28΄24
95 ΠΛΆΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 50 ΑΝΩ 29΄51
96 ΜΠΑΓΛΑΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30’30
97 ΛΑΦΝΟΥΝ ΑΔΑ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30-31
98 ΛΑΦΝΟΥΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΕΞ 50- ΑΝΩ 30’32
99 ΤΡΙΑΛΩΝΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΑΝΕΞ 20-39 30΄41
100 ΖΕΡΒΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30΄45
101 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜ ΟΥΚ 50-ΑΝΩ 31΄41
102 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗ ΑΓΑΠΗ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 31’43
103 ΚΕΛΑΙΔΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΝΕΞ 20-39 31’50
104 ΚΙΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 31’52
105 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 13Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 31’52

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *