5ος δρόμος θυσίας Αγ.Βαρβάρας

 

περισσότερες φωτογραφίες στην παραγραφο φωτογραφίες του sait

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 5ος δρόμος θυσίας Αγ.Βαρβάρας στην κοινότητα της. διοργανωτές ήταν ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ.Βαρβάρας , ο Σύλλογος μαραθωνοδρόμων Κρήτης , η Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Ηρακλείου και ο Δήμος Αγ. Βαρβάρας.

Εκατόν τριάντα αθλητές και πεζοπόροι έδωσαν παρόν στην διοργάνωση και στα αγωνίσματα των 1000 μέτρων και 10.000 μέτρων.

Στη απόσταση των 10.000 μέτρων στην διαδρομή Αγ.Βαρβάρα – Αγ.Θωμάς – Πρεβελιανά – Μεγ.Βρύση – Αγ.Βαρβάρα νικητής ήταν ο Καμπιτάκης Νίκος στους άνδρες και η Σιγανού Αργυρώ στις γυναίκες, ενώ στα αξιοσημείωτα ήταν η συμμετοχή της μεγαλύτερης εν ενεργεία αθλήτριας στην Ελλάδα της 79 χρονης Κατάκη Σοφίας.

Οι διοργανωτές τίμησαν με αναμνηστικές πλακέτεςγια την πολύχρονη παρουσία τους στα αθλητικά δρώμενα τους αδελφούς Νίκο και Μιλτιάδη Καμπιτάκη , τον Ζορπά Γιώργο το τμήμα Ελλήνων σαμαρειτών,τον Χουστουλάκη τον Ζαχαρία παλαιο πρόεδρο του πολιτιστικού συλλόγου και την Κατάκη Σοφία.

Τέλος οι διοργανωτές ευχαριστούν για την βοήθειά τους την Ελληνική αστυνομία , τους εθελοντές Σαμαρείτες Μεσαράς και τους χορηγούς ορθοπεδικά είδη Στεφανάκη (μέγας χορηγός), Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Ηρακλείου, Δήμο Αγ.Βαρβάρας μινωικές γραμμές , ΑΝΕΚ , IWECO FRESH SNACK , αναψυκτικά θαύμα, νερό φαράγγι , τα αρτοποιεία Πεπονάκη Ελένης, Καλαιτζάκη Γεωργίου, Φανουράκη Δημητρίου, Φουκάκη Δημήτριου , Δρετάκη Γεωργίου και ζαχαροπλαστείο Σαβουιδάκη Κων/νου, επίσης τον Ζαργιανάκη Δημήτρη και Δρίμη Μιχάλη.

[map lat=»41.654343″ lon=»1.865861″ z=15 marker=»yes» markerimage=»http://www.camposairsoft.es/wp-content/themes/suffusion/images/marker-orange.png» style=»width:auto; height:400px;»]

5ος ΔΡΟΜΟΣ ΘΥΣΙΑΣ ΑΓ ΒΑΡΒΑΡΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

 

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΣΜΚ 34΄54

2ος ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 37’02

3ος ΑΟΥΦΙΡ ΕΛΚΕΒΙΡ ΣΜΚ 37΄29

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 59΄33

2η ΣΚΟΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ. ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 11’25

3Η ΜΑΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 11΄25

 

ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ

1ος ΚΑΡΑΚΟΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

2ος ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

3ος ΔΙΑΛΥΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ

1ος ΣΑΒΟΥΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

2ος ΚΑΝΤΟ ΦΡΑΤΖΕΣΚΟ

3ος ΞΥΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

 

ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1η ΣΟΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

 

ΛΥΚΕΙΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ

1ος ΚΑΛΙΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2ος ΤΙΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

3ος ΡΟΓΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

5ος δρόμος θυσίας Αγ.Βαρβάρας δρόμος 10κμ

 

 

α/α ονοματεπώνυμο Σύλλογος Κατηγορία Χρόνος
01 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΣΜΚ 1ος γενικής 34΄54
02 ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 2ος γενικής 37’02
03 ΕΛΚΕΒΙΡ ΑΟΥΦΙΡ ΣΜΚ 3ος γενικής 37΄29
04 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ ΑΝΔΡΩΝ 40΄47
05 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΜΚ ΑΝΔΡΩΝ 42΄38
06 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ ΑΝΔΡΩΝ 44΄54
07 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΣΜΚ ΑΝΔΡΩΝ 46΄22
08 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ ΑΝΔΡΩΝ 46΄22
09 ΤΖΟΥΑΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΟΥΚ ΑΝΔΡΩΝ 47’04
10 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΟΥΚ ΑΝΔΡΩΝ 47’30
11 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΟΥΚ ΑΝΔΡΩΝ 48’11
12 ΖΑΜΠΕΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ ΑΝΔΡΩΝ 49’00
13 ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΜΚ ΑΝΔΡΩΝ 49΄26
14 ΠΕΠΟΝΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΟΥΚ ΑΝΔΡΩΝ 51΄34
15 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΣΜΚ ΑΝΔΡΩΝ 53΄37
16 ΜΑΖΟΚΟΠΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΣΔΥΧΑΝΙΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 55’08
17 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ ΑΝΔΡΩΝ 55΄43
18 ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΟΥΚ ΑΝΔΡΩΝ 56΄12
19 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΟΥΚ ΑΝΔΡΩΝ 56΄20
20 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΚ ΑΝΔΡΩΝ 58΄08
21 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΡΕΙΒ.ΜΟΙΡΩ ΑΝΔΡΩΝ 58’35
22 ΣΙΓΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 1Η ΓΥΝΑΙΚΩΝ 59’33
23 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΥΚ ΑΝΔΡΩΝ 1 ΩΡΑ 10’11
24 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΣΜΚ 2Η ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1 ΩΡΑ 11’25
25 ΜΑΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΜΚ 3Η ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1 ΩΡΑ 11΄25
26 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1 ΩΡΑ 15΄27
27 ΚΑΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ΣΕΒΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1 ΩΡΑ 19’47