6ος Βουρεξάκειος δρόμος Αποτελέσματα‏

Διεξήχθη σήμερα με μεγάλη επιτυχία o 6ος Βουρεξάκειος δρόμος που περιλάμβανε τρέξιμο , ποδηλατοβόλτα και πεζοπορία. και που διοργάνωσαν O Πολιτιστικός – Επιμορφωτικός Σύλλογος Ροδιάς και ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης .και με την συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης του ΔΟΠΠΑΜ του Δήμου Μαλεβυζίου.
Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν στις 10:00 με την ποδηλατοβόλτα 45 χλμ.απο Ηράκλειο-Ρογδιά-Μονή Σαββαθιανών -Ηράκλειο.
Ακολούθησε ο δρόμος 4,5 χλμ με 75 αθλητές- και πεζοπόροι έδωσαν το παρόν στην σπουδαία αυτή εκδήλωση. Νικητής στα 4,.5 χλμ στην μεγάλη διαδρομή μονή Σαβαθιανών-Ρογδιά ήταν ο Χατζάκης Χρήστος και στις γυναίκες η Φουρναράκη Ειρήνη ., ενώ έτρεξε και ο πρωταθλητής Καμπαξής Παντελής που τερμάτισε 2ος.
Και τέλος ακολούθησαν αγώνες δρόμου 1.000 μέτρων για αγόρια -κορίτσια Δημοτικών και Γυμνασίων.
Οι διοργανωτές ευχαριστούν όλους τους συμμετέχοντες αθλητές-πεζοπόρους-ποδηλάτες για την συμμετοχή τους – τους χορηγούς ΚΟΥΡΗΤΕΣ Α.Ε.- ΚΑΡΑΤΖΗ Α.Ε.-ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε.-Ένωση Συνεταιρισμών Ηρακλείου-Ι.Μονή Σαββαθιανών και τέλος το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου-την ιατρό Ρογδιάς κα-Ιερωνυμίδη Αμαλλία και τους εθελοντές απο την Ρογδιά και τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Κρήτης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1ος Χατζάκης Χρήστος ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 14΄20 1η Φουρναράκη Ειρήνη ΣΜΚ 19΄18
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΩΣ 19
1ος Σταματάκης Γιώργος ΡΟΓΔΙΑ 18΄21 1η Παντερή Φανή ΡΟΓΔΙΑ 24΄33
2ος Καραταράκης Μαρίνος ΗΡΑΚΛ. 27΄10 2η Παπαδάκη Αφροδίτη ΡΟΓΔΙΑ 27΄36
3ος Δοξαστάκης Νίκος ΡΟΓΔΙΑ 32΄27 3η Κωστάκη Αργυρώ ΡΟΓΔΙΑ 28΄32
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 20-39
1ος Μαρτίνοβιτς ΣΕΡΒΙΑ 17΄13 1η Καράτζη Εφη ΣΜΚ 20΄53
2ος Νερατζούλης Μανόλης ΣΜΚ 18΄23 2η Ψαρουδάκη Ελένη ΣΜΚ 24΄22
3ος Λιονάκης Ζαχαρίας ΗΡΑΚΛ.18΄26 3η Λασιθιωτάκη Αριστέα ΣΜΚ 24΄27
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 40-49
1ος Καμπαξής Παντελής ΣΜΚ 15΄52 1η Μπέτυ Φλόρα ΣΜΚ 22΄25
2ος Σερπετσιδάκης Γιώργος ΣΜΚ 16΄37 2η Οπελ Μόνικα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 24΄27
3ος Στρούμπας Μανόλης ΔΟΠΠΑΜ 17΄45 3η Πιτσουλάκη Χριστίνα ΗΡΑΚΛΕΙΟ 26΄03
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ
1ος Μπιτζές Δημήτρης ΣΜΚ 18΄22 1η Πλουμή Αργυρώ ΣΜΚ 29΄20
2ος Βενέρης Άλκης ΣΜΚ 28΄55
3ος Φακίδης Αντώνης ΡΟΓΔΙΑ 32΄05
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 1.000μ.
1ος Αποστολάκης Σταύρος ΡΟΓΔΙΑ 1η Σιδέρη Μαρία ΡΟΓΔΙΑ
2ος Κοντογιώργος Γιάννης ΡΟΓΔΙΑ 2η Ανδρουλάκη Μαρία ΡΟΓΔΙΑ
3ος Κωστάκης Ζαχαρίας ΡΟΓΔΙΑ 3η Γκίνη Φαμέλα ΡΟΓΔΙΑ
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 1.000μ.
1ος Παπαδάκης Δημήτριος ΡΟΓΔΙΑ 1η Κτιστάκη Άννα ΓΑΖΙ
2ος Δεληγιαννούδης Γιώργος ΡΟΓΔΙΑ 2η Παπαδάκη Ειρήνη ΡΟΓΔΙΑ

6ος ΒΟΥΡΕΞΑΚΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4,5χλμ διαδρομή Μονή Σαβαθιαννών-Ρογδιά
α/α ονοματεπώνυμο Σύλλογος κατηγορία χρόνος
01 Χατζάκης Χρήστος ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1ος Γενικής 14΄20
02 Καμπαξής Παντελής Σ.Μ.Κ. 1ος 40-49 15΄52
03 Σερπετσιδάκης Γιώργος Σ.Μ.Κ. 2ος 40-49 16΄37
04 Μαρτίνοβιτς ΣΕΡΒΙΑ 1ος 20-39 17΄13
05 Στρούμπας Μανόλης ΔΟΠΠΑΜ 3ος 40-49 17΄45
06 Σταματάκης Γιώργος ΡΟΓΔΙΑ 1ος ως 19 18΄21
07 Μπιτζές Δημήτρης Σ.Μ.Κ. 1ος 50+ 18΄22
08 Νερατζούλης Μανόλης ΣΜΚ 2ος 20-39 18΄23
09 Λιονάκης Ζαχαρίας ΗΡΑΚΛΕΙΟ 3ος 20-39 18΄26
10 Οικονομάκης Κώστας ΗΡΑΚΛΕΙΟ 20-39 19΄10
11 Φουρναράκη Ειρήνη Σ.Μ.Κ. 1η Γενικής 19΄18
12 Αποστολάκης Αβρααμ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 20-39 19΄37
13 Καράτζη Εφη ΣΜΚ 1η 20-39 20΄53
14 Μπέτυ Φλόρα Σ.Μ.Κ. 1η 40-49 22΄25
15 Βούλγαρης Κώστας ΗΡΑΚΛΕΙΟ 40-49 22΄53
16 Βογιατζής Ιωάννης Σ.Μ.Κ. 40-49 23΄05
17 Ρεράκης Μανόλης ΡΟΓΔΙΑ 20-39 23΄05
18 Κούλης Γιώργος ΣΔΥΑ 40-49 23΄40
19 Κώνστας Χρήστος ΣΔΥΗ 20-39 23΄50
20 Δημητρίου Μάνος ΣΔΥΗ 20-39 23΄50
21 Δαμιανάκης Γιώργος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 24΄10
22 Ψαρουδάκη Ελένη Σ.Μ.Κ. 2η 20-39 24΄22
23 Οπελ Μόνικα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 2η 40-49 24΄27
24 Καλουρής Αντώνης Σ.Μ.Κ. 40-49 24΄27
25 Λασιθιωτάκη Αριστέα Σ.Μ.Κ. 3Η 20-39 24΄27
26 Παντερή Φανή ΡΟΓΔΙΑ 1η ως 19 24΄33
27 Λουλάκης Γιώργος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 25΄00
28 Παπαματθαιάκη Πελαγια Σ.Μ.Κ. 20-39 25΄00
29 Πιτσουλάκη Χριστίνα ΗΡΑΚΛΕΙΟ 3η 40-49 26΄03
30 Καραταράκης Μαρίνος ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2ος Ως 19 27΄10
31 Δρατίδης Γιάννης ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 27΄20
32 Παπαδάκη Αφροδίτη ΡΟΓΔΙΑ 2η ως 19 27΄36
33 Κωστάκη Αργυρώ ΡΟΓΔΙΑ 3η ως 19 28΄32
34 Βενέρης Άλκης Σ.Μ.Κ. 2ος 50+ 28΄55
35 Λεβεντάκη Αριστέα ΡΟΓΔΙΑ 20-39 29΄10
36 Πλουμή Αργυρώ Σ.Μ.Κ. 20-39 29΄20
37 Παρασύρη Χρύσα ΡΟΓΔΙΑ 20-39 32΄00
38 Φακίδης Αντώνης ΡΟΓΔΙΑ 3ος 50+ 32΄05
39 Δοξαστάκης Νίκος ΡΟΓΔΙΑ 3ος Ως 19 32΄27
40 Ραντοβιτς Ελεάννα ΗΡΑΚΛΕΙΟ 20-39 33΄43
41 Λιονάκης Γιώργος ΡΟΓΔΙΑ 20-39 33΄45
42 Σταματάκη Μαρία ΡΟΓΔΙΑ 20-39 35΄50
43 Ροδίτη Τασούλα ΗΡΑΚΛΕΙΟ 20-39 35΄50
44 Παρασύρης Νίκος ΡΟΓΔΙΑ 20-39 36΄10

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *