19ος ΔΡΟΜΟΣ ΚΟΥΔΟΥΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

19ος ΔΡΟΜΟΣ ΚΟΥΔΟΥΜΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ

έγινε ο 19ος δρόμος Κουδουμά με μεγάλη συμμετοχή αθλητών του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης. Επίσης στις πρώτες δύο θέσεις στην γενική κατάταξη ήταν οι αθλητές μας Σηφάκης Μανόλης και Φέαρφιλντ Μαρκ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1. ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Σ.Μ.Κ. 1973 1:38:57

2. ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ (ΣΚΩΤΙΑ) Σ.Μ.Κ. 1956 1:53:27

3. ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1971 1:54:55

4. ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΔΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1975 1:56:20

5. ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ 1969 1:56:42

6. ΣΙΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΟΧΛΟΣ ΣΗΤΕΙΑΣ 1982 1:57:39

7. ΦΑΛΑΓΚΑΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΕΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1966 2:00:14

8. ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΗΤΕΙΑ 1981 2:02:02

9. ΚΑΝΛΗΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1981 2:02:35

10. ΜΠΑΡΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΔΥ ΧΑΝΙΩΝ 1952 2:03:17

11. ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1963 2:06:00

12. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1978 2:06:28

13. ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ 1980 2:07:49

14. ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Σ.Μ.Κ. 1976 2:08:03

15. ΜΑΝΕΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΣΗΜΙ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1980 2:08:10

16. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΡΕΘ. 1960 2:10:29

17. ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1984 2:12:19

18. ΜΗΛΙΑΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΙΑΝΝΟΣ 1971 2:13:32

19. ΡΕΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1965 2:13:59

20. ΠΟΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΑΝΙΑ 1966 2:14:17

21. ΣΑΡΙΚΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1953 2:15:28

22. ΠΕΔΙΑΔΙΤΟΥ ΡΕΝΑ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1963 2:15:30

23. POWEL PIWKO 1980 2:15:32

24. MCCLURKIN DAVID ΚΑΝΑΔΑΣ- Σ.Μ.Κ. 1964 2:17:18

25. ΣΟΧΩΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1955 2:18:16

26. ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ 1974 2:19:34

27. ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1992 2:21:21

28. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1970 2:24:41

29. ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Σ.Μ.Κ. 1961 2:25:49

30. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΕΡΑΤΟΚΑΜΠΟΣ 1984 2:27:02

31. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΒΟΥΤΕΣ 1972 2:27:30

32. ΤΣΙΟΦΥΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ ΑΙΓΕΥΣ 1984 2:27:42

33. ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΑΝΙΑ 1968 2:30:19

34. ΚΑΡΓΙΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΝΩ ΒΙΑΝΝΟΣ 1976 2:30:56

35. ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1972 2:31:58

36. ΜΥΛΩΝΑΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1981 2:32:01

37. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1983 2:33:58

38. ΠΑΧΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1958 2:34:17

39. ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗ ΣΟΥΖΑΝΑ ΙΡΛΑΝΔΙΑ 1984 2:35:54

40. ΜΑΜΑΝΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Σ.Μ.Κ. 1986 2:36:33

41. ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1979 2:37:17

42. ΛΥΓΕΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1969 2:38:37

43. ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗ ΧΡΥΣΑΦΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ 1960 2:39:01

44. ZURHORST LYDIA ΓΕΡΜΑΝΙΑ 1967 2:39:08

45. ΜΟΥΣΚΟΥΝΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΝΙΑ 1974 2:42:09

46. ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΧΑΝΙΑ 1965 2:43:58

47. ΛΟΠΙΝΕ ΛΟΥΚΙΑ Σ.Μ.Κ. 1968 2:44:51

48. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1948 2:46:55

49. ΚΟΥΡΙΔΑΚΗΣ ΣΗΦΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1982 2:53:11

50. ΒΕΪΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ 1982 2:53:13

51. ΜΠΡΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ 2:53:14

52. ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ 2:53:14

53. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1981 2:53:15

54. ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1977 2:53:59

55. ΜΑΝΕΛΑΚΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ ΑΣΗΜΙ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1984 2:54:01

56. ΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΑ 1965 2:55:01

57. ΟΡΦΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1966 2:56:16

58. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ε.Ο.Σ ΜΟΙΡΩΝ 1955 2:56:38

59. ΝΤΡΕΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΟΙΡΕΣ 1968 2:56:39

60. ΛΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΙΑΝΝΟΣ 1975 2:58:55

61. ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ 1939 3:01:52

62. ΣΤΡΙΛΙΓΚΑ ΜΑΡΙΑ Σ.Μ.Κ. 1967 3:07:43

63. ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΓΙΑΝΝΗΣ Σ.Μ.Κ. 1990 3:09:21

64. ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1965 3:09:22

65. ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ Σ.Μ.Κ. 1952 3:10:21

66. ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΡΑΚΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1947 3:13:29

67. RIECKHER MATTHIAS ΓΕΡΜΑΝΙΑ 1981 3:24:44

68. MAGADI SRIVATHSA ΙΝΔΙΑ 1982 3:24:45

69. ΜΠΟΥΛΟΥΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ Σ.Μ.Κ. 1975 3:25:09

70. ΛΑΓΚΟΥΒΑΡΔΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΤΡΙΠΟΔΟ ΡΕΘΥΜΝΗΣ 1956 3:34:26

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΝΔΡΕΣ

1. ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Σ.Μ.Κ. 1973 1:38:57

2. ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ (ΣΚΩΤΙΑ) Σ.Μ.Κ. 1956 1:53:27

3. ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1971 1:54:55

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1. ΠΕΔΙΑΔΙΤΟΥ ΡΕΝΑ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1963 2:15:30

2. ΤΣΙΟΦΥΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ ΑΙΓΕΥΣ 1984 2:27:42

3. ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗ ΣΟΥΖΑΝΑ ΙΡΛΑΝΔΙΑ 1984 2:35:54

ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ Α’ 40-49 ΕΤΩΝ

1. ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ 1969 1:56:42

2. ΦΑΛΑΓΚΑΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΕΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1966 2:00:14

3. ΜΗΛΙΑΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΙΑΝΝΟΣ 1971 2:13:32

ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ Β’ 50-59 ΕΤΩΝ

1. ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1963 2:06:00

2. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΡΕΘ. 1960 2:10:29

3. ΣΑΡΙΚΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1953 2:15:28

ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ Β’ 60 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ

1. ΜΠΑΡΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΔΥ ΧΑΝΙΩΝ 1952 2:03:17

2. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 1948 2:46:55

3. ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ 1939 3:01:52

ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ 77 ΔΡΟΜΕΙΣ, ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ 73

150 ΠΕΖΟΠΟΡΟΙ

10 ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ

Το Δ.Σ του Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ ευχαριστεί την Ιερά Μονή Κουδουμά, τον Ηγούμενο

Μακάριο Σπυριδάκη, τους μοναχούς για την οργάνωση και φιλοξενία, το Δήμο

Γόρτυνας, το Δήμαρχο Κο Σχοιναράκη Νικόλαο, τον πρόεδρο επιτροπής

Αθλητισμού Δ. Γόρτυνας Κο Σταύρο Ξυλούρη, την Περιφέρεια Κρήτης για την

οργάνωση και χορηγία, τους Εθελοντές Σαμαρείτες, την Αστυνομία, το ΕΚΑΒ,

τους εθελοντές του αγώνα, τους χορηγούς, το πλήθος κόσμου, τους δρομείς,

πεζοπόρους, ορειβάτες, ποδηλάτες που με τη συμμετοχή τους συνέβαλαν

στην επιτυχία του 19ου Αγώνα Δρόμου Κουδουμα.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *