1ος ΑΓΩΝΑΣ ΗΡΩΩΝ ΚΡΗΤΗΣ &ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΚΚΙΝΙΔΗΣ (οπλαρχηγός Τεμένους-Μαλεβυζίου 1842-1868) Αποτελέσματα

Διεξήχθησαν με επιτυχία οι αθλητικές και πολιτιστικές εκδηλώσεις που ήταν αφιερωμένες σε όλους του Ήρωες Κρήτης και στον Ηρακλή Κοκκινίδη.
Στο αθλητικό κομμάτι διεξήχθησαν αρχικά λαμπαδιοδρομία 40 χλμ.στην διαδρομή Κράνα-Ζωνιανά-Ανώγεια-Γωνιές-Τύλισος-Γάζι, διαδρομή που κάλυψαν οι αθλητές Αργυρώ Πλουμή- Στυλλιανάκης Μιχάλης και Σταγάκης Μανώλης.
Ακολούθησε ποδηλατοβόλτα 25χλμ στην διαδρομή Χανιόπορτα- Τσαλικάκι-Αμουδάρα-Ρογδιά-Μονή Σαββαθιανών-τερματισμός Ηρώων Γαζίου στην οποία μετείχαν οι ποδηλάτες: Ψωμάς Κων/νος, Κοκκιάδης Δημήτριος,Καραγιάννης Βαγγέλης, Παπουτσάκης Γιώργος, Κουζούλογλου Ηρακλής, Ζιώκα Ιωάννα, Λουλουδάκης Γεώργιος, Γκούφας Κυριάκος, Ξηρουδάκης Αντώνιος και Φανουργάκης Δημήτριος.
Τέλος διεξήχθη και αγώνας δρόμου 7,200μ στην διαδρομή Κεραμούτσι-Ηρώων Γαζίου στον αγώνα αυτό νικητής στους άνδρες ήταν ο Νίκος Καμπιτάκης του ΟΦΗ με χρόνο 26΄31 , στην δεύτερη θέση ήταν ο Σαριδάκης Ιωάννης του ΟΦΗ με χρόνο 28΄06 και στην Τρίτη θέση ο Παπαδογιαννάκης Δημήτρης ΣΜΚ με χρόνο 30΄09. Στις γυναίκες νικήτρια ήταν η Φουρναράκη Ειρήνη του ΣΜΚ με χρόνο 31΄50, δεύτερη η Σταυρακάκη Εύη του ΣΜΚ με χρόνο 40΄06 και 3η η Τριαλώνη Μελίνα με χρόνο 44΄04. Στον αγώνα αυτό συμμετείχαν 86 αθλητές και πεζοπόροι.
Οι αθλητικές εκδηλώσεις διοργανώθηκαν από τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, την Τοπική Κοινότητα Κεραμουτσίου της Δημοτικής Ενότητας Γαζίου μ των Πολιτιστικών Συλλόγων Γαζίου,Κεραμουτσίου, Κράνας ,Ποδηλάτες Κρήτης με την συνδιοργάνωση του Δήμου Μαλεβιζίου, της Περιφέρειας Κρήτης, και την τεχνική υποστήριξη της Ελληνικής Ομοσπονδίας Συλλόγων Λαικού Μαζικού Αθλητισμού και Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ).
Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την βοήθεια τους την Ελληνική Αστυνομία, την Ομάδα διάσωσης Ηρακλείου , τους εθελοντές από τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων, από τις κοινότητες Κράνας, Κεραμουτσίου και των Πολιτιστικών Συλλόγων , όλους τους χορηγούς και όλους τους αθλητές και πεζοπόρους που έλαβαν μέρος στην διοργάνωση.

Παρακάτω τα αποτελέσματα των 7.200μ.

A/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
01 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 26΄31
02 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 28΄06
03 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 30΄09
04 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ 30΄49
05 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 31΄50
06 ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 32΄49
07 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 34΄50
08 ΚΡΙΠΩΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 34΄56
09 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 35΄13
10 ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 37΄04
11 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ 37΄06
12 ΜΑΜΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 37΄09
13 ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΗΣ 37΄18
14 ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 37΄19
15 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΗ 40΄06
16 ΤΡΙΑΛΩΝΗ ΜΕΛΙΝΑ 44΄04
17 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 44΄39
18 ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 45΄51
19 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 46΄11
20 ΚΡΟΥΣΤΑΛΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 47΄38
21 ΣΑΡΡΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 48΄30
22 ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΤΕΡΨΙΘΕΑ 50΄21
23 ΔΡΑΚΩΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 51΄11
24 ΧΑΧΛΟΥΤΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ 51΄20
25 ΒΕΡΓΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 52΄27
26 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 55΄45
27 ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 57΄35
28 ΓΚΟΝΤΕΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 57΄35
29 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗ ΝΙΚΗ 57΄35
30 ΓΩΝΙΑΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 58΄40
31 ΓΩΝΙΑΝΑΚΗ ΣΤΥΛΛΙΑΝΗ 58΄40
32 ΖΩΦΟΡΙΑΝΝΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 58΄40
33 ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗ ΦΙΛΙΑ 59΄12
34 ΠΡΙΝΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1ΩΡΑ 03΄07
35 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 1ΩΡΑ 03΄15
36 ΙΜΠΡΑΧΙΜΙ ΓΙΑΝΝΗΣ 1ΩΡΑ 03΄42
37 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 1ΩΡΑ 05΄45
38 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ 1ΩΡΑ 05΄46
39 ΓΩΝΙΑΝΝΑΚΗ ΙΟΚΑΣΤΗ 1ΩΡΑ 05΄46
40 ΤΖΙΡΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1ΩΡΑ 05΄46
41 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 1ΩΡΑ 05΄46
42 ΑΛΕΓΚΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1ΩΡΑ 09΄40
43 ΦΡΑΡΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 1ΩΡΑ 09΄40
44 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 1ΩΡΑ 09΄40
45 ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1ΩΡΑ 09΄40’
46 ΜΠΕΡΚΗ ΑΘΗΝΑ 1ΩΡΑ 09΄41
47 ΚΑΛΕΡΓΗΣ ΚΩΜ/Ν/ΝΟΣ 1ΩΡΑ 09΄41
48 ΚΑΛΕΡΓΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ 1ΩΡΑ 09΄47
49 ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 1ΩΡΑ 09΄47
50 ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1ΩΡΑ 09΄52
51 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΚΟΡΙΝΑ 1ΩΡΑ 09΄53
52 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ΩΡΑ 09΄53
53 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ 1ΩΡΑ 09΄55
54 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ΩΡΑ 09΄59
55 ΤΡΥΠΙΔΑΚΗ ΓΩΓΩ 1ΩΡΑ 09΄59
56 ΠΑΡΑΣΥΡΗ ΕΛΕΑΝΑ 1ΩΡΑ 09΄59
57 ΞΥΛΟΥΡΗ ΝΙΚΗ 1ΩΡΑ 10΄40
58 ΚΛΙΝΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ΩΡΑ 10΄40
59 ΓΑΛΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1ΩΡΑ 11΄33
60 ΜΠΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ΩΡΑ 11΄40
61 ΚΑΛΕΡΓΗ ΜΑΡΙΑ 1ΩΡΑ 11΄46
62 ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1ΩΡΑ 12΄20
63 ΚΑΛΕΡΓΗ ΝΙΚΗ 1ΩΡΑ 12΄30
64 ΓΚΛΙΒΑ ΡΟΖΑ 1ΩΡΑ 12΄40
65 ΜΑΝΙΟΥ ΕΥΗ 1ΩΡΑ 12΄46
66 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 1ΩΡΑ 12΄46
67 ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ΩΡΑ 12΄48
68 ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΝΙΚΗ 1ΩΡΑ 12΄50
69 ΓΚΟΝΤΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1ΩΡΑ 12΄55
70 ΚΛΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ΩΡΑ 13΄20
71 ΚΛΙΝΗ ΝΙΚΗ 1ΩΡΑ 13΄36
72 ΒΕΡΝΑΔΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 1ΩΡΑ 13΄40
73 ΠΑΡΑΣΥΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 1ΩΡΑ 14΄20
74 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΟΛΓΑ 1ΩΡΑ 14΄36
75 ΔΡΑΚΩΝΑΚΗ ΑΝΘΗ 1ΩΡΑ 14΄40
76 ΑΛΕΓΚΑΚΗΣ ΘΑΝΟΣ 1ΩΡΑ 14΄42
77 ΑΛΕΓΚΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1ΩΡΑ 14΄42
78 ΑΛΕΓΚΑΚΗ ΛΥΒΙΑ 1ΩΡΑ 14΄42
79 ΟΔΥΣΣΕΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
80 ΣΕΣΤΑΚ ΤΑΝΙΑ
81 ΓΚΟΝΤΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ




1ος Δρόμος 4,6 χλμ. Γυναικών (αγώνας για την πρόληψη καρκίνου του μαστού- στα πλαίσια του μηνος Οκτωμβρίου που είναι αφιερωμένος σε αυτή την νόσο).

1ος Δρόμος 4,6 χλμ. Γυναικών
4

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο 1ος δρόμος γυναικών (αγώνας για την πρόληψη καρκίνου του μαστού- στα πλαίσια του μηνος Οκτωμβρίου που είναι αφιερωμένος σε αυτή την νόσο).
Διοργανωτές ήταν ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης και ο Σύλλογος Ευ Ζω με τον Καρκίνο Ηρακλείου Κρήτης, Αγώνας που τελέστηκε υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικου Μαζικού Αθλητισμού- Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ και εκπροσωπήθηκε από τον έφορο της Καμπαξή Σπυρίδων). Τέλος ο αγώνας είχε την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης.
Πάνω απο 250 γυναίκες κάθε ηλικίας κατέκλεισαν τον χώρο του Λιμενοβραχίωνα (και κάποιοι άνδρες αθλητές που μετείχαν εκτός συναγωνισμού)και έτρεξαν -περπάτησαν την διαδρομή . Ο αγώνας των γυναικών είναι ο πρώτος που γίνεται στην Κρήτη και ο δεύτερος στην Ελλάδα.
Ο αγώνας δεν είχε ανταγωνιστικό χαρακτήρα , αλλά ενδεικτικά βραβεύθηκαν με μετάλλιο οι τρεις πρώτες γυναίκες και τα τρία πρώτα κορίτσια ως κάτωθι.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
1η Φουρναράκη Ειρήνη ΣΜΚ 19΄19 1η Νικολιδάκη Λύδια 31΄10
2η Χριστοδούλου Θεοδώρα 21΄45 2η Τούφα Δήμητρα 31’11
3η Σταυρακάκη Έλλη 21΄58 3η Δοκινάκη Χριστίνα 36΄39

Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την βοήθεια τους την Λιμενικά Αστυνομία, τον ΟΛΗ Ηρακλείου, το Δ/νση Αρχαιολογίας Ηρακλείου, τον Δήμο Ηρακλείου, το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου, όλους τους εθελοντές και όλους τους χορηγούς
%cf%80%ce%bf%ce%bd%ce%bf%ce%bc%ce%ae-%ce%ba%ce%bf%cf%81%ce%b9%cf%84%cf%83%ce%b9%cf%89%ce%bd
%ce%bf%ce%b9-%cf%84%cf%81%ce%b5%ce%b9%cf%82-%cf%80%cf%81%cf%89%cf%84%ce%b5%cf%82-%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b7%cf%84%cf%81%ce%b9%ce%b5%cf%82-%ce%bc%ce%b5-%cf%84%ce%b7%ce%bd-%cf%80%cf%81%ce%bf%ce%b5%ce%b4%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b7%cf%84%cf%81%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%bf%cf%85-%ce%b1%ce%b3%cf%8e%ce%bd%ce%b1%ce%b5%ce%ba%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%83%ce%b7%ce%b1%cf%80%ce%bf%ce%bd%ce%bf%ce%bc%ce%b7-%ce%b3%cf%85%ce%bd%ce%b1%ce%b9%ce%ba%cf%8e%ce%bd876

Παρακάτω οι είκοσι πρώτες γυναίκες με σειρά τερματισμού και χρόνο
Α/α
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ

01
ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΣΥΛΛ.ΜΑΡΑΘ.ΚΡΗΤΗΣ
19΄19

02
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

21΄45

03
ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΗ

21΄58

04
ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΑΝΝΗ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
22΄30

05
ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
23΄43

06
ΧΟΥΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
24΄04

07
ΦΑΝΤΑΟΥΤΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
24΄29

08
ΤΡΙΑΛΩΝΗ ΜΕΛΙΝΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
24΄54

09
ΤΑΒΛΑΙ ΛΙΝΤΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
25΄13

10
ΚΑΡΝΙΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΝΗ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
25΄25

11
ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
25΄25

12
ΜΑΛΕΦΙΤΣΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
25΄37

13
ΔΑΡΙΒΙΑΝΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
26΄10

14
ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΣΟΦΙΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
26΄20

15
ΣΑΡΡΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
26΄28

16
ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
26΄36

17
ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
26΄41

18
ΔΟΞΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
26΄55

19
ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
26΄59

20
ΣΟΥΒΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
27΄00

7ος Βουρεξάκειος δρόμος (αποτελέσματα)

%ce%b5%ce%ba%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%83%ce%b7-1
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 7ος Βουρεξακειος δρόμος που διοργάνωσαν από κοινού O Πολιτιστικός – Επιμορφωτικός Σύλλογος Ροδιάς και ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης Ο Δήμος Μαλεβυζίου την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2016 και είχε τρέξιμο , ποδηλατοβόλτας και πεζοπορίας. O Αγώνας ετελέσθη υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μαζικού Αθλητισμού & Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ)
Πλήθος αθλητών έλαβαν μέρος στα 4,5 χλμ και στα 700μ. ενώ στην ποδηλατοβόλτα συμμετείχαν 10 ποδηλάτες.Νικητής στα 4,5 χλμ ηταν ο Καμπιτάκης Μηλτιάδης και στις γυναίκες η Σταυρακάκη Εύη.
Μετα τις απονομές των αθλητών που έγιναν στην πλατεία Ρογδιάς οι διοργανωτές παρέθεσαν μπουφέ δωρεάν σε όλο τον κόσμο προσφορά των γυναικών της Ρογδιάς, ενώ όλοι οι συμμετέχοντες πήραν αναμνηστικό μπλουζάκι.
Οι διοργανωτές ευχαριστούν όλους τους χορηγούς τους εθελοντές και όλους όσους έλαβαν μέρος αθλητές πεζοπόρους και ποδηλάτες.

1Ος ΓΕΝΙΚΗΣ 1Η ΓΕΝΙΚΗΣ
ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-39
1ος ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1Η ΡΟΔΙΤΗ ΤΑΣΟΥΛΑ
2ος ΣΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΣ 2Η ΜΑΡΚΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ
3ος AΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49
1ος ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
2Ος ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
3Ος ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50 ΚΑΙ ΑΝΩ
1ος ΦΕΑΡΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ 1Η ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ
2ος ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2η ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ
3ος ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 3η ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

700 ΜΕΤΡΑ ΠΑΙΔΙΩΝ
1ος ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1η ΣΙΔΕΡΗ ΜΑΡΙΑ
2ος ΦΟΒΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2Η ΔΑΜΙΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
3ος GINI ERTIL 3Η ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

Αποτελέσματα 4,5 χλμ
α/α Ονοματεπώνυμο Σύλλογος χρόνος
01 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ 15΄29
02 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 16΄45
03 ΦΕΡΑΦΙΛΝΤ ΜΑΡΚ ΡΟΓΔΙΑ 17΄50
04 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΓΔΙΑ 17΄54
05 ΣΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 17΄58
06 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜ « 18΄03
07 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ ΣΜΚ 18΄39
08 ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ ΣΔΥΗ 18΄44
09 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΣΔΥΗ 19΄08
10 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 19΄15
11 ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΖΑΡΟΣ 19΄55
12 ΠΟΛΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΜΚ 20΄49
13 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΜΚ 21΄18
14 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΣΜΚ 21΄21
15 ΜΟΥΝΤΡΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΜΚ 21΄36
16 ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚ 21΄42
17 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΗ ΣΜΚ 22΄13
18 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΚ 22΄25
19 ΤΣΑΦΑΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΔΥΗ 22΄27
20 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 23΄00
21 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦ. ΟΥΚ 23΄29
22 ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ ΣΜΚ 23΄58
23 ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΜΚ 24΄44
24 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΣΜΚ 25΄08
25 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΡΟΓΔΙΑ 25΄30
26 ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ « 25΄30
27 ΣΥΡΠΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 27΄38
28 ΞΕΝΟΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ 27΄38
29 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΚ 28΄38
30 ΔΟΞΑΣΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΡΟΓΔΙΑ 29΄43
31 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 30΄07
32 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 31΄34
33 ΒΑΡΣΑΜΑΣ ΧΡΟΝΗΣ ΡΟΓΔΙΑ 35΄07
34 ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 35΄33
35 ΣΑΡΡΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ « 35΄33
36 ΡΟΔΙΤΗ ΤΑΣΟΥΡΑ ΡΟΓΔΙΑ 37΄49
37 ΚΑΛΕΜΑΚΗ ΣΑΝΤΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 43΄50
38 ΜΑΡΚΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ « 43΄50
39 ΠΑΝΤΕΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΓΔΙΑ 45΄18
40 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΓΩΝΙΕΣ 45΄18
41 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡ ΟΥΚ 46΄19

%ce%b5%ce%ba%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b7%cf%83%ce%b7-2
700m
o-1%ce%bf%cf%82-%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b7%cf%84%ce%b7%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%bc%cf%80%ce%b9%cf%84%ce%b1%ce%ba%ce%b7%cf%82-%ce%bc%ce%b9%ce%bb%cf%84%ce%bf%cf%82
o-%ce%ba%ce%b1%ce%bc%cf%80%ce%b1%ce%be%ce%b7%cf%82-%cf%80%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b5%ce%bb%ce%b7%cf%82
4
3
στον τερματισμο των 17 χλμ.
%ce%b1%ce%b8%ce%bb%ce%b7%cf%84%ce%b5%cf%82-1

ΔΙΑΘΛΟ ΚΑΣΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΔΙΑΘΛΟ ΚΑΣΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
a2df5e_411b5895007a40e595acbbb14e779aaf.jpg

Έγινε με επιτυχία ο αγώνας διάθλου που διοργάνωσαν από κοινού ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης – Από την Κάσο ομάδα Εθελοντών με επικεφαλής τον Βασίλη Διαμαντίδη,Ο Δήμος Κάσου και η Ελληνική Ομοσπονδία Μαζικού Λαικού Αθλητισμού -Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ) το Σάββατο 2 Ιουλίου 2016 . με κολύμβηση 1.100 μέτρα και τρέξιμο 7χλμ, ενώ έγινε και αγώνας δρόμου 1.000μ για παιδιά από την Κάσο Στο τέλος των αγώνων ακολούθησε μπουφές και συναυλία με το συγκρότημα ΕΡΑΝ και τοπικούς καλλιτέχνες της Κάσου. Στα αξιοσημείωτα της διοργάνωσης ήταν ο δυνατός αέρας που επικρατούσε δεν επέτρεψε την διεξαγωγή του διάπλου από το νησί Αρμάθια στην Κάσο όπως είχαμε προαναφέρει στην διοργάνωση και εναλλακτικά για την ασφάλεια των αθλητών έγινε κολυμβητικό κομμάτι 1,100 μ. μέσα στο λιμάνι όπου κολύμπησαν 3 αθλητές και μία αθλήτρια. Η αναβολή του διάπλου ήταν η αφορμή της μη καθόδου στο νησί πολλών κολυμβητών που ήθελαν να λάβουν μέρος και η οργανωτική επιτροπή αποφάσισε τον επόμενο αν θα γίνει να γίνει σε άλλη χρονική περίοδο που να μην επικρατούν μελτέμια. Μπορεί η συμμετοχή των αθλητών εκτός Κάσο να μην ήταν η ανάλογη, αλλά στους αγώνες τρεξίματος έτρεξαν σχεδόν όλα τα παιδιά από το νησί,
Τα αποτελέσματα των αγωνισμάτων ήταν ως κάτωθι:
ΔΙΑΘΛΟΝ Κολύμβηση 1.100 μέτρα και τρέξιμο 7.100 μέτρα
1ος ΣΑΡΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Αθηναϊκή Ομάδα Τριάθλου) 1 ώρα 00΄07 2ος ΕΥΓΕΝΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Αθήνα ) 1 ώρα 12’20 3ος ΜΠΟΥΛΟΥΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ (ΣΜΚ) 1 ώρα 20’50
1η Γυναικών
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΚΡΕΚΑ (Αθήνα) 1 ώρα 13΄50

ΔΡΟΜΟΣ 7.100 μ. (διαδρομή-Λιμάνι-Αγ.Μαρίνα-Αρβανιτοχώρι -Φρυ)
1ος ΛΑΧΝΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΣΜΚ) 35΄45 2ος ΣΑΚΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΚΑΡΠΑΘΟΣ) 38΄21 3ος ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΚΑΣΟΣ) 42΄47
1ος αθλητής κατηγορίας Παίδων
ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΤΗΛΟΣ) 42΄48
1η γυναικών
ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ (ΣΜΚ) 48΄44
Δρόμος 1.000 μέτρων στην διαδρομή Εμπορειός-Φρυ
1ος ΚΑΛΑΦΑΤΑΣ ΓΩΡΓΙΟΣ 1η ΚΑΛΑΦΑΤΑ ΜΑΡΙΑ 2ος ΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 2η ΜΑΤΙΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 3ος ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3η ΚΟΝΤΟΝΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ
Ενώ βραβεύτηκαν το μικρότερο αγόρι ο ΠΕΡΣΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ και το κορίτσι ΓΚΟΥΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
Η Ομοσπονδία Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού& Υπεραπόστασης μέσο του εκπροσώπου της κ Καμπαξής Σπυρίδων Θέλουμε να ευχαριστήσουμε αρχικά την Εθελοντική ομάδα νέων της νήσου Κάσου και ειδικά τον κ. Διαμαντίδη Βασίλειο (πού ήταν η ψυχή της διοργάνωσης) την ομάδα νέων που δημιούργησε εντελώς αφιλοκερδώς την καταπληκτική ιστοσελίδα που προβάλλει τον αγώνα και το νησί της Κάσου, Τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Κρήτης και τέλος τον Δήμο Κάσου την Δήμαρχο κα Μ.Σορώτου και την αντ/ρχο κα Μ.Μαλανδρή ως συνδιοργανωτές της σπουδαίας αυτής διοργάνωσης που προάγουν την ιδέα του καθαρού αθλητισμού και της συμμετοχής .
Επίσης οι διοργανωτές ευχαριστούν τους χορηγούς : ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε. (νερό Ζαρός), την Κρητική εταιρεία εμφιάλωσης κρασιού ΑΛΕΞΑΚΗΣ, την Κρητική Εταιρεία ξηρών καρπών ΧΩΡΑΙΤΗΣ τους πολιτιστικούς Συλλόγους της νήσου Κάσου Αγ.Μαρίνας και Αρβανιτοχωρίου και όλους τους εθελοντές που βοήθησαν κατά την διεξαγωγή του αγώνα.
εκκινηση 1000μεκκινηση 7χλμμικροτερος 7χλμ7χλμo νικητης του διάθλου ΣΑΡΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ μετά την κολύμβηση7χλμ 4ος3ος διαθλου3ος 7χλμ2ος2ος 7χλμ1ος νικητης 7χλμ1 η διαθλουεκκινηση 1000μ 2απονομη νικητων διαθλουαπονομη 1ης γυναικας 7χλμ

11ος Δρόμος Θυσίας Αγ.Βαρβάρας (όλα τα αποτελέσματα)

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 11ος δρόμος θυσίας Αγ.Βαρβάρας που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ.Βαρβάρας Ηρακλείου Κρήτης με την συνδρομή του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης του Δήμου Γόρτυνας, της περιφέρειας Κρήτης, αγώνας που τελέσθη υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικού Μαζικού Αθλητισμού-Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ).
Τελέσθησαν τα αγωνίσματα των 16,000χλμ 5 χλμ. και 1000 μέτρων που ξεπέρασαν τις 200 συμμετοχές με αθλητές και πεζοπόρους από΄όλη την Κρήτη.
Τιμήθηκαν από τους διοργανωτές ο παραολυμπιονίκης Καπελάκης Γιώργος και ο Τιτομιχελάκης Δημήτρης ο τελευταίος επιζών από την περιοχή στην Μάχη Κρήτης.
Στο τέλος των αγώνων οι διοργανωτές παρέθεσαν γεύμα σε όλους τους συμμετέχοντες και συνοδούς,
Οι διοργανωτές ευχαριστούν όλους τους συμμετεχοντες, την Ελληνική αστυνομία, το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου , τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, την Ελληνική Ομοσπονδία Λαικού Μαζικού Αθλητισμού-Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ) και όλους τους χορηγούς του αγώνα.

εκκίνηση 1000μ. 2
href=»http://www.cretamarathon.gr/wp-content/uploads/2016/06/εκκίνηση-16χλμ.jpg»>εκκίνηση 16χλμεκκίνηση 1000μεκκίνηση 5χλμαπονομή ανδρών 16000μαπονομή γυναικών 16000μαπονομή ανδρών 1000μ. αγοριών Γυμνασίωντιμή στον Παραιλυμπιονίκη Καπελάκη Γιώργου. και Τιτομιχελάκη Δημήτρηαπό την παράθεση γεύματοςads/2016/06/απονομή-ανδρών-5000μ.jpg»>απονομή ανδρών 5000μαπονομή γυναικών 5000μαπονομή ανδρών 1000μ. κοριτσιών Δημοτικώναπονομή ανδρών 1000μ. Κοριτσιών Γυμνασίων

Παρακάτω τα αποτελέσματα των κατηγοριών

16.000χλμ

1ος Σηφάκης Μανώλης (Αφορδακός Τιμ) 1 ώρα 08΄51 1η Μπάναχ Όλγα Πολωνία 1 ώρα 29΄34
2ος Φιλιππάκης Μανώλης ΣΜΚ 1 ώρα 11΄02 2η Καλαιτζή Ελισάβετ ΣΜΚ 1 ώρα 38΄32
3ος Παναγιωτάκης Γιάννης ΟΥΚ 1 ώρα 16΄43 3η Πευκιανάκη Ειρήνη ΣΜΚ 1 ώρα 38΄34

5.000 μ

1ος Παπαγιαννάκης Γιώργος ΣΜΚ 22΄26 1η Σταυράκη Εύη 30΄55
2ος Τζουλάκης Μύρων 22΄36 2η Σηφάκη Μάγδα 33΄49
3ος Παπαδογιαννάκης Δημήτρης 24΄02 3ηΣκουρβουλιαννάκη Μαρία 36΄01

1.000μ Δημοτικών

1ος Κοκολάκης Κωνσταντίνος 1η Τζουλάκη Άννα
2ος Σούρα Άρης 2η Τιτάκη Ζωή
3ος Τιτάκης Μαρίνος 3η Λατολάρι Μαρία

1.000μ Γυμνασίων

1ος Καλαιτζάκης Αντώνιος 1η Δραμουντάνη Μαρία
2ος Χασουράκης Μιχαήλ 2η Τιτάκη Ευαγγελία
3ος Θαλλασινάκης Αντώνιος 3η Ανωγειανάκη Άννα

ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΑΘΛΗΤΗ σειρα τερματισμου
107 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΗ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:30:55 1
134 ΣΗΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:33:47 2
135 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:36:00 3
142 ΣΩΡΑ ΑΝΤΕΛΙΝΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:36:56 4
141 ΤΣΑΛΙΚΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:37:05 5
136 ΒΑΤΣΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:37:18 6
130 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:38:43 7
113 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ Γυναίκες 5000 μέτρων 0:59:02 8

ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΑΘΛΗΤΗ σειρα τερματισμου
127 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:22:24 1
131 ΤΖΟΥΛΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ Άνδρες 5000 μέτρων 0:22:36 2
105 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:24:00 3
123 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:24:31 4
133 ΡΟΓΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:25:03 5
140 ΝΙΚΗΦΩΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ Άνδρες 5000 μέτρων 0:25:41 6
109 ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:25:56 7
115 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:27:24 8
106 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Άνδρες 5000 μέτρων 0:27:45 9
137 ΑΠΟΔΟΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:28:56 10
132 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:29:12 11
112 ΠΙΠΕΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:29:53 12
104 ΒΑΡΕΛΑΚΗΣ ΡΟΥΣΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:16 13
122 ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:29 14
101 ΤΣΑΦΑΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:34 15
118 ΝΤΑΝΙΕΛ ΓΚΙΩΚΑ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:38 16
120 ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:30:54 17
116 ΜΟΥΝΤΡΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:31:34 18
119 ΚΑΡΑΒΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:33:49 19
129 ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:34:25 20
111 ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:35:57 21
108 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:36:04 22
138 ΚΑΡΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:38:45 23
121 ΡΕΜΠΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:39:28 24
117 ΛΑΦΝΟΥΝ ΑΛΕΞΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:39:39 25
102 ΤΣΙΤΣΙΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:39:41 26
103 ΠΑΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:39:46 27
114 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:40:34 28
126 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:41:00 29
128 ΜΟΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:41:03 30
100 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 5000 μέτρων 0:56:42 31

ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΑΘΛΗΤΗ σειρα τερματισμου
327 ΜΠΑΝΑΧ ΟΛΓΑ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:29:34 1
591 ΚΑΛΑΙΤΖΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:38:32 2
580 ΠΕΥΚΙΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:38:34 3
585 ΒΙΤΣΑ ΔΗΜΗΤΡΑ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:41:16 4
575 ΠΑΠΑΔΟΒΑΣΙΛΑΚΗ ΕΥΗ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:43:45 5
323 ΜΑΝΙΩΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Γυναίκες 16000 μέτρων 1:50:15 6
576 ΨΑΡΑΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ Γυναίκες 16000 μέτρων 2:12:32 7
581 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ Γυναίκες 16000 μέτρων 2:13:48 8
ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ ΑΘΛΗΤΗ σειρα τερματισμου

310 ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:08:51 1
574 ΦΙΛΛΙΠΑΚΗΣ ΕΜΜ Άνδρες 16000 μέτρων 1:11:07 2
330 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:16:57 3
579 ΚΕΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΙΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:20:12 4
325 ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:21:15 5
588 ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:21:40 6
583 ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:25:23 7
593 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:25:38 8
306 ΠΕΔΙΑΔΙΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Άνδρες 16000 μέτρων 1:28:18 9
321 ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:28:35 10
598 ΔΙΑΡΜΙΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:29:17 11
308 ΚΑΡΟΥΙ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:31:39 12
309 ΚΑΝΤΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Άνδρες 16000 μέτρων 1:31:41 13
590 ΚΑΝΤΕΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:31:42 14
322 ΠΩΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:33:51 15
324 ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ ΤΙΤΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:34:22 16
311 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΝΘΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:34:25 17
302 ΡΟΓΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:36:48 18
329 ΚΑΤΣΟΠΡΙΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:37:22 19
446 ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:37:58 20
312 ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:38:08 21
592 ΠΕΤΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:38:35 22
587 ΤΖΑΒΑΡΑΣ ΗΛΙΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:39:14 23
596 ΒΕΛΕΒΑΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:39:40 24
584 ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:39:41 25
595 ΤΣΕΡΕΒΕΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:40:01 26
600 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:40:08 27
578 ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:41:03 28
318 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:42:42 29
314 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:43:04 30
320 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:00 31
328 ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:16 32
586 ΝΕΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:31 33
319 ΜΑΜΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:36 34
300 ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:44:54 35
597 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:45:43 36
582 ΚΑΖΑΜΙΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:46:26 37
577 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:48:04 38
594 ΜΑΚΑΤΣΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:49:26 39
315 ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:49:28 40
326 ΜΑΝΙΩΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:50:21 41
589 ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:55:09 42
313 ΣΚΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:57:36 43
316 ΧΑΣΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:57:38 44
573 ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΚΩΝΝΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 1:58:20 45
307 ΣΗΦΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Άνδρες 16000 μέτρων 2:02:33 46
317 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΑΧΙΛΕΑΣ Άνδρες 16000 μέτρων 2:05:47 47
599 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑ Άνδρες 16000 μέτρων 2:10:14 48