30ος Επετειακός Δρόμος Αποτελέσματα

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 30ος επετειακός Κορακοβούνιος δρόμος σήμερα 14 Μαίου. Παρά την πολύ ζέστη που επικρατούσε περισσότεροι από 250 αθλητές μικροί και μεγάλοι από όλη την Κρήτη έδωσαν το παρόν.
Ο 30ος Κορακοβούνιος δρόμος όπως και οι 29 προηγούμενοι ήταν αφιερωμένοι στην μνήμη του φίλου του αθλητισμού Ιωάννη Καμπαξή και στον φίλο μας συναθλητή πρώην πρωταθλητή Ελλάδας που πρόσφατα έφυγε από την ζωή Κυριάκο Λαζαρίδη.
Ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης ο Ιερός Ναός Αγ.Γεωργίου Κορακοβουνίου και η οικογένεια Ιωάννη Καμπαξη,ήταν για μία ακόμη φορά οι διοργανωτές ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΥ ΔΡΟΜΟΥ τρέξιμο και πεζοπορίας. Ένας αγώνας που είναι ο παλαιότεροςκαι ο ποιο συνεπής στο είδος του στην Κρήτη
ΣΥΝΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΗΤΑΝ : Περιφέρεια Κρήτης- ΔΟΠΑΦΜΑΗ- 4η Δημοτική Κοινότητα του Δήμου Ηρακλείου. Με την τεχνική υποστήριξη της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικού Μαζικού Αθλητισμου-Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ)
Νικητής στην γενική κατάταξη στα 4 χλμ ήταν ο Χατζάκης-Καζάνης Χρήστος με χρόνο 11΄53’’που έτρεξε με την (ΕΚΟSUNLLYS) και στις γυναίκες για άλλη μία φορά νικήτρια ήταν η κάτοχος του ρεκόρ διαδρομής στις γυναίκες Αχλάτη Μαρίνα (Afordakos tim) με χρόνο 14΄46΄΄Ενώ στα αξιοσημείωτα των αγώνων ήταν η νίκη στην γενική κατάταξη στα 1.300μ κοριτσιού και συγκεκριμένα της μαθήτριας Σωμαράκη Μαρίας
Στα πλαίσια του Κορακοβούνιου δρόμου και συγκεκριμένα στον προαύλιο χώρο του Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου έγιναν και πολιτιστικά δρώμενα με συναυλία που έπαιξαν οι καλλιτέχνες: Νίκος και Μάριο Ηλιάκης, ο Αντώνης Γιακουμάκης από την Σητεία (που μετείχε φέτος με επιτυχία στο rising-star) και ο Σκουλούδης Γιώργος.
Όλοι οι καλλιτέχνες θα είχαν συμβολική παρουσία και έδωσαν μια ευχάριστη νότα στην διοργάνωση. και τους ευχαριστούμε
ειδική βράβευση για την προσφορά του στον αθλητισμό έγινε στον Κασιμάτη Παντελή διοργανωτή επί 30 χρόνια του Κασιμάτειου δρόμου στο Αμάρι Ρεθύμνου.
Ενώ βραβεύθηκε το 30 Δημοτικό Σχολείο για την περισσότερη συμμετοχή σε Μαθητές
Στο τέλος και μετά τις απονομές των επάθλων προσφέρθηκε δωρεάν κέρασμα σε όλους τους παραβρισκόμενους.
Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την συνεργασία και πολύτιμη βοήθειά τους την Ελληνική Αστυνομία , τα μέλη εθελοντές από τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, την Υπηρεσία Καθαριότητα του Δήμου Ηρακλείου, την Τεχνική υπηρεσία Δήμου Ηρακλείου,και το 4ο Δημοτικό Διαμέρισμα του Δήμου Ηρακλείου.
Επίσης τους χορηγούς μας για την αμέριστη βοήθεια όπως το Οπτικό Κέντρο Μαρκάκης, το βιβλιπολείο Ανθολόγιο,τον Ασκληπιο Κρήτης, το μεζεδοπωλείο Baraki,την πιτσαρία Lanote, τον Κρητικό Φούρνο,New Balance,το νερό Σελινάρι την ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε. την βιοτεχνία κρουασάν Μαυροφρύδη , τον φούρνο Μαθιουδάκη από Αθήνα,Μινωικές Γραμμές, Σ/Μ Χαλκιαδάκης,Βιβλιοπωλείο Αρχιεπισκοπής, Ένωση Ηρακλείου, Οινοποιία Αλεξάκης, Φούρνος Αντώνη Βενέρη, φούρνος Ριτσατάκη, κατάστημα Καραντεμίρη, καταστήματα Ομηρόλης, κατάστημα Τοπάζι,

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1ος Χατζάκης Χρήστος 1η Αχλατη Μαρίνα
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 4ΧΛΜ.
1ος Μαμουλάκης Δημήτρης 1η Κανετάκη Σοφία
2ος Μεταξάκης Κώστας 2η Τζανάκη Ευαγγελία
3ος Χαριστάκης Αρης 3η Ζερβάκη Παρασκευή
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ 4ΧΛΜ
1ος Φουρναράκης Ζαχαρίας 1η
2ος Καράλης Δημήτρης 2η
3ος Μενυχτάς Γεώργιος 3η
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 20-39
1ος Σιγανός Μάρκος 1η Κορασοιδή Μαρία
2ος Αποστολακάκης Αβραάμ 2η Σταυρακάκη Εύη
3ος Κυπριωτάκης Μανώλης 3η Σετάκη Σοφία
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 40- 49
1ος Καμπαξής Παντελής 1η Φουρναράκη Ειρήνη
2ος Μανιουδάκης Κώστας 2η Σπηλιώτη Ελένη
3ος Κανετάκης Γιώργος 3η Μαρκουλή Ευτυχία
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 50 και άνω
1ος Καμπιτάκης Μιλτιάδης 1η Πεδιαδίτου Ρένα
2ος Φιλιππάκης Μανώλης 2η Μπέτυ Φλόρα
3ος Μπιτζές Δημήτριος 3η Πλουμή Αργυρώ
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 500Μ
1ος Τσολάκης Φίλιππος 1η Πιτσούλη Ειρήνη
2ος Ιερωνυμάκης Φάνης 2η Μπάσου Μαρία
2ος Βιτσαξάκης Μανώλης 3η Γαρεφαλλάκη Γεωργία
ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 1.300 μ.
1ος Βρέτζος Σταύρος 1η Σωμαράκη Μαρία
2ος Τζανάκης Τρύφωνας 2η Βραβορίτη Αλεξάνδρα
3ος Τσολάκης Χρήστος 3η Κουκουράκη Κατερίνα
30ος ΕΠΕΤΕΙΑΚΟΣ ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4χλμ
Α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΡΟΝΟΣ
01 ΧΑΤΖΑΚΗΣ-ΚΑΖΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤ. ΕΚΟSUNLLYS 1ος ΓΕΝΙΚΗΣ 11΄53
02 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΗΛΤΙΑΔΗ ΟΦΗ 1ος 50 ΑΝΩ 12΄10
03 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΜΚ 1ος 40-49 12’54
04 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΣΜΚ 2ος 50 ΑΝΩ 13’50
05 ΣΙΓΑΝΟΣ ΜΑΡΚΟΣ Afordakos tim 1ος 20 -39 14΄00
06 ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 1ος ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 14΄06
07 ΜΑΝΤΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΜΕΣΑΡΑ 2ος 40-49 14΄09
08 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ ΣΜΚ 2ος 20-39 14΄18
09 ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ Afordakos tim 1η ΓΕΝΙΚΗΣ 14’46
10 ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 3Ος 50 ΑΝΩ 14’54
11 ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΔΥΗ 20-39 3ος20-39 15’00
12 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΣΜΚ 1η 20-39 15’15
13 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΣΜΚ 1ος ΛΥΚΕΙΩΝ 15’19
14 ΚΑΡΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ 2ος ΛΥΚΕΙΩΝ 15’27
15 ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ 2ος ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 15΄38
16 ΜΕΝΥΧΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ 3ος ΛΥΚΕΙΩΝ 15’49
17 ΠΕΔΙΑΔΙΤΟΥ ΡΕΝΑ Afordakos tim 1η 50 ΑΝΩ 15’54
18 ΚΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΛΛΙΑ 40-49 15’56
19 ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 20-39 15’59
20 ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20-39 16’00
21 ΠΙΤΟΥΛΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 11ο ΛΥΚΕΙΟ ΛΥΚΕΙΩΝ 16΄03
22 ΟΥΣΤΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’20
23 ΜΑΡΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’21
24 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 16’35
25 ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 16΄56
26 ΧΑΡΙΣΤΑΚΗΣ ΑΡΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17’00
27 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΜΚ 40-49 17’01
28 ΠΟΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 17’08
29 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΦΗ 50-ΑΝΩ 17’15
30 ΚΟΡΑΣΟΙΔΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΗ 1η 20-39 17’17
31 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΜΚ 50 ΑΝΩ 17΄23
32 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΜΚ 40-49 17’30
33 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17’46
34 ΠΕΤΡΕ ΜΠΕΝ ΣΜΚ 40-49 17΄48
35 ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 17΄52
36 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΑ ΣΜΚ 2η 20-39 17’52
37 ΒΕΡΓΙΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 17΄58
38 ΚΑΡΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞ 40-49 18΄06
39 ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΛΛΙΑ 50 ΑΝΩ 18΄09
40 ΒΡΕΤΖΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 18΄13
41 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 18΄13
42 ΣΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ Afordakos tim 3Η 20-39 18’16
43 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 18’24
44 ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Afordakos tim 50 ΑΝΩ 18΄28
45 ΜΠΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 18΄30
46 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ ΣΜΚ 40-49 18’43
47 ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄00
48 ΣΠΗΛΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ ΖΑΡΟΣ 40-49 ΓΥΝ 19΄07
49 ΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄37
50 ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 19΄39
51 ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄42
52 ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 20-39 19΄43
53 ΓΑΡΕΦΑΛΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 19΄46
54 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ ΣΜΚ ΛΥΚΕΙΩΝ 19΄48
55 ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 19΄55
56 ΚΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 19΄58
57 ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΣΜΚ 40-49 20΄07
58 ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 20΄12
59 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΜΚ 40-49 20΄23
60 ΜΠΕΛΙΒΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΛΙΑ 50 ΑΝΩ 20΄55
61 ΚΑΝΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ΜΑΛΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21’10
62 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΕΞ 20-39 21΄10
63 ΜΠΕΤΥ ΦΛΟΡΑ ΣΜΚ 50 ΑΝΩ 21΄16
64 ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 21΄16
65 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΚ 50 ΑΝΩ 21΄27
66 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΚ 40-49 21΄31
67 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 21΄52
68 ΜΟΝΙΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ 40-49 21΄57
69 ΜΠΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 22΄15
70 ΠΑΧΙΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 22΄18
71 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΣΟΥΛΑ ΣΜΚ 40-49 23’02
72 ΒΡΑΒΩΡΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’08
73 ΓΑΓΓΙΟΛΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 23’08
74 ΚΩΣΤΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’10
75 ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’10
76 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’17
77 ΦΛΟΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’23
78 ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΕΞ 40-49 23’23
79 ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΔΥΗ 20-39 23’37
80 ΠΛΟΥΜΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 23’39
81 ΜΑΡΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΜΚ 40-49 23΄40
82 ΣΠΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 40-49 23’41
83 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΝΕΞ 40-49 23’41
84 ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 23΄42
85 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 50ΑΝΩ 24΄08
86 ΑΘΟΥΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 40-49 24΄13
87 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 50 ΑΝΩ 24΄32
88 ΚΑΛΛΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 24’42
89 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡ ΑΝΕΞ 20-39 25’00
90 ΤΖΑΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 25΄08
91 ΨΩΜΑ ΜΑΡΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 26’09
92 ΣΙΔΕΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΕΞ 50 ΑΝΩ 27’08
93 ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΕΞ 40-49 27’21
94 ΠΑΤΗ ΕΥΘΥΜΙΑ ΑΝΕΞ 20-39 28΄24
95 ΠΛΆΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞ 50 ΑΝΩ 29΄51
96 ΜΠΑΓΛΑΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30’30
97 ΛΑΦΝΟΥΝ ΑΔΑ ΑΝΕΞ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30-31
98 ΛΑΦΝΟΥΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΕΞ 50- ΑΝΩ 30’32
99 ΤΡΙΑΛΩΝΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΑΝΕΞ 20-39 30΄41
100 ΖΕΡΒΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 30΄45
101 ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜ ΟΥΚ 50-ΑΝΩ 31΄41
102 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗ ΑΓΑΠΗ ΣΜΚ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 31’43
103 ΚΕΛΑΙΔΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΝΕΞ 20-39 31’50
104 ΚΙΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΝΕΞ 20-39 31’52
105 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 13Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 31’52

MINOAN RACE 2017 ΗΡΑΚΛΕΙΟ

1ος Αγώνας δρόμου με εμπόδια την Κυριακή 9 Απριλίου ώρα 10:00 στο βοηθητικό του Παγκρητίου Σταδίου έναντι της θύρας 1.
Διοργανωτής: Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης
Ξεχωριστός αγώνας αντοχής 5χλμ. ανδρών-γυναικών ώρα 09:30 οι εγγραφές ξεκινούν 08:30 (στο βοηθητικό του Παγκρητίου Σταδίου Θύρα 1) συμμετοχή 5 ευρώ και με έπαθλο κύπελλο στον κάθε πρώτο νικητή και 2ος-2η ,3ος-3η μετάλλιο.
για πληροφορίες: Γιανναδάκης Μανώλης (προπονητής ΣΜΚ και υπεύθυνος διοργάνωσης)τηλ: 6932839550

1ος ΑΓΩΝΑΣ ΗΡΩΩΝ ΚΡΗΤΗΣ &ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΚΚΙΝΙΔΗΣ (οπλαρχηγός Τεμένους-Μαλεβυζίου 1842-1868) Αποτελέσματα

Διεξήχθησαν με επιτυχία οι αθλητικές και πολιτιστικές εκδηλώσεις που ήταν αφιερωμένες σε όλους του Ήρωες Κρήτης και στον Ηρακλή Κοκκινίδη.
Στο αθλητικό κομμάτι διεξήχθησαν αρχικά λαμπαδιοδρομία 40 χλμ.στην διαδρομή Κράνα-Ζωνιανά-Ανώγεια-Γωνιές-Τύλισος-Γάζι, διαδρομή που κάλυψαν οι αθλητές Αργυρώ Πλουμή- Στυλλιανάκης Μιχάλης και Σταγάκης Μανώλης.
Ακολούθησε ποδηλατοβόλτα 25χλμ στην διαδρομή Χανιόπορτα- Τσαλικάκι-Αμουδάρα-Ρογδιά-Μονή Σαββαθιανών-τερματισμός Ηρώων Γαζίου στην οποία μετείχαν οι ποδηλάτες: Ψωμάς Κων/νος, Κοκκιάδης Δημήτριος,Καραγιάννης Βαγγέλης, Παπουτσάκης Γιώργος, Κουζούλογλου Ηρακλής, Ζιώκα Ιωάννα, Λουλουδάκης Γεώργιος, Γκούφας Κυριάκος, Ξηρουδάκης Αντώνιος και Φανουργάκης Δημήτριος.
Τέλος διεξήχθη και αγώνας δρόμου 7,200μ στην διαδρομή Κεραμούτσι-Ηρώων Γαζίου στον αγώνα αυτό νικητής στους άνδρες ήταν ο Νίκος Καμπιτάκης του ΟΦΗ με χρόνο 26΄31 , στην δεύτερη θέση ήταν ο Σαριδάκης Ιωάννης του ΟΦΗ με χρόνο 28΄06 και στην Τρίτη θέση ο Παπαδογιαννάκης Δημήτρης ΣΜΚ με χρόνο 30΄09. Στις γυναίκες νικήτρια ήταν η Φουρναράκη Ειρήνη του ΣΜΚ με χρόνο 31΄50, δεύτερη η Σταυρακάκη Εύη του ΣΜΚ με χρόνο 40΄06 και 3η η Τριαλώνη Μελίνα με χρόνο 44΄04. Στον αγώνα αυτό συμμετείχαν 86 αθλητές και πεζοπόροι.
Οι αθλητικές εκδηλώσεις διοργανώθηκαν από τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, την Τοπική Κοινότητα Κεραμουτσίου της Δημοτικής Ενότητας Γαζίου μ των Πολιτιστικών Συλλόγων Γαζίου,Κεραμουτσίου, Κράνας ,Ποδηλάτες Κρήτης με την συνδιοργάνωση του Δήμου Μαλεβιζίου, της Περιφέρειας Κρήτης, και την τεχνική υποστήριξη της Ελληνικής Ομοσπονδίας Συλλόγων Λαικού Μαζικού Αθλητισμού και Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ).
Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την βοήθεια τους την Ελληνική Αστυνομία, την Ομάδα διάσωσης Ηρακλείου , τους εθελοντές από τον Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων, από τις κοινότητες Κράνας, Κεραμουτσίου και των Πολιτιστικών Συλλόγων , όλους τους χορηγούς και όλους τους αθλητές και πεζοπόρους που έλαβαν μέρος στην διοργάνωση.

Παρακάτω τα αποτελέσματα των 7.200μ.

A/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
01 ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 26΄31
02 ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 28΄06
03 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 30΄09
04 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ 30΄49
05 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 31΄50
06 ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 32΄49
07 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 34΄50
08 ΚΡΙΠΩΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 34΄56
09 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 35΄13
10 ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 37΄04
11 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ 37΄06
12 ΜΑΜΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 37΄09
13 ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΗΣ 37΄18
14 ΤΖΟΥΡΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 37΄19
15 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΗ 40΄06
16 ΤΡΙΑΛΩΝΗ ΜΕΛΙΝΑ 44΄04
17 ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 44΄39
18 ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 45΄51
19 ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 46΄11
20 ΚΡΟΥΣΤΑΛΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 47΄38
21 ΣΑΡΡΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 48΄30
22 ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΤΕΡΨΙΘΕΑ 50΄21
23 ΔΡΑΚΩΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 51΄11
24 ΧΑΧΛΟΥΤΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ 51΄20
25 ΒΕΡΓΕΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 52΄27
26 ΓΕΝΕΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 55΄45
27 ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 57΄35
28 ΓΚΟΝΤΕΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 57΄35
29 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗ ΝΙΚΗ 57΄35
30 ΓΩΝΙΑΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 58΄40
31 ΓΩΝΙΑΝΑΚΗ ΣΤΥΛΛΙΑΝΗ 58΄40
32 ΖΩΦΟΡΙΑΝΝΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 58΄40
33 ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗ ΦΙΛΙΑ 59΄12
34 ΠΡΙΝΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1ΩΡΑ 03΄07
35 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 1ΩΡΑ 03΄15
36 ΙΜΠΡΑΧΙΜΙ ΓΙΑΝΝΗΣ 1ΩΡΑ 03΄42
37 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 1ΩΡΑ 05΄45
38 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ 1ΩΡΑ 05΄46
39 ΓΩΝΙΑΝΝΑΚΗ ΙΟΚΑΣΤΗ 1ΩΡΑ 05΄46
40 ΤΖΙΡΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1ΩΡΑ 05΄46
41 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 1ΩΡΑ 05΄46
42 ΑΛΕΓΚΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1ΩΡΑ 09΄40
43 ΦΡΑΡΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 1ΩΡΑ 09΄40
44 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 1ΩΡΑ 09΄40
45 ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1ΩΡΑ 09΄40’
46 ΜΠΕΡΚΗ ΑΘΗΝΑ 1ΩΡΑ 09΄41
47 ΚΑΛΕΡΓΗΣ ΚΩΜ/Ν/ΝΟΣ 1ΩΡΑ 09΄41
48 ΚΑΛΕΡΓΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ 1ΩΡΑ 09΄47
49 ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 1ΩΡΑ 09΄47
50 ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1ΩΡΑ 09΄52
51 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΚΟΡΙΝΑ 1ΩΡΑ 09΄53
52 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ΩΡΑ 09΄53
53 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ 1ΩΡΑ 09΄55
54 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ΩΡΑ 09΄59
55 ΤΡΥΠΙΔΑΚΗ ΓΩΓΩ 1ΩΡΑ 09΄59
56 ΠΑΡΑΣΥΡΗ ΕΛΕΑΝΑ 1ΩΡΑ 09΄59
57 ΞΥΛΟΥΡΗ ΝΙΚΗ 1ΩΡΑ 10΄40
58 ΚΛΙΝΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ΩΡΑ 10΄40
59 ΓΑΛΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1ΩΡΑ 11΄33
60 ΜΠΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1ΩΡΑ 11΄40
61 ΚΑΛΕΡΓΗ ΜΑΡΙΑ 1ΩΡΑ 11΄46
62 ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1ΩΡΑ 12΄20
63 ΚΑΛΕΡΓΗ ΝΙΚΗ 1ΩΡΑ 12΄30
64 ΓΚΛΙΒΑ ΡΟΖΑ 1ΩΡΑ 12΄40
65 ΜΑΝΙΟΥ ΕΥΗ 1ΩΡΑ 12΄46
66 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 1ΩΡΑ 12΄46
67 ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ΩΡΑ 12΄48
68 ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΝΙΚΗ 1ΩΡΑ 12΄50
69 ΓΚΟΝΤΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1ΩΡΑ 12΄55
70 ΚΛΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ΩΡΑ 13΄20
71 ΚΛΙΝΗ ΝΙΚΗ 1ΩΡΑ 13΄36
72 ΒΕΡΝΑΔΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 1ΩΡΑ 13΄40
73 ΠΑΡΑΣΥΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 1ΩΡΑ 14΄20
74 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΟΛΓΑ 1ΩΡΑ 14΄36
75 ΔΡΑΚΩΝΑΚΗ ΑΝΘΗ 1ΩΡΑ 14΄40
76 ΑΛΕΓΚΑΚΗΣ ΘΑΝΟΣ 1ΩΡΑ 14΄42
77 ΑΛΕΓΚΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1ΩΡΑ 14΄42
78 ΑΛΕΓΚΑΚΗ ΛΥΒΙΑ 1ΩΡΑ 14΄42
79 ΟΔΥΣΣΕΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
80 ΣΕΣΤΑΚ ΤΑΝΙΑ
81 ΓΚΟΝΤΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ




Ανοίγουν σήμερα 21 Μαρτίου 2017 οι εγγραφές για τους Ορεινούς Αγώνες Δάσους Ρούβα – Rouvas Forest Trail

Ανοίγουν σήμερα 21 Μαρτίου 2017 οι εγγραφές για τους Ορεινούς Αγώνες Δάσους Ρούβα – Rouvas Forest Trail που διοργανώνονται για πρώτη φορά στο φαράγγι του Ζαρού και το Δάσος του Ρούβα, με αφετηρία και τερματισμό την Λίμνη Βότομου στο Ζαρό, Ηρακλείου.

Η περίοδος εγγραφών ολοκληρώνεται την Τετάρτη 17/05/2017. H περίοδος μειωμένου αντιτίμου εγγραφής θα διαρκέσει μέχρι τις 30/04/2017.

Εγγραφές στο site: cretantrail.wixsite.com/rouvastrail

Περισσότερες πληροφορίες.

Εγγραφές – Πλήθος Συμμετοχών – Παροχές: Οι εγγραφές ξεκινούν στις 21 Μαρτίου 2017 στην ιστοσελίδα της διοργάνωσης. cretantrail.wixsite.com/rouvastrail

H περίοδος προεγγραφής με μειωμένο αντίτιμο ξεκινάει 21 Μαρτίου 2017 και θα διαρκέσει μέχρι και τις 30 Απριλίου 2017.

Το μειωμένο τίμημα συμμετοχής ορίζεται ως εξής :

25χλμ. 1550+ : 12 Ευρώ
11χλμ. 700μ+ : 8 Ευρώ

Στο διάστημα 1 Μαϊου 2017 έως 17 Μαϊου 2017, όπου θα είναι και η καταληκτική ημερομηνία κλεισίματος των ηλεκτρονικών εγγραφών, θα ισχύει το κανονικό αντίτιμο το οποίο ορίζεται ως εξής :

25χλμ. 1550+ : 15 Ευρώ
11χλμ. 700μ+ : 10 Ευρώ

Για το περπάτημα ισχύει το αντίτιμο για όλη την περίοδο εγγραφών:

11χλμ. 700μ+ Περπάτημα

5 ευρό

Οι εγγραφές θεωρούνται έγκυρες με την κατάθεση του ποσού.

Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων ορίζεται σε:

25χλμ. 150 συμμετοχές
11χλμ. 150 συμμετοχές
Περπάτημα: Δεν υπάρχει όριο

Παροχές Διοργάνωσης (αγωνιστικό σκέλος 25χλμ + 11χλμ):

v Αριθμός Αθλητή

v Τροφοδοσία στον Αγώνα

v Μετάλλιο Τερματισμού (για όσους τερματίσουν εμπρόθεσμα)

v Αναμνηστικό Δώρο

v Μεταγωνιστικό Γεύμα

Παροχές Διοργάνωσης (περιπατητές 11χλμ):

v Αριθμός

v Τροφοδοσία στη Διαδρομή

v Αναμνηστικό Δώρο

Καλή αντάμωση στην Λίμνη Βότομου !

10η Η Στέλλα Μαρκάκου του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης στον Ημιμαραθώνιο της Αθήνας που έγινε 19 Μαρτίου χθες σε συμμετοχή 946 γυναικών.

10η Η Στέλλα Μαρκάκου του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης στον Ημιμαραθώνιο της Αθήνας που έγινε χθες σε συμμετοχή 946 γυναικών.
Την τιμητική 10η θέση στον Ημιμαραθώνιο της Αθήνας που έγινε χθες 19 Μαρτίου πέτυχε η Στέλλα Μαρκάκου αθλήτρια του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης (ως γνωστόν η αθλήτρια είναι η κορυφαία στην χώρα μας στα αγωνίσματα της υπεραπόστασης)
Το Διοικητικό Συμβούλιο οι αθλητές και τα μέλη του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης συγχαίρουμε την πρωταθλήτρια του Συλλόγου μας Στέλλα Μαρκάκου που για μια φορά μας έκανε να νοιώθουμε υπερήφανους.
παρακάτω τα αποτελέσματα στην πρώτη δεκάδα γυναικών.
1.REMPOULI OURANIA
Γυναίκα – 1989 (F) – Greek
ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009
01:19:43
2.DIMAKI DENIZ
Γυναίκα – 1977 (F40) – Greek
ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
01:23:02
3MICHALA EIRINI-RIA
Γυναίκα – 1997 (F) – Greek
ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
01:23:35
4 GAZEA MAGDALINI
Γυναίκα – 1977 (F40) – Greek
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
01:25:09
5DAGLI PAGOTTO FOTINI
Γυναίκα – 1985 (F) – Greek
01:25:34
6.NTINA MARGARITA
Γυναίκα – 1995 (F) – Greek
ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
01:25:38
7.PAPASPYROU AGGELIKI
Γυναίκα – 1979 (F35) – Greek
ΠΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
01:27:41
8.SPATHI VASSILIKI
Γυναίκα – 1994 (F) – Greek
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
01:27:45
9.PANAGIOTOPOULOU IOULIA-ELENI
Γυναίκα – 1994 (F) – Greek
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
01:30:53
10.MARKAKOU STYLIANI
Γυναίκα – 1977 (F40) – Greek
ΣΥΛ. ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
01:31:06